Informacje po Posiedzeniu Rady Rodziców z 13 września 2019 roku

Szanowni Państwo,

W dniu 13 września 2019r. odbyło się posiedzenie Rady Rodziców. Uczestniczyło w nim 30 z 35 przedstawicieli klas. W posiedzeniu uczestniczyli również Dyrektor Szkoły – Pani Anetta Dropińska-Pawlicka, pedagog szkolny – Pani Katarzyna Ryfa oraz przedstawiciel Rady Pedagogicznej – Pani Jolanta Podgórna.

W kwestiach formalnych, wymagających podjęcia uchwały przez Radę Rodziców, dokonaliśmy uzupełnienia Prezydium Rady o przedstawiciela klas pierwszych, a także wybraliśmy Komisję Skrutacyjną oraz Przedstawiciela Rodziców ds. spraw związanych ze
Świetlicą. Nazwiska wybranych Rodziców znajdziecie Państwo na stronie internetowej Szkoły, w zakładce Rada Rodziców.
Ponadto Rada Rodziców zatwierdziła kalendarz szkolny oraz program wychowawczo-profilaktyczny na rok szkolny 2019/2020 oraz ustaliła wysokość składki na Radę Rodziców w wysokości 100 zł (wysokość składki ustalana jest zawsze na pierwszym posiedzeniu Rady Rodziców w danym roku szkolnym).

Składka na Radę Rodziców od wielu lat utrzymywała się na tym samym poziomie, czyli 60 zł. Sposób i zakres wydatkowania pieniędzy określa Rozdział VIII regulaminu Rady Rodziców (dostępny na stronie internetowej Szkoły). W artykule 38 regulaminu enumeratywnie wskazano na co mogą być przeznaczane pieniądze, którymi dysponuje Rada Rodziców. Jest to m.in. dofinansowanie konkursów, olimpiad, sfinansowanie niektórych zajęć pozalekcyjnych, częściowe dofinansowanie wycieczek, zakup książek do biblioteki, pomocy dydaktycznych i sprzętu elektronicznego, zakup prasy i periodyków na wyposażenie gabinetów przedmiotowych, zakup środków czystości, leków do apteczek, zakup sprzętu gospodarczego, mebli i sprzętu szkolnego, remonty i naprawy sprzętu szkolnego. Rada Rodziców ponadto
wspiera finansowo różne inicjatywy (np. Strefa Ciszy), finansuje również wiele zajęć i prelekcji dla wszystkich uczniów. Wspieramy także Szkołę w remontach pomieszczeń przeznaczonych na zajęcia dydaktyczne, a wszystko po to, by każdy Uczeń miał jak najbardziej komfortowe warunki nauki. Na posiedzeniu Rady Rodziców postanowiliśmy, że na stronie internetowej Szkoły będą pojawiały się informacje o inicjatywach finansowanych przez Radę Rodziców.
Jesteśmy dużą Społecznością, tak więc wydatków mamy też wiele. Mam nadzieję, że to krótkie wytłumaczenie spotka się z Państwa zrozumieniem i zdecydujecie się Państwo w większej mierze wspierać Radę Rodziców, a co za tym idzie, Szkołę i Wasze dzieci.

W tym roku, wzorem lat ubiegłych, Rada Rodziców organizować będzie Kiermasz Świąteczny. Odbędzie się on 6 grudnia 2019r. Zgłoszenia klas przyjmować będę do dnia 30 października 2019r. – zgłoszenia dokonują wyłącznie Przewodniczący Trójki Klasowej.
W pierwszej połowie listopada odbędzie się spotkanie organizacyjne. Proszę, by klasy na tym spotkaniu miały już przygotowane ewentualne propozycje co do gier, zabaw, itp. Musimy przy tym pamiętać, że mamy do dyspozycji parter szkoły i tylko 2-3 pomieszczenia klasowe. Jeśli ktoś z Rodziców będzie miał możliwość zorganizować np. Mikołaja lub inną atrakcję dla wszystkich, proszę o informację.

W zakresie ubezpieczenia NNW dzieci i młodzieży szkolnej, mając na uwadze wytyczne Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania, informuję, że na stronie internetowej Szkoły, w zakładce Rada Rodziców, możecie Państwo zapoznać się z ofertami firm ubezpieczeniowych i dokonać wyboru ubezpieczenia dla Państwa dziecka lub skorzystać z innych dostępnych na rynku ofert. Ubezpieczenie to ma charakter fakultatywny i spoczywa wyłącznie na Rodzicu.

Wszelkie pytania bądź wątpliwości proszę kierować bezpośrednio do Przewodniczącego Trójki w Państwa klasie.

Małgorzata Skoniecka-Pawłowska
Przewodnicząca Rady Rodziców