Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Klas I-III

W maju odbył się ,,Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Klas I-III”.

W jury konkursu zasiedli pani Katarzyna Ryfa – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i pedagog, pani Emilia Kusak Jankowska nauczycielka języka polskiego w klasach IV-VIII i pan Kamil Klinowski – bibliotekarz.

Finaliści klasowych konkursów czytali losowo wybrane fragmenty prozy. Wszyscy z uwagą słuchali opowieści o przygodach psów Kaktusa i Dżoka, bohaterów książek pani Barbary Gawryluk i o wynalazkach wesołego Ryjka z książki Wojciecha Widłaka ,,Wesoły Ryjek i wynalazki”.

Jury szczególną uwagę zwracało na poprawność i interpretację czytanego przez uczniów tekstu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Mistrzów Pięknego Czytania na poziomach poszczególnych klas poznamy na uroczystym apelu z okazji Święta Szkoły.

Mirosława Łopatka – organizator konkursu