Szczypiorniści klasy 5d

Chłopcy swoje potyczki rozpoczęli w październiku w Buku rozgrywkami klubowymi w ramach ligi wojewódzkiej. Rywalizując w obecnym roku szkolnym ze starszymi o rok zawodnikami, nasi szczypiorniści przy wsparciu 3 kolegów z klasy 7d odnieśli w zawodach 4 zwycięstwa. W listopadzie i lutym rozegraliśmy kolejne 2 turnieje po których również mogliśmy cieszyć się z kompletu wygranych.

Chłopcy do rozegrania mają jeszcze 1 turniej w fazie eliminacyjnej, dzięki fantastycznej grze w poprzednich meczach zapewnili sobie miejsce w Klubowym Finale Wojewódzkim reprezentując barwy MKS’u Poznań.

W grudniu wystartowały rozgrywki MKS Handball Liga, gdzie po 2 turniejach nasi chłopcy zajmują 1 miejsce.

Również w grudniu braliśmy udział w silnie obsadzonym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Obornikach Wlkp, z kompletem zwycięstw awansowaliśmy do finału, gdzie po walecznej grze musieliśmy uznać nieznaczną wyższość gospodarzy zajmując 2 miejsce.

Finał Mistrzostw Miasta Poznania również z udziałem naszych zawodników, chłopcy w półfinale rozegranym w naszej szkole pewnie pokonali kolegów ze szkół 46, 53, 77 awansując do grona najlepszych 4 szkół w naszym mieście :).

Trenerka
Joanna Draszkiewicz