Wizyta Grupy Obłoczków z Przedszkola nr 28

Dzisiaj w murach Siódemki gościliśmy Naszych Młodszych Sąsiadów – grupę Obłoczków z Przedszkola nr 28. Zostaliśmy wyposażeni w symboliczną zawieszkę „Jestem Twoją Siódemkową Prawą Ręką – W czym mogę Ci pomóc?” i wzięliśmy odpowiedzialność za młodszych Kolegów i Koleżanki i opiekowaliśmy się podczas całego spotkania.

Rozpoczęliśmy zabawą ruchową – wyklaskiwanką – Wszyscy są, Witam Was … dzięki temu każdy miał okazję z każdym się przywitać. Następnie wysłuchaliśmy legendy o psiej wierności z udziałem tytułowego psa Dżoka. Kolejnym krokiem było wykonanie psa lub kota z papierowej torebki i przygotowanych materiałów plastycznych. Wspieraliśmy swoich Gości – pomagaliśmy w gromadzeniu materiałów, wycinaniu, dawaliśmy wskazówki. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z naszymi papierowymi przyjaciółmi. Ostatnim krokiem było pokazanie naszych wyjątkowych szkolnych miejsc – biblioteki, sal gimnastycznych, świetlicy i stołówki.

Podziękowaliśmy Naszym Przyszłym Pierwszoklasistom i pożegnaliśmy się z nadzieją na kolejne spotkanie

Gospodarze Siódemki – Klasa 2 a z Panią Margaretą