Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Siódemce

Czas wakacji minął, boisko Siódemki zapełniło się uczniami i nauczycielami, gotowymi na nowe wyzwanie-kolejny rok szkolny.

Klasy 2-4 rozpoczęły swój pierwszy szkolny dzień o godzinie 8:30. Była to szczególna chwila zwłaszcza dla czwartoklasistów, którzy wkroczyli w nowy etap edukacyjny oraz poznali swoich wychowawców.

O godzinie 10:00 na boisku szkolnym spotkały się klasy 5-8, by, po uroczystym przemarszu pocztu sztandarowego oraz zaśpiewaniu hymnu państwowego, wysłuchać słów Pani Dyrektor Anetty Dropińskiej-Pawlickiej.
Pani Dyrektor ogłosiła, że rok 2018/2019 to rok wytrwałości dla Siódemki. Przywitała wielu nowych nauczycieli. Zaznaczyła również jak ważni dla Szkoły są debiutujący w niej uczniowie, także przybyli z zagranicy. To oni mogą być przykładem wytrwałości w uczeniu się języka, naszej kultury.

Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Małgorzata Skoniecka-Pawłowska. Życzyła wszystkim uczniom motywacji do nauki i dążenia do wyznaczonych celów. Podziękowała także osobom odpowiedzialnym za układanie planu klas, co było wyzwaniem z uwagi na znacznie powiększone grono uczniowskie.

Na koniec przemówił radny miasta Poznania, Pan Tomasz Stachowiak. Życzył uczniom satysfakcjonującej pracy w nowym roku szkolnym. Podziękował także Pani Dyrektor za dotychczasową współpracę. Wyraził nadzieję, że kolejny rok będzie czasem rozwoju dla naszej Szkoły.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, by zapoznać się z kwestiami organizacyjnymi.

Osobne rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się dla uczniów klas pierwszych. Tegoroczni pierwszoklasiści przybyli na rozpoczęcie roku szkolnego na godzinę 11.30, w towarzystwie najbliższych im osób. Najpierw każdy z nich został przydzielony do konkretnej klasy i pani wychowawczyni. Potem wraz ze swoją panią udali się na hol szkoły, gdzie nastąpiło ich uroczyste powitanie. Nasi Pierwszoklasiści mieli też do wykonania pierwsze ,szkolne zadanie. Każdy z nich musiał uważnie wysłuchać swojego imienia i pokazać się wszystkim zgromadzonym na uroczystości.
To pierwsze zadanie zostało wykonane perfekcyjnie.
Następnie uczniowie klas trzecich przywitali swoich młodszych kolegów wierszem, zapewniając, iż w razie potrzeby zawsze mogą liczyć na pomoc starszych kolegów. Nie zabrakło też piosenek w wykonaniu naszych Siódemeczek, które umiliły swoim śpiewem naszą uroczystość.
Ostatnia część uroczystości to spotkanie ze swoją panią w sali lekcyjnej. Każdy uczeń miał za zadanie przywitać się, przedstawić i powiedzieć coś o sobie. Były też wspólne zabawy i pląsy.
I tak Siódemka powitała w swoich murach nowe, liczne grono pierwszoklasistów.

Zobacz więcej zdjęć z rozpoczęcia roku szkolnego TUTAJ.

Joanna Ziółkowska i Agata Borowska