Przeżyjmy to jeszcze raz – wycieczka do Londynu

W czerwcu 2018 r. uczniowie klas siódmych uczestniczyli w wycieczce do Londynu. W trakcie sześciodniowego pobytu uczniowie zwiedzili najważniejsze miejsca w stolicy Anglii, min. Pałac Buckigham, Opactwo Westminsterskie, Domy Parlamentu wraz ze słynną wieżą zegarową „Big Ben”, ulicę Whitehall i Trafalgar Square. Odwiedzali także Galerię Narodową, gdzie mogli podziwiać m.in. słynne „ Słoneczniki” van Gogh’a oraz dzieła Leonarda da Vinci. Nie mogło też zabraknąć wizyty w tzw. „sercu Londynu” czyli Piccadilly Circus oraz China Town w dzielnicy Soho, największego centrum londyńskiej rozrywki.

Wyjazd uatrakcyjnił rejs statkiem po Tamize, odwiedziny w muzeum figur woskowych „Madame Tussauds” oraz przejazd 135-metrową karuzelą „London Eye”.

Zwieńczeniem zwiedzania miasta była wizyta w nowoczesnej dzielnicy, słynącej z drapaczy chmur – „Canary Wharf” oraz „Greenwich”, gdzie można było stanąć na południku zerowym. Uczniowie Siódemki odwiedzili także miasto Windsor i Oxford, gdzie mogli zwiedzić jeden z najstarszych kompleksów uniwersyteckich w Europie.

Autor: Magdalena Jastrzębska