Program mPotęga rusza w Siódemce

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda, a poza tym jest przydatna w codziennym życiu. Pokazanie matematyki w kreatywny, atrakcyjny sposób będzie impulsem do wprowadzenia dzieci w przyjazny świat matematyki i logiki.

20 września 2018 r w naszej szkole rozpoczynamy zajęcia w ramach projektu, uczniowie klas V i VI będą uczestniczyć w warsztatach matematyczno-finansowych.

Każda klasa weźmie udział w trzech autorskich warsztatach Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości prowadzonych przez panią Katarzynę Ciupę:

• Finansowe Domino” –rozwijanie umiejętności pamięciowego liczenia ułamków, procentów, dodawania i mnożenia na przykładzie pieniędzy o różnych nominałach. Dwie drużyny handlują między sobą kartonami, a następnie układają z nich wieżę-domino. Na kartonach znajdują się różne działania na monetach, banknotach.
  • Niewidzialna Ręka” – gra edukacyjna ucząca pracy w zespole, negocjacji oraz ćwicząca szybkie, sprawne liczenie w pamięci. Celem gry jest pokazanie uczniom zjawiska popytu i podaży oraz mechanizmu “niewidzialnej ręki rynku”.
  • Matematyczny Ninja” – uczniowie zmierzą się z zadaniami z życia codziennego. W trakcie trwania warsztatu uczniowie dostaną także kreatywne zadania związane z planowaniem domowego budżetu.

W projekcie wykorzystane zostaną autorskie gry edukacyjne Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości – partnera projektu oraz innowacyjna aplikacja Kahoot!

Szczegółowa relacja z zajęć wkrótce.

Ewa Jarzina