Złote Erazmy 2017/2018 – wielki finał klas 1-3

W drugim tygodniu maja zakończyliśmy tegoroczne zmagania o statuetkę Złotego Erazma. W ostatniej rozgrywce wzięliśmy udział w szeregu konkursach. Sprawdziliśmy swoje możliwości i umiejętności na wielu płaszczyznach.

Najpierw przedstawiciele naszych klas przystąpili do potyczek z wiedzy o kulturze i savoir-vivre. Ścisłe umysły rywalizowały w rozwiązywaniu skomplikowanych zadań matematycznych. Lingwiści bawili się językiem angielskim. Przyszli informatycy i programiści pochylili się nad netykietą, układali na czas puzzle oraz prezentowali swoje zdolności graficzne, sprawnie wykonując rysunki w programie PAINT. Nie zabrakło też zadań dla całego zastępu plastyków, którzy zgodnie współpracując ze sobą stworzyli niezwykłe prace, związane z dobrymi manierami i właściwym zachowaniem. Słowem – dla każdego coś miłego!

Uczniowie zaprezentowali wyrównany, wysoki poziom i dzielnie walczyli o finalną punktację, która za chwilę przełoży się na zdobycie tego najważniejszego trofeum – statuetki Złotego Erazma, o czym przekonamy się w Dniu Święta Szkoły. Współzawodnictwu towarzyszył świetny humor, a „Siódemkowicze” wspaniale się bawili, a dobry nastrój podczas zawodów stanowił nadrzędny cel organizatorów.

Dziękujemy za cały rok wspólnego poruszania się po obszarze bon ton’u, zdrowej rywalizacji podczas zabawy i pracy oraz poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności o jakże niezbędne wyposażenie, na które składa się cały wachlarz kulturalnych i społecznie akceptowanych zachowań. Mamy nadzieję, że całoroczne spotkania z kulturą w obyciu zostały w nas na tyle głęboko zaszczepione, że odtąd będzie nam ona towarzyszyć każdego dnia, a wysoki poziom kultury osobistej wyróżni nas i stanie się znakiem rozpoznawalnym każdego ucznia „Siódemki” .

A dziś jedno wiemy już na pewno, że Erazm z Rotterdamu byłby z nas bardzo dumny! 🙂

Zobacz więcej zdjęć…

W imieniu organizatorów