Sentymentalna podróż po Osiedlu Kopernika

W tym roku Siódemka jest partnerem w przygotowaniu jednego z wydarzeń Malta Festival Poznań 2018 – Sentymentalnej Podróży po Osiedlu Kopernika, w sercu którego znajduje się nasza szkoła.

Barbara Prądzyńska, poznańska artystka i badaczka, przez kilka miesięcy spotykała się z tymi mieszkańcami, którzy pamiętają początki osiedla oraz z jego najmłodszymi mieszkańcami. Wspólnie pracowali nad stworzeniem Mapy Sentymentalnej „Kopernika”.

Teraz w ramach Festiwalu Malta poprowadzą spacer po miejscach, które skrywają osiedlowe historie i mikropowieści o współczesnej codzienności.

Spacer poprzedzą: piknik sąsiedzki, zakopanie „Kapsuły czasu” – przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 im. Erazma z Rotterdamu – oraz wernisaż wystawy zdjęć z budowy os. Kopernika.

Podczas finału zagra zespół Żółte Kalendarze z Gorzowa. Muzycy obiecują zagrać piosenki z czasów powstawania tu pierwszych bloków!

Plan wydarzeń:

• 16:30 – piknik
  • 17:00 – zakopanie Kapsuły czasu
  • 17:15 – wystawa archiwalnych zdjęć: wernisaż
  • 17:30 – spacer: poznajmy osiedle od podszewki, odwiedzając miejsca ważne z perspektywy mieszkańców i mieszkanek os. Kopernika. Spacer poprowadzi Barbara Prądzyńska
  • 19:15 – koncert.

Zobacz także informację na stronie organizatora Malta Festival Poznań.

Zapraszamy!