Europe matters workshop – warsztaty

27 marca na języku angielskim w klasach 5a, 5b oraz 6c mieliśmy przyjemność gościć dwóch wolontrariuszy z Kosowa i Turcji.

Giergj i Doruk zorganizowali anglojęzyczne warszaty prowadząc grę planszową „Europe matters” (Europa – ma znaczenie kwestia wartości).

Zajęcia w międzynarodowym towarzystwie miały na celu zwrócenie uwagi uczniów na wspólne wartości Europy. Zakres tematyczny zajęć obejmował takie zagadnienia jak swoboda wypowiedzi, równość płci, wolne wybory oraz różnorodność/niedyskryminacja. Poprzez zabawę uczniowie sprawdzali swoją wiedzę o demokracji i prawach człowieka.

Mamy nadzieję, iż dzięki nawiązanej współpracy ze Stowarzyszeniem Jeden Świat w Poznaniu będziemy mieli jeszcze szansę gościć wolontariuszy z zagranicy.

Agnieszka Szajek