Klasa 2b z wizytą w Muzeum Narodowym

W środę, 31 stycznia klasa 2b wybrała się do Muzeum Narodowego na warsztaty pod hasłem „Muzealny zwierzyniec”.

Po dotarciu na miejsce powitała nas pani, która oprowadziła nas po salach muzealnych. Najpierw jednak przypomniała nam zasady poruszania się po gmachu muzeum. Byliśmy już tutaj w klasie pierwszej, więc doskonale wiedzieliśmy, że należy zachować ciszę, nie wolno nam biegać i dotykać eksponatów.

Podczas zwiedzania sal rozwiązywaliśmy zagadki o zwierzętach, szukaliśmy obrazów na których znajdowały się wskazane przez panią prowadzącą zwierzęta. Podziwialiśmy kunszt malarski wybitnych artystów, ale także pogłębialiśmy swoją wiedzę o zwierzętach. Niektórzy z nas popisywali się znajomością zwierząt i wiedzą na temat ich życia, czym wprowadzili w zachwyt panią prowadzącą warsztaty. Dowiedzieliśmy się, jak to było możliwe, że malarz w czasach, kiedy nie było jeszcze aparatów fotograficznych z taką precyzją i dokładnością potrafił namalować dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Na koniec warsztatów każdy z nas ulepił z plasteliny ulubione zwierzątko domowe lub dziko żyjące. Efekty naszych starań widać na zdjęciu.

Wizyta w muzeum dostarczyła nam wielu estetycznych wrażeń i już obiecaliśmy sobie, że jeszcze tu wrócimy, by wziąć udział w kolejnych warsztatach.

Danuta Szymanowska

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu

Pomniejsz / powiększ czcionkę
Zmień kontrast