Zjazd Szkolnych Kół CARITAS w Szamotułach

W sobotę, 10 czerwca, odbył się archidiecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Szamotułach. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszych wolontariuszy z Siódemki! Wnieśli radość i odrobinę szaleństwa. Nic nie kręciło się bardziej, niż tarcza Siódemki. Zapraszali nas do tego szaleństwa zespoły: Full Power Spirit i Paweł Chustak „Chusti”. Po koncercie odbyła się Msza św. w Bazylice Mniejszej i radosny przemarsz ulicami Szamotuł, zwiedzanie muzeum Górki i wspólne biesiadowanie.
Nasi wolontariusze stanowili najmłodszą kadrę, co napawało mnie szczególną dumą zwłaszcza podczas wspomnianych gier ulicznych, w których mieliśmy podobne zadania jak gimnazjaliści. Brawo Maciek Kucharzyk (klasa Vc) i Krzyś Kaczkowski (klasa Vb) za wsparcie w rozwiązywaniu zagadek. Pozostali wolontariusze to uczniowie z klasy IIIa, którzy w koszulkach – długich jak – sukienka wzbudzali szczery podziw, o czym z radością powiadamia…

Zobacz też relację na stronie Caritas Poznań.

Jolanta Podgórna

Opublikowano: 11.06.2017