1A w Porcie Lotniczym

Dnia 5 czerwca klasa 1a wybrała się na lotnisko na poznańską Ławicę. Tam czekało nas wiele atrakcji.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania terminalu pasażerskiego w części ogólnodostępnej wraz z antresolą i tarasem widokowym. Następnie udaliśmy się na „ścieżkę pasażera”, gdzie każdy z nas otrzymał okazjonalną „kartę pokładową” przy stanowiskach check-in. Zostaliśmy też zapoznani z zasadami obowiązującymi w trakcie kontroli bezpieczeństwa. Najwięcej emocji budziło przejście przez samą kontrolę bezpieczeństwa do hali odlotów. Musieliśmy zachować się jak prawdziwi pasażerowie , poddając się szczegółowej kontroli.
Dalsza część wycieczki obejmowała zwiedzanie hali odlotów oraz salonu Business Executive Lounge, dla specjalnych pasażerów.
Nagle na naszej drodze, pojawił się robot. Idąc za nim dotarliśmy do części zastrzeżonej lotniska, gdzie znajdowali się panowie z grupy pirotechnicznej Straży Granicznej. Po krótkim wprowadzeniu, odbył się pokaz unicestwienia niebezpiecznego bagażu przez jednego z robotów.
Naszą wycieczkę zakończył quiz sprawdzający wiedzę na temat Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Wyróżnione osoby otrzymały nagrody specjalne, a pozostali uczestnicy wycieczki, upominki firmowe.
Nie zabrakło też pamiątkowego zdjęcia przy pylonie patronie lotniska, którym jest Henryk Wieniawski.

Agata Borowska

Opublikowane: 08.06.2017

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu