Sukces IIb w finale konkursu teatralnego „Antonówka” w Bydgoszczy

24 maja 2017 klasa II B brała udział w finale IV Międzywojewódzkiego Przeglądu Inscenizacji Teatralnych dla Szkół Podstawowych „Antonówka” w Bydgoszczy. Na scenie kinoteatru „Adria” zaprezentowało się 11 zespołów teatralnych (między innymi z Gniezna, Tucholi, Trzemeszna, Włocławka, Bysławia). Poprzez śmiech i zabawę na prawdziwej scenie mali aktorzy nakłaniali do zwrócenia uwagi na to, co „wkładają do swojego brzuszka”, propagowali zdrowy styl życia i racjonalne odżywiani.
Przegląd został zorganizowany przez Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy oraz Dostawców owoców i warzyw uczestniczących w programie „Owoce w szkole”:
Nasza klasa pojechała z przedstawieniem „Tak ciężko, tak lekko”. Profesjonalne Jury postanowiło przyznać nam zaszczytne II miejsce!!!! Otrzymaliśmy nagrodę elektroniczną – dron. I mała niespodzianka – wyróżnienie za oryginalność, interpretację wiersza i reżyserię.
Na koniec przeglądu obejrzeliśmy etiudę teatralną „Po drugiej stronie maski” przygotowaną przez reprezentantów wszystkich grup (z naszej grupy występowała Julka Kurec) oraz aktorów Teatru Witryna.
Wszyscy doskonale bawiliśmy się i zajadaliśmy przepyszne owoce i warzywa. Była to doskonała poza szkoła lekcja współpracy, zdrowej rywalizacji. Pozostanie na długo w pamięci.
Serdecznie dziękujemy, że trzymaliście za nas kciuki, a szczególnie Panu Andrzejowi Gągało, który nakręcił film do pierwszego etapu konkursu (film pojawi się na stronie Siódemki 1 czerwca).

Uczniowie klasy II z Panią Jolanta Ławniczak

opublikowano: 26.05.2017