Tydzień przedsiębiorczości w klasie 1a

   W związku z Tygodniem Przedsiębiorczości 24 listopada wybraliśmy się z wizytą do gabinetu weterynaryjnego znajdującego się przy ulicy Galileusza.

Chcieliśmy się z bliska przyjrzeć i dowiedzieć się na czym polega praca lekarza weterynarii. Pani doktor bardzo serdecznie nas przyjęła, oprowadziła po swoim miejscu pracy, pokazała całe wyposażenie oraz opowiedziała o tajnikach swojej pracy. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda aparat USG, turbina do czyszczenia zębów, aparat EKG . Każdy też osobiście mógł za pomocą stetoskopu posłuchać bicia serca pieska Pani doktor. Dzielny pacjent dzielnie znosił wszystkie niedogodności i pozwolił się zbadać dzieciom.

Gdy nadszedł czas na pytania, okazało się, że dzieci mają ich bardzo dużo. Dzieciaki pytały między innymi, o to jakie najgroźniejsze zwierzę przebywało w gabinecie pani doktor, jak usuwa się pchły, czy zawód weterynarza jest trudny, a nawet ile metrów może mieć szyja żyrafy.

Pełni nowych wrażeń, wróciliśmy do szkoły. Okazało się, iż kilku uczniów marzy o tym, aby w przyszłości zostać lekarzem weterynarii.

Wychowawczyni 1a
Agata Borowska

25 XI 2016

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu