Dzień Papieski

Dzień Papieski w naszej szkole- 10 października 2016 roku

Co roku włączamy się w obchody Dnia Papieskiego, wspólnie wspominamy  naszego wielkiego Rodaka – Jana Pawła II. Kolejny raz w radosny sposób chcieliśmy przeżyć ten dzień.
Uczniów naszej szkoły witały dziewczęta z biało-żółtymi chorągiewkami, ale tylko tych, którzy do szkoły się spieszą i przychodzą na godz. 8.00. Dziewczęta nawet tańczyły, a chłopcy w równie radosnym nastroju rozdawali w holu naklejki z wizerunkiem Jana Pawła II.
W czasie dwóch dużych przerw chcieliśmy zaskoczyć naszych uczniów niekonwencjonalnym sposobem uczczenia pamięci św. Papieża, otóż ks. diakon Bartosz i p. Zosia wyszli z dwóch różnych stron na boisko z gitarami w dłoniach i z ulubioną pieśnią papieża – Barką.
Uczniowie reagowali różnie, na początku przyglądali się, potem zaczęli stopniowo włączać się w śpiew. Powstały duże koła chóralne, a p. Zosia ciągnęła za sobą sporą kolejkę najmłodszych uczniów naszej szkoły. Do śpiewu włączyła się też nasza p. Dyrektor, co dodatkowo wzmocniło chóralne głosy.
Głośno było, wesoło, śpiew rozbrzmiał na osiedlu i o to chodziło. Czy uczniowie dali się zaskoczyć? Zareagowali spontanicznie i żywiołowo, jak na to wszyscy liczyliśmy, za co serdecznie im dziękujemy.
Tradycyjną atrakcją tego dnia są kremówki papieskie, które w rekordowej ilości 800 sztuk rozeszły się na rękach uczniów klasy Vc, którzy po raz pierwszy pilotowali rozdawanie kremówek. Chłopcom składam gratulacje za panowanie nad niemałymi finansami!
Takim oto sposobem chcieliśmy pokazać, że święty Papież wchodzi w naszą codzienność bez zbędnej pompy, nie zakłócając jakże ważnej codzienności i prosto trafia do naszego serca.
Dziękuję wszystkim „Spontanicznym”, czyli całej naszej kochanej 7.

Jolanta Podgórna

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu

Pomniejsz / powiększ czcionkę
Zmień kontrast