Mikołajkowy Turniej Sprawnościowy i wygrana „Siódemki”

W dniu 13 grudnia w SP 7 odbył się Mikołajkowy Turniej Sprawnościowy dla najmłodszych adeptek koszykówki z klas III. W zabawie brało udział 81 debiutantek, które zaledwie kilka miesięcy temu zaczęły swoją przygodę z koszykówką. Turniej był zorganizowany dla 8 zespołów z: SP 7, SP 17, SP 18, SP 19, SP 51, SP 59, SP 66 oraz SP 1 z Kórnika. Szkoły te biorą udział w projekcie Poznańskie Centra Koszykówki.
Zawody podzielone były na dwie części. Część sprawnościową i część meczową. Każdy zespół rozegrał 3 spotkania meczowe i zmagał się w rywalizacji sprawnościowej, która polegała na pokonywaniu sprawnościowych torów przeszkód, konkursów rzutowych z dwutaktu i rzutów osobistych. Zabawy był co nie miara, ale wysiłek był też spory. Dla dziewczynek był to pierwszy w życiu turniej, na którym musiały zmagać się z wielkimi emocjami, radością wygranej, a czasem smutkami przegranej. W końcowej klasyfikacji najwięcej punktów zdobył zespół „Siódemki” zajmując I miejsce. Kolejne miejsce w klasyfikacji zajął zespół Sp 1 z Kórnika, a na III pozycji zespół z SP 51.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodniczkom!
Katarzyna Barańska

publikacja: 20 XII 2016