Klub Miłośników Książki z wizytą w Bibliotece Uniwersyteckiej

8 grudnia, w  ramach Klubu Miłośników Książek, grupa uczniów wybrała się do Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu do Czytelni komiksów. Uczniowie wysłuchali interesującego wykładu o sztuce komiksu. Dowiedzieli się, iż Biblioteka dysponuje zbiorem 10 tys. tytułów komiksów. Poznali najważniejszych twórców i wydawców komiksów z różnych krajów. Mieli możliwość oglądania i czytania wszystkich zebranych tam tomów. Uczniowie zdobyli informacje o historii komiksu, bohaterach czy technikach ich tworzenia.

Oprócz wizyty w Czytelni komiksu, uczniowie klas piątych i szóstych zwiedzili inne części Biblioteki, z której być może w przyszłości będą korzystać? Byli w Katalogu, Czytelni ogólnej i profesorskiej, magazynach książek, a także w pracowniach introligatorskiej i konserwatorskiej.

Spotkanie było niezwykle interesujące i pozwoliło na poszerzenie wiadomości o sztuce komiksu.

Dowiedzieliśmy się, że Czytelnia komiksu jest codziennie dostępna dla wszystkich (nawet w soboty!). Trzeba tylko wykupić roczną kartę wstępu w cenie 12 zł.

Serdecznie polecamy to komiksowe miejsce w Poznaniu.

Opiekunki Koła

W.Hofman, M.Kurek