1a ozdabia świąteczne pierniki

W klasie 1a zapanowała już świąteczna atmosfera, a to za sprawą mamy Eryka, która przygotowała dla nas zajęcia związane ze zdobieniem pierników. Już po wejściu do sali czekała na nas miła niespodzianka, w postaci ogromnej ilości  upieczonych przez naszego gościa piernikowych gwiazdek, bałwanków, zwierzątek czy dzwoneczków. Po przygotowaniu stanowisk pracy oraz założeniu kuchennych  fartuszków, nastąpił etap dodawania kolorowych barwników do lukru. Następnie  upieczone przez naszego gościa pierniki, trafiły na  ławki wszystkich dzieci. Teraz przyszedł czas na rozsmarowanie kolorowego lukru na naszych pierniczkach. Ostatnim etapem była misterna praca polegająca na ozdabianiu smakołyków. Na naszych pierniczkach pojawiły się białe i złote gwiazdki, kolorowa posypka,  lukrowe choinki i czapeczki świętego Mikołaja oraz kolorowe kuleczki.

Każdy z przyozdobionych pierniczków wyglądał tak smakowicie, że trudno było się oprzeć, żeby nie zjeść ich wszystkich od razu. To był bardzo pracowity, ale i jednocześnie bardzo mile spędzony czas w szkole.

wychowawczyni

Agata Borowska