Święto Niepodległości – klasy II i III

W środę, 9 listopada, młodsi uczniowie naszej Szkoły spotkali się w holu, aby uczcić pamięć Poległych w walkach o niepodległość naszej Ojczyzny. Wszyscy stawili się w mundurkach ozdobionych symbolami Polski. Przy okazji Święta Niepodległości dzieci poznały bolesny i trudny okres historii naszego kraju. Dowiedziały się, że o naszą wolność walczyli ich rówieśnicy oraz niewiele starsza od nich samych młodzież. Poznali smutną historię dzieci wrzesińskich, odwagę harcerzy biorących udział w walkach wyzwoleńczych, szczególnie podczas powstania warszawskiego. Każda klasa odśpiewała wylosowaną pieśń patriotyczną. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i z powagą uczestniczyli w szkolnej Uroczystości opowiadającej o chwilach ciężkich dla Polaków, ale też o tej radosnej chwili, jaką było wyzwolenie Ojczyzny spod zaborów. Godnie uczciliśmy pamięć Poległych.

Opiekunki MSU – Izabela Jarosz, Jolanta Ławniczak, Adriana  Maćkowiak