Koszykarze Siódemki Mistrzami Poznania!

We wtorek 11 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców pod patronatem „Poznańskiego” SZS.
W finale wystartowały cztery najlepsze drużyny w Poznaniu, a wśród nich SP 18, SP 51 i SP79 oraz SP7.
Mecze odbywały się jednocześnie w dwóch salach przy wspaniałym dopingu kibicujących uczniów Siódemki.
Rywalizacja zespołowa była bardzo wyrównana, a sportowcom towarzyszyło sporo emocji!

Koszykarze SP7 w pierwszym spotkaniu po zaciętym meczu pokonali SP18 – 22:18. W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z faworytem tych zawodów SP79. Warto wspomnieć, że to nasi klubowi koledzy z MKK Pyra, dlatego nie był to łatwy mecz.
Początek był bardzo nerwowy, przegrywaliśmy 6:0. Po czasie trenera nastąpiła odmiana i nadrabianie strat. W drugiej kwarcie zawodnicy Siódemki wyprowadzili 13-sto punktowe prowadzenie, które utrzymali do końca meczu i wygrali 36:23. Radość była ogromna, ale przed nami został jeszcze ostatni mecz z SP51. Mecz był bardzo wyrównany do końcowych minut, jednak ostatecznie zwycięstwo 22:18 odnieśli Koszykarze SP7. Tym samym przypieczętowali zdobycie ZŁOTEGO MEDALU na Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców.

IV miejsce – SP 18

Na ceremonii zamknięcia Pani Dyrektor Anetta Dropińska-Pawlicka skierowała słowa uznania do wszystkich zgromadzonych zespołów i rozdała puchary, medale oraz nagrody. Na zakończenie miłym akcentem był występ taneczny uczennic z klasy 6d: Weroniki, Agaty i Amelki.