Nasi najmłodsi studenci – UM w Poznaniu

Po złożeniu ślubowania oraz wysłuchaniu akademickiej pieśni Gaudeamus Igitur grupa uczniów z klas IV została studentami Uniwersytetu Młodego Odkrywcy w ramach projektu realizowanego przez Polską Akademię Dzieci pod patronatem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
W czasie cyklicznych spotkań uczniowie uczestniczyć będą w wykładach oraz warsztatach na terenie Uniwersytetu. Będą też gościć wykładowców w naszej szkole.
W ten sposób poszerzą swoją wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, a na ćwiczeniach z ratownictwa, stomatologii, histologii, hydrologii zdobędą wiele cennych umiejętności praktycznych.
Naszym „Małym Medykom” życzymy wielu wspaniałych wrażeń w czasie trwania tej akademickiej przygody.

Wiesława Ciuksza

publikacja: 3.03.2017