Wizyta przedszkolaków w „Siódemce”

W piątek, 21 kwietnia gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 13 i nr 1. Zaprosiliśmy przedszkolaków, aby mogły zobaczyć jak wyglądają zajęcia w naszej szkole.
Nauczycielki klas 1-3 przygotowały różne zajęcia tak, aby dzieci jak najwięcej doświadczyły, dowiedziały się i poznały. Podczas zajęć z kodowania na dywanie dzieci poznały tajniki programowania. Naukę rozpoczęły na macie, tworząc skrypty za pomocą piktogramów. Zabawy rozwijały w dzieciach umiejętność logicznego myślenia, pobudzały wyobraźnię. Naukę podstaw programowania ułatwiły im też sympatyczne roboty Dash.
Podczas zajęć muzyczno-ruchowych dzieci ilustrowały ruchem i gestem słuchane i oglądane piosenki. Akompaniowały do piosenek na bum, bum rurkach i instrumentach perkusyjnych. Rozwiązywały zagadki muzyczne oraz kolorowały nutki. Uczestniczyły także w zajęciach plastycznych, podczas których samodzielnie narysowały i wycięły owoce. Następnie umieściły je w koszyczku, który ozdobiły. Podczas zajęć przyrodniczych dzieci dowiedziały się, skąd się biorą jabłka. Poznały owady zapylające drzewa. Prowadziły obserwacje kwiatów z drzew owocowych przy użyciu mikroskopów stereoskopowych.
Na koniec dzieci obejrzały przedstawienie pt. „ Tak ciężko, tak lekko” przygotowane przez uczniów klasy 2b. Zobaczyły ciekawą interpretację znanego wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Tekst wszyscy dobrze znają, ale tym razem pokazał widowni, jak należy prawidłowo odżywiać się.
Wizyta była bardzo udana, a dzieci wychodziły bogatsze o nowe doświadczenia, wiedzę i umiejętności, które z pewnością przydadzą się im, kiedy już zostaną uczniami.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WIZYTY