OSIĄGNIĘCIA EDUKACYJNE W ROKU SZKOLNYM 2017/2018


Ogłoszenie wyników XVIII Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego

Dnia 16 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 18 w Poznaniu nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników XVIII Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego. Nasza szkoła może się pochwalić trzema tytułami Finalistek:

  • Emilia Góra w kategorii klas piątych,
  • Maria Mikołajczyk w kategorii klas szóstych,
  • Dominika Markowska w kategorii klas ósmych.

Finalistkom serdecznie gratulujemy!

Anna Głowala i Emilia Kusak-Jankowska

Wyniki etapu powiatowego IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”

28 lutego 2019r. w Bibliotece Pedagogicznej w Poznaniu odbył się etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu ,,Wielka Liga Czytelników”. W eliminacjach brało udział 12 drużyn.

Reprezentanci naszej szkoły zdobyli 3-cie i 4-te miejsce.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie wszystkim Uczniom i zapraszamy do aktywnego udziału w następnej edycji.

Emilia Kusak-Jankowska i Alicja Mikołajczak.

Szkolny etap Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka

Miło nam poinformować, iż 25 lutego 2019 roku odbył się szkolny etap Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka.
Tego dnia w bibliotece zebrało się aż 40 uczniów z klas 4-6. Byli to zwycięzcy klasowych konkursów recytatorskich, a także wszyscy chętni, którzy chcieli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie. W tym roku organizatorzy konkursu zaprosili do grona oceniających występy: panią Dobrochnę Ratajczakową – żonę poety, panią Elżbietę Krygowską – Butlewską, znaną ilustratorkę i wydawczynię książek dla dzieci i panią Wiesławę Hoffman, która przez wiele lat pracowała w naszej bibliotece szkolnej.
Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się zaprezentowali.

Czytaj więcej i zobacz listę laureatów i więcej zdjęć…

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Muzyczno-leksykalnym „Be my Valentine”

Z radością informujemy, iż uczniowie klas ósmych dwujęzycznych zajęli PIERWSZE MIEJSCE w Międzyszkolnym Konkursie Muzyczno-leksykalnym pt. „Be my Valentine”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 54 w Poznaniu.

Czytaj więcej…

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ”Powstanie wielkopolskie oczami dziecka”

Siódemka górą! – Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ”Powstanie wielkopolskie oczami dziecka” zorganizowanego przez Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

31 stycznia 2019 roku Komisja konkursowa Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy rozstrzygnęła konkurs plastyczny pod tytułem ”Powstanie wielkopolskie oczami dziecka“.

Wzięły w nim udział prace naszych uczniów, którzy nie ukończyli 10-tego roku życia. Na 5 wyróżnionych prac, 4 należały do wychowanków naszej Szkoły!

Czytaj więcej i zobacz listę zwycięzców…

Sukces Kuby i Mikołaja z 3a w Międzyszkolnym Konkursie z Języka Angielskiego “Spelling Bee”

W dniu 31 stycznia 2019 roku Kuba i Mikołaj z klasy 3a reprezentowali naszą szkołę w konkursie „Spelling Bee” zorganizowanym przez SP6 w Poznaniu. Chłopcy okazali się mistrzami literowania anglojęzycznych wyrazów. Zdobywając największą liczbę punktów Kuba uplasował się na pierwszym miejscu, a Mikołaj na drugim.

Kuba i Mikołaj reprezentowali naszą szkołę jako laureaci szkolnego konkursu „My English ABC”, który odbył się w grudniu 2018 roku.

Życzymy dalszych sukcesów!

Galyna Samoiliuk

Laureaci Wielkiej Ligi Czytelników w Siódemce

LAUREACI IV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
„WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”

Pierwszy etap KONKURSU „WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW” już za nami. Znamy już laureatów, którzy będą reprezentowali naszą „Siódemkę” na szczeblu powiatowym.

6 lutego 2019 roku nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród.

Sprawdź listę laureatów…

Sukces trzecioklasistów w konkursie literackim

Sukces trzecioklasistów w Międzyszkolnym Konkursie Literackim “I Ty możesz zostać pisarzem”.

W listopadzie odbył się w naszej szkole konkurs literacki dla klas trzecich, który miał wyłonić najlepszych literatów pośród trzecioklasistów. W szkolnych eliminacjach udział wzięło 9 uczniów. Dzieci pisały prace na ogólny temat: „Świat za sto lat”.

Z początkiem grudnia dotarła do nas bardzo radosna informacja. Mamy laureatów w finale międzyszkolnym konkursu literackiego i to laureatów aż w dwóch kategoriach!

Czytaj więcej o laureatach z Siódemki!!!

Tosia i Szymek na konkursie przyrodniczym

W dniu 26 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 w Poznaniu odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego zatytułowanego „Znam drzewa naszych lasów i parków”. Konkurs ten jak zawsze poprzedzony był  szkolnymi eliminacjami, w wyników których klasy drugie reprezentował Szymon z 2a, a klasy trzecie Tosia z 3a.

Czytaj więcej…

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

Uprzejmie informujemy, iż uczniowie z Naszej szkoły, Konrad Jarecki oraz Mateusz Stępczak z klasy 8c, zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursu z języka angielskiego, organizowanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Serdecznie gratulujemy!

Autor: Magdalena Jastrzębska