OSIĄGNIĘCIA EDUKACYJNE W ROKU SZKOLNYM 2017/2018


Wyniki Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego

Uczniowie naszej szkoły pod koniec października wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym. W konkursie wzięło udział 25 osób w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 i klasy 7-8.

Miło nam poinformować, że Ekspertem Ortografii z naszej szkoły została Emilia Góra z klasy 6b, która zajęła 11-ste miejsce na 1969 uczestników z całej Polski.

Czytaj więcej…

Sukces uczennicy klasy 3c w Międzyszkolnym Konkursie Literackim

W listopadzie odbył się Szkolny Konkurs Literacki dla klas trzecich pod hasłem: „I Ty możesz zostać pisarzem”. Konkurs ten był pierwszym etapem konkursu międzyszkolnego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 77 przy ul. Dmowskiego. Uczniowie klas trzecich pisali podczas konkursu pracę na ogólny temat: „Moja przyjaciółka książka”. Każdy uczestnik musiał napisać pracę samodzielnie w szkole i nadać jej tytuł oraz opatrzyć wybranym przez siebie godłem.

Czytaj więcej…

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ogólnej 1 z 10

27 listopada w Szkole Podstawowej nr 20 w Poznaniu odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ogólnej 1 z 10. Siódemkę reprezentowali: Maciej Kucharzyk z klasy 8a oraz Tymoteusz Idzi z klasy 6a. Uczniowie mieli trudne zadanie, gdyż pytania obejmowały szeroki zakres wiedzy nie tylko z przedmiotów szkolnych. Maciej Kucharzyk pokonał wszystkich zawodników i uzyskał imponujący wynik 283 punkty.

Dziękujemy chłopcom za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Agnieszka Tomaszczyk

Sukces w Międzyszkolnym Konkursie Czytania ze Zrozumieniem klas V!

Dnia 14 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 58 imienia Jerzego Kukuczki odbył się Szósty Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem klas 5-tych „Czytam, Rozumiem, Jestem”.
W Konkursie tym udział brali także uczniowie naszej szkoły. Każdy z siedmiu oddziałów klas piątych miał swojego reprezentanta.
Z dumą i ogromną satysfakcją przyjęliśmy wiadomość, że 1-sze miejsce w Konkursie zajęła uczennica SP7 – Amelia Borowicz z klasy 5c.

Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy!

Anna Głowala i Emilia Kusak-Jankowska

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Mistrz Pięknego Czytania Siódemki.

28 maja odbył się szkolny konkurs o tytuł Mistrza Pięknego Czytania Siódemki dla uczniów klas 4-tych i 5-tych. W eliminacjach brało udział czternaścioro dzieci. Komisja konkursowa oceniała płynność i bezbłędność czytania, prawidłową dykcję, intonację czytanego tekstu oraz wyrazistość i ogólny wyraz artystyczny.

MISTRZAMI PIĘKNEGO CZYTANIA SIÓDEMKI zostały:

w kategorii klas czwartych 
POLA RYDZEWSKA z klasy 4d,

w kategorii klas piątych 
ALEKSANDRA JANAS z klasy 5e.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zdolnym czytelniczkom serdecznie gratulujemy!

Marzena Kurek, Emilia Kusak- Jankowska i Kamil Klimowski.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego PANDA z przedmiotu GEOGRAFIA

Nasi uczniowie w kwietniu brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Panda z geografii, zajmując bardzo wysokie pozycje.

Laureatką została Emilia Góra z klasy 5b, natomiast Tymoteusz Idzi z klasy 5a otrzymał wyróżnienie zajmując 10-te miejsce w Polsce.

Gratulujemy
Ewa Matecka

Ogłoszenie wyników XVIII Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego

Dnia 16 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 18 w Poznaniu nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników XVIII Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego. Nasza szkoła może się pochwalić trzema tytułami Finalistek:

  • Emilia Góra w kategorii klas piątych,
  • Maria Mikołajczyk w kategorii klas szóstych,
  • Dominika Markowska w kategorii klas ósmych.

Finalistkom serdecznie gratulujemy!

Anna Głowala i Emilia Kusak-Jankowska

Wyniki etapu powiatowego IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”

28 lutego 2019r. w Bibliotece Pedagogicznej w Poznaniu odbył się etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu ,,Wielka Liga Czytelników”. W eliminacjach brało udział 12 drużyn.

Reprezentanci naszej szkoły zdobyli 3-cie i 4-te miejsce.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie wszystkim Uczniom i zapraszamy do aktywnego udziału w następnej edycji.

Emilia Kusak-Jankowska i Alicja Mikołajczak.

Szkolny etap Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka

Miło nam poinformować, iż 25 lutego 2019 roku odbył się szkolny etap Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka.
Tego dnia w bibliotece zebrało się aż 40 uczniów z klas 4-6. Byli to zwycięzcy klasowych konkursów recytatorskich, a także wszyscy chętni, którzy chcieli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie. W tym roku organizatorzy konkursu zaprosili do grona oceniających występy: panią Dobrochnę Ratajczakową – żonę poety, panią Elżbietę Krygowską – Butlewską, znaną ilustratorkę i wydawczynię książek dla dzieci i panią Wiesławę Hoffman, która przez wiele lat pracowała w naszej bibliotece szkolnej.
Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się zaprezentowali.

Czytaj więcej i zobacz listę laureatów i więcej zdjęć…

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Muzyczno-leksykalnym „Be my Valentine”

Z radością informujemy, iż uczniowie klas ósmych dwujęzycznych zajęli PIERWSZE MIEJSCE w Międzyszkolnym Konkursie Muzyczno-leksykalnym pt. „Be my Valentine”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 54 w Poznaniu.

Czytaj więcej…