Praca zdalna uczniów z klas 7 z wykorzystaniem domino matematycznego

Klasy 7 podczas pracy zdalnej na matematyce utrwalały swoją wiedzę z wyrażeń algebraicznych przy zabawie w domino.
Gra ta  kształci umiejętności: logicznego myślenia, interpretowania wyników oraz danych przedstawionych w różnej formie, dobierania modelu matematycznego do prostej sytuacji oraz budowania go w kontekście praktycznym, które wymaga umiejętności łączenia wiedzy z matematyki. Uczniowie układali kostki domina wykonując redukcję wyrazów podobnych, dzięki swojemu wysiłkowi otrzymali „jelonka”. Uczniowie przygotowali fotorelacje z pracy zdalnej, a także bardzo ciekawy film instruktażowy.
Zapraszamy do obejrzenia reportażu (kliknij w grafikę poniżej).

Domina matematyczne 7af

Ewa Jarzina, Urszula Moch, Irena Draszkiewicz

Nasze wtorki z historią

Wtorki, po południu. Każdy pędzi, jak może przed ekran komputera. W tym tygodniu Piotrek mówi o Wikingach. Tydzień temu Antek prezentował historię Japonii, samurajów, katany itp. bo to jego pasja. Amelka w tym czasie od razu znajdzie odpowiedni rysunek w książce albo sama coś szybko narysuje (np. mitologiczne nordyckie smoki). Antek J. niby się nie odzywa, ale test z wiedzy o Normanach napisał najlepiej. Nie ma zajęć, żeby Dominik nie dodał czegoś od siebie z poruszanego tematu np. o zakrywaniu defektu twarzy przez Czarnieckiego bujną brodą. Maks natomiast spokojnie słucha, bo innego wtorku jego wiedza o czołgach dla odmiany zaszokowała pozostałe gaduły na kółku. To nasze wtorki – z historią. Radość, wymiana wiedzy i poglądów. Czas na rozmowy i dzielenie się pasją. Co będzie za tydzień? Pewnie znów zadania z arkuszy egzaminacyjnych, które dla każdego są możliwością zwykłego sprawdzenia wiedzy i trochę… popisania się.

Członkowie Kółka Historycznego
Wioletta Pilarczyk-Urbaniak

Informacje z Siódemki

Rekrutacja do klas pierwszych 2021-2022
Rekrutacja do klasy pierwszej sportowej
Więcej informacji o przyszłorocznych klasach pierwszych także telefonicznie
Testy sprawnościowe do klasy pierwszej sportowej
Drzwi Otwarte w Siódemce!
Pożar na Kopernika – POMAGAMY!
previous arrow
next arrow
Slider

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny w Siódemce

22 kwietnia w naszej szkole przeprowadzono „wyjątkowy” Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny w formie zdalnej.

Swoje umiejętności z królowej nauk sprawdzało 48 uczniów z klas IV-VIII, którzy rozwijali swoje zdolności logicznego myślenia i modelowania matematycznego. Konkurs miał charakter jednorazowego testu, na którego rozwiązanie uczniowie mieli 90 minut. Uczniowie podczas połączenia na Meet zmierzyli się z zadaniami o różnym stopniu trudności oraz musieli wykazać się biegłością w posługiwaniu się narzędziami do zdalnej edukacji i programu Adobe Acrobat Reader DC.

Każdy z uczestników konkursu otrzyma jeden z wariantów układanki przestrzennej w formie breloczka, które zostaną wręczone po powrocie do szkoły. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w Konkursie.

Czekamy niecierpliwie na wyniki.
Ewa Jarzina i zespół matematyków

„Rozmowa ojca z córką” – geografia w klasach 7

Podczas ostatnich lekcji geografii uczniowie klas 7 opisali zmiany jakie zaszły w polskim przemyśle po 1989 roku. W ramach zadania wyprzedzającego, uczniowie wysłuchali nagrania „Rozmowa ojca z córką, dzięki któremu odpowiedzieli na pytania:

  1. Co rozpoczęło się w Polsce w 1989 r.?
  2. Dlaczego omawiane w nagraniu przemiany były dla wielu zakładów przemysłowych trudne?
  3. Dlaczego konieczna była restrukturyzacja wielu zakładów przemysłowych?
  4. Czy zmiany związane z restrukturyzacją początkowo zachodziły pomyślnie?
  5. Czym jest prywatyzacja?.

Podczas łączeń z nauczycielem uczniowie wymieniali cechy gospodarki centralnie planowej i rynkowej, oglądali fragment „Dziennika Telewizyjnego” z sierpnia 1989 roku, analizowali wykresy i mapy tematyczne, opisali wpływ rozwoju przemysłu na środowisko, a także poznali wiodące gałęzie przemysłu we współczesnej Polsce. W ramach podsumowania cyklu lekcji o przemyśle uczniowie opisali jak w ciągu 30 lat zmieniła się aglomeracja łódzka i konurbacja katowicka. Przed nami kolejne zajęcia z zakresu geografii społeczno-gospodarczej Polski, na których przyjrzymy się bliżej gospodarce morskiej oraz produkcji energii.

Artur Żyto

W wiosennym sadzie klasy 2b

W ostatnim czasie klasa 2b podczas zajęć zdalnych udała się na „wirtualną” wycieczkę do wiosennego ogrodu, na pole i do sadu. Najbardziej spodobał nam się wiosenny, kwitnący sad. Zachwyciły nas drzewa, obsypane białym i różowym kwieciem. Poczuliśmy zapach kwiatów, a nawet usłyszeliśmy brzęczenie pszczół, a to wszystko za sprawą wyobraźni po obejrzeniu filmu, prezentacji oraz pięknych zdjęć. Dowiedzieliśmy się także, jak to się dzieje, że z kwiatu powstają tak pyszne owoce. Wiemy, że ogromna w tym zasługa pracowitych pszczół. Tak nam się spodobały kwitnące gałęzie jabłoni, śliw i grusz, że postanowiliśmy kawałek sadu przenieść do domu i każdy z nas wykonał kwitnącą gałązkę, która ozdabia nasz pokój i przypomina o zajęciach online.

Uczniowie klasy 2b z wychowawczynią
Danuta Szymanowska

Światowy Dzień Ziemi w klasie 6d

Podczas dzisiejszej Narady postanowiliśmy rozmawiać o naszej planecie. Okazją do promowania postaw ekologicznych jest nadchodzący Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, który przypada 22 kwietnia.
Uczniowie klasy 6 d przygotowali prezentacje, w których odnieśli się do tematu.
Wystąpienia poszczególnych uczniów przeplatała dyskusja dotycząca promowania postaw ekologicznych. Dzieci podawały liczne przykłady ze swojego życia, w jaki sposób dbają o swoje bliższe i dalsze środowisko. Podsumowaniem zajęć była refleksja, jak bardzo kruchy jest ekosystem naszej planety. Każdy z nas swoją postawą może przyczynić się do ocalenia Ziemi.

Wychowawca 6d
Magdalena Maciejewska

Ekologiczny projekt w klasie 5a

O tym jak ważna jest ekologia dyskutowali na naradzie uczniowie klasy 5a. Chcieliśmy sprawdzić, czy my w swoich domach możemy dołożyć cegiełkę, aby dbać o naturę. A czy nasz eksperyment się udał? Zapraszamy do obejrzenia filmiku stworzonego przez Sofię z Armenii na podstawie zdjęć przesłanych przez uczniów!

Wychowawca Agnieszka Szajek

Zumba Kids w klasie 3b

Dzień jak co dzień w III B
czyli
odpoczynek od siedzenia z Zumba Kids 🙂

Moja klasa 3 B
ciągle w kółko tańczyć chce!
Świetnie sobie co dzień radzi,
gdyż poćwiczyć nie zawadzi.

Doskonalą więc układy –
by być mistrzem – nie da rady
bez powtórek i uporu,
czasem i małego sporu.

Bo kto chce osiągać cele,
pracy musi włożyć wiele…

Czytaj więcej…

Żaba nad rzeką i hipopotam w chmurze (klasa 1d)

Podczas nauki zdalnej również można bawić się ortografią, co udowodniła klasa 1d. Poznaliśmy już prawie wszystkie litery (w tym dwuznaki), nie było więc problemu z napisaniem wyrazów zawierających te trudność. Każdy z nas jednak wie, że lepiej zapamiętujemy, gdy rysujemy.

Jedna z naszych prac plastycznych została wykonana metodą origami, do drugiej użyliśmy kredek.

A oto efekty naszej pracy.

wychowawczyni 1d
Agata Borowska