Certyfikat: Szkoła Przyjazna Osobom Niewidomym 2018

Z przyjemnością i dumą zawiadamiamy, że Nasza Szkoła została nagrodzona certyfikatem “Szkoła Przyjazna Osobom Niewidomym 2018“.

Poniżej oficjalna informacja, jaką otrzymaliśmy od organizatora kampanii „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”, organizowanej już po raz piąty.


Szanowni Państwo,

Dobiegła końca kampania społeczna ,,Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” 2018. Składamy serdeczne podziękowanie za Państwa udział i wszelkie działania na rzecz osób z dysfunkcją wzroku. Państwa zaangażowanie i praca na rzecz edukacji w tym zakresie pomoże nie tylko naszym uczniom, ale wszystkim ludziom z problemami wzrokowymi aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym oraz kulturalnym w środowisku lokalnym.

Z wyrazami szacunku,

Organizatorzy Kampanii Społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”

Zenona Góra i Dorota Triebwasser.

Maraton pieśni patriotycznych – 100 Lat Niepodległości

Tym razem maraton nie był wysiłkiem dla nóg, ale dla gardeł. Aby uczcić 100 lecie Niepodległości wszystkie klasy w Naszej Siódemce po kolei śpiewały wylosowaną pieśń patriotyczną. A że klas dużo, gardła prężne, to przez trzy dni rozbrzmiewały po szkole: „Szara Piechota”, „Pierwsza kadrowa”, „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani” i inne. Wspólne świętowanie tak się spodobało, że klasy siódme zostały nawet dłużej, aby pośpiewać razem. I z maratonu zrobiło się patriotyczne… karaoke.

Czytaj więcej, zobacz zdjęcia i filmy z koncertu.

Sto lat na stulecie Niepodległości Polski

„Sto lat!” na stulecie Niepodległości Polski
czyli
ruszyły Erazmowe zmagania.

W październiku rozpoczęliśmy realizację zadań z projektu zdobywania statuetki Złotego Erazma. Ten rok jest wyjątkowy, bo nie każdy ma okazję przeżywać jakże okrągłą i doniosłą rocznicę 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę. I stąd nasze całoroczne świętowanie.

Uczniowie klas 1, 2 i 3 zaangażowali się w kolejną akcję pt. „100 dobrych uczynków na 100 lat Niepodległości”. Postanowili podarować innym coś z siebie, kierując się sercem i odruchem dobra. Skrupulatnie „zanotowali” na kratkach w formie pisemnej lub rysunkowej swoje dobre uczynki i nakleili je na biało-czerwoną mapę Polski. Jest ich tak dużo, że aż brakuje miejsca!

Czytaj więcej…

100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości

Jednym z wielu wydarzeń w naszej szkole, związanych z rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, była akcja „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”. W tą geograficzną propozycję radosnego świętowania wolności zaangażowane zostały klasy 7 i 8. Uczniowie mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości.

Stu szkołom w różnych miejscach Polski przesłaliśmy pozdrowienia z okazji tego święta, pokazując, że my – Polacy potrafimy czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania.

Czytaj więcej…

Kiermasz Świąteczny w Siódemce

Rada Rodziców oraz Społeczność Siódemki zapraszają na coroczny Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się 7 grudnia 2018 roku od godziny 17-tej w holu szkoły.

Będzie radośnie, świątecznie i pysznie, a uczestników czekają różne atrakcje.

Zapraszamy.

Plakat na Stulecie Niepodległej

Jednym z wielu sposobów na uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości, było przygotowanie przez uczniów okolicznościowego plakatu. W szranki stanęli uczniowie klas siódmych i ósmych, a jako głównego narzędzia tworzenia plakatów używali platformy “Canva”.
Ostatecznie spośród zgłoszonych do konkursu plakatów, jury składające się z nauczycieli, podczas anonimowego głosowania wyłoniło zwycięzców. Zostali nimi: Tomasz z klasy 8d, Maja i Dominika z klasy 8c, Adrian i Krzysztof z klasy 7c.
Gratulacje, dyplomy i nagrody – pendrive – zwycięzcom przekazała Pani Dyrektor Anetta Dropińska-Pawlicka.
Poniżej nagrodzone plakaty (można je też zobaczyć na gazetce przy klasie 5).

Andrzej Gągało

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Na prośbę Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego, udostępniamy Państwu list skierowany do rodziców.

Warszawa, 8 listopada 2018 roku.

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie, 

w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad dwustu lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90-tych XX wieku, utrzymującej się na poziomie 95-98%.

Czytaj dalej…

Rekord dla Niepodległej

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Siódemka odśpiewała czterozwrotkowy hymn narodowy.

Wspólna akcja ministerstwa edukacji i Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zakończyła się ogromnym sukcesem. 9 listopada o godz. 11:11 blisko 5 mln uczniów (4 867 937), a także prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych jednocześnie odśpiewało czterozwrotkowy hymn narodowy.
Dodatkowo w akcję zaangażowało się prawie 14 tys. uczniów oraz 1055 nauczycieli ze 109 szkół polonijnych z całego świata*.
Jeszcze nigdy w historii Polski tak wiele osób w tym samym czasie nie zaśpiewało „Mazurka Dąbrowskiego”. To historyczny dzień, w którym uczniowie i nauczyciele pokazali jak być razem, wspólnie świętować 100-lecie niepodległości oraz cieszyć się z tego, że jesteśmy Polakami.

Wszyscy w Siódemce także śpiewaliśmy hymn – w klasach, na sali gimnastycznej, w świetlicy – wszędzie tam, gdzie właśnie odbywały się zajęcia. Jesteśmy dumni, że w ten sposób mogliśmy włączyć się do akcji i uczcić tak wspaniałą rocznicę.
Koniecznie zobacz film z tego wydarzenia.

 * informacje ze strony MEN

100 balonów na stulecie niepodległości

Jedną z wielu inicjatyw związanych ze świętowaniem setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, było wypuszczenie w niebo stu biało-czerwonych baloników.

W czwartek dokładnie o godzinie 11:11 na schodach przy głównym wejściu do szkoły, zebrała się grupa dzieci z balonikami w barwach narodowych. Ostatecznie nasze baloniki ze względów bezpieczeństwa lotów nad Poznaniem nie uleciały w niebo, ale sam widok setki młodych Polaków otoczonych biało-czerwonymi barwami pozwala być spokojnym o kolejne sto lat naszej Ojczyzny.

Mistrzyni Karate z Siódemki

W dniach od 26 do 28 października 2018 roku, Julia Borowska z klasy 7A brała udział w zawodach  World Karate Tournament odbywających się w miejscowości Almada w Portugalii. Łącznie brało w nich udział tysiąc zawodników z całego świata, którzy zmagali się w czterech konkurencjach.

Archiwum własne

Julia okazała się być najlepszą zawodniczką, zdobywając złoty medal w kata indywidualnym od 4 do 7 kyu, 13-14 lat.
W kumite drużynowym open zdobyła srebry medal, a brązowy medal w kumite indywidualnym od 4 do 7 kyu, 13-14 lat.
Dodatkowym osiągnięciem jest czwarte miejsce w kata drużynowym open, 13-14 lat.

Czytaj więcej i zobacz zdjęcia…