Znak Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności dla Siódemki

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Erazma z Rotterdamu
otrzymała Znak Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności
w zakresie wolontariatu (organizacja goszcząca)

Europejski Korpus Solidarności jest nową inicjatywą Unii Europejskiej. Jest to program, który umożliwia młodym ludziom udział w projektach z zakresu wolontariatu lub rozwoju zawodowego w całej Europie.
Otrzymany Znak Jakości umożliwi nam zaproszenie do naszej szkoły wolontariuszy z zagranicy, którzy razem z nami będą uczestniczyć w życiu szkoły.

Czytaj więcej…

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online – kompendium NASK 2019

Szanowni Państwo,

na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu opublikowana została informacja dotycząca nowej edycji kompendium dla rodziców i profesjonalistów: Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online, przygotowana przez ekspertów Państwowego Instytutu Badawczego NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, współpracujących w ramach Polskiego Centrum w ramach Projektu Safer Internet.

Kompendium adresowane jest między innymi do rodziców i dotyczy najbardziej aktualnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci online.

Zapraszamy do zapoznania się z tym opracowaniem na stronie Kuratorium Oświaty

Narodowe czytanie 2019 – “Nowele Polskie”

W pierwszą sobotę września w całym kraju odbyło się Narodowe Czytanie pod hasłem „Nowele polskie”.
Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku, przez Prezydenta Rzeczypospolitej, ogólnopolska akcja publicznej lektury polskich dzieł literackich, której głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa i zwrócenie uwagi na bogactwo naszej narodowej literatury.

Czytaj więcej i zobacz relację wideo…

Oferta zajęć dodatkowych w Siódemce

Szanowni Państwo,

już od tego tygodnia w Siódemce rozpoczęły się zajęcia dodatkowe dla naszych uczniów, prowadzone w dogodnych dla nich godzinach – po lekcjach. Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania śpiewając w zespole wokalnym, ucząc się chwytów na gitarze, gotując podczas kulinarnych warsztatów, czytając w bibliotece, tańcząc i bawiąc się oraz poznając tajniki kodowania. Dodatkowo nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali szeroką gamę zajęć sportowych, gimnastyki korekcyjnej i fizjoterapii.

Pełna oferta kółek zainteresowań dostępna jest w menu: Uczniu, warto wiedzieć – Kółka zainteresowań 2019/2020.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego rozwijania zainteresowań.

Grono nauczycieli organizujących zajęcia.

Świetny start piłkarzy ręcznych!

Tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, najstarsi piłkarze ręczni naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej z okazji 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w Zielonej Górze. Po ciężko przepracowanym obozie przygotowawczym w Pniewach, nasi zawodnicy zajęli bardzo dobre II miejsce, przegrywając tylko jedną bramką z gospodarzami turnieju.

Gratulacje!!!  Tomasz Draszkiewicz

Początek września w Kaponierze Kolejowej w Poznaniu

Kaponiera Kolejowa działa do końca września w każdy weekend i oprócz zwiedzania, oferuje bardzo różnorodny program, który jest dostępny na stronie www.kaponierakolejowa.pl

W najbliższych dniach proponujemy:

  1. Unus lapis facit fornicem – warsztaty murarsko-architektoniczne dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat – 7 września.
  2. Warsztaty folkowe PIEŚNI WIELKOPOLSKI WSCHODNIEJ – 8 września. 
  3. POKÓJ ZAGADEK Tajemnica Kaponiery – 7 i 8 września.

WSZYSTKIE PROPOZYCJE SĄ BEZPŁATNE.

Czytaj więcej…

Szkolne Koło Caritas dla Seniorów – wakacyjne spotkania

Kochane dzieciaki z Caritasu tak zaplanowały wakacje, wraz z rodzicami, żeby być na Spotkaniach z Seniorami w lipcu i w sierpniu. I to właściwie wystarczy za cały komentarz, jakie mają otwarte serducha.
A że nie mieliśmy spotkań w dni wakacyjne (a właściwie czemu nie?) to sami przygotowywali repertuar! I tak powstała samozwańcza sekcja bębniarska, na razie bez nazwy.

Czytaj więcej…

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w Siódemce

2 września 2019 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 7 im. Erazma z Rotterdamu.

O godzinie 9:00 i 10:30 licznie przybyła społeczność Siódemki wzięła udział w inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020.
Po wprowadzeniu pocztu flagowego oraz odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani Dyrektor Anetta Dropińska-Pawlicka, która serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz gości.

Następnie pani Dyrektor podkreśliła, że jest dumna, iż Siódemka wita swoich uczniów w nowej i odświeżonej szacie, bo Siódemkowicze zasługują na to, aby uczyć się w godnych warunkach. Ogromną w tym zasługą wykazali się goście, którzy przybyli na inaugurację –Pani Małgorzata Skoniecka Pawłowska i radny miasta Poznania Pan Tomasz Stachowiak. Pani Dyrektor wskazała w swoim wystąpieniu, że nowe boisko do piłki koszykowej i odświeżone obiekty sportowe to dowód na zrozumienie potrzeb społeczności szkolnej.

Na koniec swojego wystąpienia Pani Dyrektor ogłosiła rok szkolny 2019/2020 rokiem Pewnej Szkoły. Pewnej, bo pełnej radości, ciekawości, nadziei, wiedzy i ciągłych zmian. Pewnej Szkoły, która „odkodowuje” sukces, w której osiągnięcia uczniów są znane i celebrowane.

Czytaj więcej…

Dobrowolne ubezpieczenie dziecka w roku szkolnym 2019/2020

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w związku z wytycznymi organu prowadzącego szkołę – Urzędu Miasta Poznania – od roku szkolnego 2018/2019 Szkoła Podstawowa nr 7 nie będzie pośredniczyć w zawieraniu umów ubezpieczenia uczniów.

Ubezpieczenie NNW dzieci i młodzieży szkolnej jest ubezpieczeniem dobrowolnym i leży w gestii rodziców/opiekunów prawnych.

Rada Rodziców poniżej przedstawia wybrane oferty brokerów ubezpieczeniowych z proponowanymi formami zawierania umowy ubezpieczenia NNW dzieci i młodzieży szkolnej bezpośrednio przez rodzica/opiekuna prawnego.

Jednak zgodnie z zasadą zachowania uczciwej konkurencji nie obliguje to rodziców do wybrania żadnej z prezentowanych ofert. Rodzic może skorzystać z innych ofert brokerów czy zakładów ubezpieczeń wybranych przez siebie.

Alfabetyczny spis wybranych ofert: