Bezpieczne życie seniorów

Informuję, że z okazji zbliżających się obchodów Dnia Babci i Dziadka, Komenda Miejska Policji w Poznaniu przygotowała spotkanie prewencyjne dla seniorów w ramach działań profilaktycznych ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa osób starszych. Spotkanie odbędzie się w dniu 30 stycznia 2019 roku w sali 220 w godzinach 12:00-13:00 w KMP w Poznaniu przy ul. Szylinga 2.

Jednocześnie informuję, że z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest telefoniczna rezerwacja uczestników spotkania pod nr telefonu 61 84 156 97, dostępnym od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-14:00.

Partnerami przedsięwzięcia jest Państwowa Straż Pożarna, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMP, Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Na spotkaniu zostaną omówione zagadnienia z zakresu:

  • jak skutecznie bronić się przed oszustwami na „wnuczka”, na „policjanta”,
  • jak nie dać się oszukać podczas pokazów różnego rodzaju sprzętu,
  • jak prawidłowo korzystać z nr alarmowego,
  • jak bezpiecznie posługiwać się kartami bankomatowymi,
  • jak unikać zagrożeń pożarowych w gospodarstwie domowym,
  • bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Mając na uwadze możliwość zdobycia umiejętności mających na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa osobistego, w tym zdobycie umiejętności w zakresie radzenia sobie w sytuacjach trudnych i kryzysowych, serdecznie zapraszam do udziału w spotkaniu.

Z poważaniem,
młodszy aspirant Mariusz Fabisiak.

Więcej informacji o akcji na stronie Policji Wielkopolskiej.

List dotyczący przeciwdziałania dopalaczom i bezpieczeństwa uczniów podczas ferii zimowych

Szanowni Państwo,

przekazujemy Państwu list Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami”.

List GIS i KGP.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z informacji na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym do zwrócenia uwagi na bazę wypoczynku www.wypoczynek.men.gov.pl.

List MEN – ferie’2019.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży!

Rozwiązanie konkursu „Miejsca pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919”

Z okazji 100-nej rocznicy Powstania Wielkopolskiego odbył się w naszej szkole konkurs historyczno-plastyczny zorganizowany dla klas 1-4 pod tytułem: „Miejsca pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919”.

Organizatorem była świetlica szkolna. W eliminacjach wzięło udział 15 prac. Do 7 grudnia 2018 r. każdy uczeń z klas 1-4 mógł oddać głos na jedną z nich.

Zobacz listę laureatów i nagrodzone prace…

Informacja Kuratorium Oświaty dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Na prośbę poznańskiego Kuratorium Oświaty, przekazujemy poniższą informację.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2019/2020.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie Rodzicom uczniów klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum materiałów informacyjnych dotyczących rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2019/2020 przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Znajdują się w nich zasady naboru do klas pierwszych. Naszym wspólnym celem jest upowszechnianie wiedzy na temat rekrutacji.

W związku z naturalnymi i zrozumiałymi pytaniami ze strony Rodziców oraz Uczniów, przypominamy, że do ich dyspozycji pozostają dyrektorzy szkół oraz wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Pytania można kierować na adresy mailowe: 

rekrutacja@men.gov.pl  oraz  rekrutacja@ko.poznan.pl.

 

Zobacz też: Ulotka PDF,   Materiały na stronie MEN.

Próbny egzamin ósmoklasisty

18, 19 i 20 grudnia 2018 roku uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminów próbnych. Pierwszego dnia odbył się egzamin z języka polskiego, drugiego – z matematyki, a trzeciego – z języka angielskiego. W dniach testów lekcje trwały do godziny 13:25. Arkusze zostały udostępnione rodzicom na zebraniach w czwartek, 3 stycznia 2019 roku.

Marysia i Dominika z SU

Zwycięzcy konkursu “Mistrz czytania ze zrozumieniem”

10 grudnia 2018 roku odbył się w naszej szkole Konkurs czytania ze zrozumieniem w kategorii klas piątych i szóstych.

21 grudnia 2018 roku nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród.

Sprawdź listę laureatów…

Wigilia na MTP z udziałem uczniów Siódemki

Melduję wykonanie zadania. Dotarliśmy do Betlejem.
Taką informację wysłałam naszej Pani Dyrektor po wyjściu z hali targowej, gdzie przeżywaliśmy Wigilię Bożego Narodzenia razem z najuboższymi mieszkańcami Poznania i okolic. Nie umiem inaczej skomentować tego wydarzenia. Dotarliśmy do Betlejem. Dotknęliśmy samego sedna Świąt Bożego Narodzenia. Dzieliliśmy Miłość z najuboższymi. Służba stała się zaszczytem.

Czytaj więcej…

Podziękowania za królewskie dary

Cudowni są mieszkańcy naszego osiedla, nie dość, że jak Trzej Królowie składali dary, sami wykonali świąteczne stroiki, to jeszcze jeden z nich zawiózł wszystkie prezenty, przed swoją pracą, 20 grudnia, na halę targową nr 2. Mnie pozostała rola fotografa, bo jakiś udział w tym dziele też chciałam mieć.

Czytaj więcej…