Ferie 2021 w Poznaniu

Ferie zimowe zawitały do Wielkopolski od 4 stycznia i potrwają do 15 stycznia 2021. Zobaczcie jakie atrakcje przygotowały dla najmłodszych poznańskie instytucje kulturalne. Zobaczcie, co czeka Was w Centrum Kultury Zamek czy Teatrze Polskim. Tej zimy, każdy znajdzie coś dla swoich pociech! Skorzystajcie ze zbiorów PIK-a!

Kliknij w obrazek

Jasełka mimo wszystko…

Czy wyobrażacie sobie Święta Bożego Narodzenia bez jasełek? Bo my nie, no to teraz nas rozumiecie, musieliśmy COŚ zrobić.
Nie powiem, żeby nie było scenariusza, nawet kilka, ale za nic nie sprawdzały się próby online. Podjęłam decyzję zagrajcie, jak czujecie. Wymyślcie sobie dialogi, ruch sceniczny. I potem potoczyło się wszystko samo za pomocą moich kochanych, ale szalonych uczniów.
To trzeba obejrzeć, a nie opowiadać.
Na świadka powołałam doświadczonego Anioła, dobrze znanego 7, Panią Małgorzatę Górną, co oczywiście doskonale słychać!
Za kamerą ustawiłam Panią Agnieszkę Hermańską, która przeżyła z nami tak wiele, że nic nie jest w stanie nią wstrząsnąć. I tak powstała pewna dłoń operatora. Kostiumy tworzyli niezawodni Rodzice na czele z Panem Jarosławem Idzi.
Ach i jeszcze jedno, to się wydarzyło naprawdę!

Jolanta Podgórna

Anielskie dźwięki z Mojej Siódemki

Myśli lekkich jak puch, niech Anioł przywieje z nieba i niech kolędę Ci zaśpiewa. Dzisiaj wszystko się rodzi na nowo, więc w blasku świąt żyj zdrowo i kolorowo”. *

Wszystkim Uczniom z Rodzinami, Pracownikom – prawdziwie anielskich Świąt w dźwiękach cudownych kolęd wykonanych wspólnym udziałem „Siódemkowiczów” życzy Dorota Cejba ze Współtwórcami filmu „ANIELSKIE DŹWIĘKI Z MOJEJ SIÓDEMKI”.

* źródło: wierszykolandia.pl

Konkurs na „Zimowy Pejzaż 2020” rozstrzygnięty.

Znamy już zwycięzców konkursu informatyczno-graficznego na „Zimowy Pejzaż 2020”. Konkurs był adresowany do uczniów klas czwartych i to właśnie oni w tajnym głosowaniu wybrali zwycięzców. A zostali nimi:

1. Jan Symieniszyn z klasy 4b
2. Wojciech Krystkowiak z klasy 4a
3. Borys Michalski z klasy 4b
4. Gabriela Łaszcz 4d
5. Karolina Koczorowska 4d

Gratuluję zwycięzcom!

Dziękuję wszystkim uczniom za nadesłanie prac i zachęcam do udziału w innych konkursach organizowanych w Siódemce.

Andrzej Gągało