Tydzień Przedsiębiorczości i klasa II B w drukarni

Poznajemy pracę drukarza. Całą klasa pojechaliśmy do Przeźmierowa do drukarni. Była to dla nas bardzo ciekawa lekcja zwłaszcza, że mogliśmy obejrzeć wszystko z bliska i wszystkiego dotknąć.

Poznawaliśmy krok po kroku jak powstają papierowe kubki, talerze i torebki ozdobne. Zobaczyliśmy jak przygotowywany jest materiał do druku, który odwzorowany jest na termicznych płytach drukowych. Obserwowaliśmy pracę maszyn drukujących, jak nanoszona jest folia czy złote ozdoby. Mogliśmy dotknąć mosiężnych wzorników. Pan pokazywał nam jak działa wielka gilotyna i naświetlarka UV.

Zauważyliśmy, że pracę drukarza cechuje precyzja, dokładność, cierpliwość, troska o porządek i o jak najlepszą jakość. Wszystko musi mieć swoje miejsce, bałaganiarstwo nie ma tam wstępu.

W prezencie otrzymaliśmy kolorowe kubki, serwetki, teczki i kartki świąteczne, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Uczniowie klasy II B