Z wizytą w salonie kosmetyczno – fryzjerskim „IWONA”

czyli
Tydzień Przedsiębiorczości w kl. II H

W piękny, złoto-jesienny dzień uczniowie klasy II H wybrali się z wizytą do salonu kosmetyczno-fryzjerskiego „IWONA”, by lepiej poznać pracę pani fryzjerki.
Przyszli solidnie przygotowani – każde dziecko miało przygotowane ciekawe pytania, które zadało naszej gospodyni. Pani fryzjerka cierpliwie i wyczerpująco udzielała odpowiedzi. I tak dowiedzieliśmy się, jakich narzędzi używa w swojej pracy oraz do czego służą duże pędzle. Poznaliśmy dwa rodzaje nożyczek do strzyżenia, a także, w jaki sposób działa specjalne urządzenie do ich dezynfekcji. Dowiedzieliśmy się, jaka jest różnica miedzy żelem, odżywką a maską do włosów. Pani opowiedziała nam o najmodniejszych rodzajach fryzur i stosowanych kolorach. Mogliśmy przymierzyć się do fotela, na którym klienci mają mytą głowę oraz zobaczyć nietypową, stojąca suszarkę.
Po zaspokojeniu naszej ciekawości pięknie podziękowaliśmy i pełni nowej wiedzy wróciliśmy do szkoły. Kto wie, może, któraś nasza koleżanka lub kolega w przyszłości również zostanie fryzjerem? Czas pokaże 🙂

Beata Żyto
Wychowawczyni klasy II H