Dominacja SP7 w Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej.

Nasza „Siódemka” jest NAJLEPSZĄ Szkoła Podstawową w Poznaniu w piłce ręcznej!!!
Podczas całego cyklu imprez na 4 możliwe medale do zdobycia nasze uczennice oraz nasi uczniowie zdobyli trzy złote medale oraz jeden brązowy.
GRATULUJEMY!!!

SP7 Mistrzem Województwa Wielkopolskiego

Uczniowie naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni w Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Od pierwszego etapu igrzysk, chłopcy rozegrali 10 spotkań wszystkie pewnie wygrywając!
„Siódemka” jest najlepszą szkołą podstawową w Wielkopolsce w piłce ręcznej chłopców!!!

Zaproszenie na 1/16 Mistrzostw Polski

Piłkarze ręczni klasy 8d zapraszają na turniej 1/16 Mistrzostw Polski Młodzików. Mecze odbędą się w najbliższy weekend 22-24 kwietnia 2022r. w hali CHWIAŁKA „C” przy ul. Spychalskiego 38 w POZNANIU.

TERMINARZ ROZGRYWEK:
PIĄTEK 22.04.2022r. godz. 18:00
MKS Poznań – UKS Iskra Bydgoszcz
SOBOTA 23.04.2022r. godz. 12:00
MKS Poznań – MKS Kusy Szczecin
NIEDZIELA 24.04.2022r. godz. 12:00
MKS Poznań – TS ZEW Świebodzin

ZAPRASZAMY DO KIBICOWANIA!!!

Brązowi Medaliści Mistrzostw Wielkopolski

Z ogromną radością informujemy, że zespół piłkarzy ręcznych klasy 4d (wraz z Kamilem, Leonem i Maksem z klasy 4a) w środę 13 kwietnia zakończył sukcesem rozgrywki ligowe, udziałem w Finale Mistrzostw Województwa, który odbył się w Obornikach Wielkopolskich. W grupie po bardzo dobrym meczu wygraliśmy z zespołem WKS’u Grunwald Poznań oraz ulegliśmy kolegom ze Szczypiorniaka Ostrów Wlkp. W półfinale musieliśmy uznać wyższość zespołu z Leszna, natomiast w meczu o brązowy medal po świetnej grze pokonaliśmy zawodników ze Środy Wlkp.
Nasi uczniowie reprezentujący klub MKS POZNAŃ swoją postawą w całym ligowym sezonie pokazali, że w pełni zasługują na miejsce w czołówce najlepszych drużyn w naszym województwie.

GRATULUJEMY!!!

Trenerka: Joanna Draszkiewicz

Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej

Miło nam poinformować, że wszystkie zespoły biorące udział w Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych pewnie awansowały do kolejnego etapu rozgrywek.
Gratulujemy dziewczętom z klasy 7d oraz chłopcom z klasy 6b i 8d.

Wicemistrzynie Województwa Wielkopolskiego!!!

Piłkarki ręczne klasy 4d z ogromnym sukcesem na koncie zakończyły sezon rozgrywek wojewódzkich w kategorii dzieci młodszych. W sobotę 26 marca w Budzyniu w Finale Wojewódzkim wygrały mecze grupowe z zespołami z Buku (14:3) i Obornik Wlkp (16:11), awansując do półfinału, gdzie spotkały się z zawodniczkami z Dopiewa odnosząc zwycięstwo (7:3), a tym samym awansując do ścisłego finału.
Mecz o tytuł Mistrzyń naszego województwa z gospodyniami z Budzynia był pełen sportowej walki, zwrotów akcji oraz ogromu siły i zaangażowania. W ostatniej minucie szczęście „uśmiechnęło się” do przeciwniczek, które niemal z końcową syreną rzuciły bramkę na miarę zwycięstwa (7:8).

Nasze uczennice reprezentujące klub KS PYRKI POZNAŃ zostały WICEMISTRZYNIAMI WIELKOPOLSKI !!!
GRATULUJEMY SREBRNYCH MEDALI!!!

Trenerka: Joanna Draszkiewicz

Nasze uczennice wśród najlepszych

Z ogromną radością informujemy, że dwie uczennice klasy 7d zostały wybrane do grona najlepszych piłkarek ręcznych w Wielkopolsce, Martyna (rocznik 2008) wzięła udział w wojewódzkiej konsultacji Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej, która odbyła się w Wągrowcu. Zosia (rocznik 2009) została powołana do Wielkopolskiej Kadry Młodziczek i również przebywała na 3 dniowym zgrupowaniu w Wągrowcu.

GRATULUJEMY i ŻYCZYMY KOLEJNYCH POWOŁAŃ!

Trenerzy: Joanna Draszkiewicz i Tomasz Draszkiewicz