Direktorino Anetta Dropińska-Pawlicka (esperantistino) de la Elementa Lernejo n-ro 7 el Poznano*

Niezmiernie miło nam poinformować, że Pani Dyrektor Anetta Dropińska-Pawlicka 24 kwietnia, odpowiadając na zaproszenie Pana Roberta Biedronia, Prezydenta Miasta Słupska, wzięła udział w konferencji, która odbyła się z okazji ogłoszenia roku 2017 „Rokiem Zamenhofa”. Konferencja została zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Europa- Demokracja- Esperanto oraz Studenckie Koło Naukowe Historyków Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Pani Dyrektor jest autorką programu „Od esperanto do innych języków obcych”, który z powodzeniem był i jest realizowany wśród wielu naszych najmłodszych uczniów.
Jak można przeczytać w jednym z artykułów umieszczonych na łamach Gazety Kaszubskiej: „Największym zainteresowaniem wśród zgromadzonych sympatyków języka esperanto cieszyło się wystąpienie Pani Anetty Dropińskiej-Pawlickiej z Poznania, która przedstawiła propozycję programu kształcenia językowego dla młodszych uczniów w Szkole Podstawowej nr 7 im. Erazma z Rotterdamu w Poznaniu.”

Gratulujemy Pani Dyrektor pasji, wiedzy oraz wspaniałego wystąpienia i dziękujemy za promocję naszej Siódemki.

O programie „Od Esperanto do innych języków” pisaliśmy także w grudniu 2015 roku.

Więcej informacji na: