Edukacja Globalna

edukacja-globalna

Czym jest edukacja globalna?

Edukacja globalna to działania edukacyjne mające na celu wyjaśnienie, na czym polegają problemy rozwoju współczesnego świata. Edukacja globalna przybliża sytuację w krajach rozwijających się, pomaga zrozumieć globalne współzależności pomiędzy społeczeństwami krajów rozwiniętych a społeczeństwami krajów rozwijających się.

Niebawem w naszej szkole odbędzie się Tydzień Edukacji Globalnej – coroczna międzynarodowa akcja organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnym.

Nasza szkoła należy do Szkół Liderów Edukacji Globalnej. Czy wiecie, że w produkcji jednego z najpopularniejszych na rynku batonika, używa się oleju palmowego, pochodzącego z upraw prowadzonych kosztem rabunkowej wycinki i zniszczeń indonezyjskich lasów deszczowych oraz siedlisk zagrożonych gatunków m in. orangutanów, że na Ziemi żyje 7 mld ludzi, a prawie miliard z nich nie ma dostępu do wody pitnej.
Takie i inne ważne informacje już niebawem!

Już teraz możecie wziąć udział w konkursie plastycznym:

„Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030”

Prace konkursowe mogą dotyczyć jednego z trzech zagadnień :
1. Zmiany klimatu
2. Bezpieczeństwo żywności i rolnictwo
3. Godna praca

Przejedź na stronę internetową projektu!