Pasje uczniów Siódemki

Poza nauką uczniowie Siódemki mają wiele innych zainteresowań.

Poniżej prezentujemy niektóre z nich.


Mistrz w Taekwodno Olimpijskim z Siódemki

Swoją przygodę z Taekwodno Olimpijskim Kacper Krajewski z klasy 7c rozpoczął w wieku 7 lat. Na początku była to głównie zabawa, w czasie której zawodnicy mogli poznać tę sztukę walki. Uczyli się kopnięć, ciosów, bloków, jak również potrzebnego do uprawniania tego sportu koreańskiego nazewnictwa. Treningi odbywały się dwa razy w tygodniu i z czasem kopnięcia wychodziły bardziej profesjonalnie, a obrona była coraz skuteczniejsza.

W końcu nadszedł czas sprawdzenia swoich umiejętności podczas zawodów…

Czytaj więcej 

Taneczne sukcesy Nadii z klasy 6B

Uzdolniona tanecznie Nadia Bryczkowska brała udział w warsztatach tanecznych organizowanych przez Open Dance Workshop Tour z Warszawy we współpracy ze znanym tancerzem, finalistą 9-tej edycji You Can Dance Michałem Majkelem Kalcowskim.

Nadia została wybrana przez niego jako jedna z 14 osób z całej Polski do wzięcia udziału w klipie tanecznym promującym młode talenty taneczne, który został nagrany w Warszawie.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Nadii!

Agnieszka Szajek

Pasje uczniów Siódemki – karate Shotokan Magdy

Karate jest pozalekcyjną pasją Magdy Zeidler z klasy 4-tej G. Kontynuuje w ten sposób tradycje rodzinne. Karate trenowali jej dziadek i ciocia – Mistrzyni Berlina.

Magda trenuje karate Shotokan w klubie Dynamic Akademia Karate. Uczęszcza na treningi od 2 i pół roku w Mosinie, gdzie mieszka. Właśnie przygotowuje się do egzaminów na pomarańczowy pas (7 kyu).

Czytaj więcej…

Mistrzyni Karate z Siódemki

W dniach od 26 do 28 października 2018 roku, Julia Borowska z klasy 7A brała udział w zawodach  World Karate Tournament odbywających się w miejscowości Almada w Portugalii. Łącznie brało w nich udział tysiąc zawodników z całego świata, którzy zmagali się w czterech konkurencjach.

Archiwum własne

Julia okazała się być najlepszą zawodniczką, zdobywając złoty medal w kata indywidualnym od 4 do 7 kyu, 13-14 lat.
W kumite drużynowym open zdobyła srebry medal, a brązowy medal w kumite indywidualnym od 4 do 7 kyu, 13-14 lat.
Dodatkowym osiągnięciem jest czwarte miejsce w kata drużynowym open, 13-14 lat.

Czytaj więcej i zobacz zdjęcia…