Klasa 2a obserwuje i wnioskuje

Co rozpuszcza się w wodzie? Na to pytanie uczniowie klasy 2a szukali odpowiedzi na dzisiejszych zajęciach.
Wykorzystując element pedagogiki planu daltońskiego – instrukcję czynnościową, uczniowie samodzielnie (bez pomocy nauczyciela) i współpracując w grupach daltońskich przygotowali stanowisko pracy i podjęli działania.

Czytaj więcej…

Tramwajada

W tym roku szkolnym klasy drugie realizowały projekt „Poznań – moje miasto”.

W ramach projektu poznaliśmy historię naszego miasta, najważniejsze i najciekawsze jego zakątki, zasłużone dla naszego miasta postacie. Byliśmy też na kilku wycieczkach tj. wizyta z Muzeum Rogalowym miasta Poznania, w poznańskiej katedrze czy na Starym Rynku. Bawiliśmy się też gwarą poznańską próbując dorównać legendarnej postaci Starego Marycha.

Na podsumowanie naszego projektu, w przedostatni dzień roku szkolnego wybraliśmy się na wycieczkę tramwajową „Jadę tramwajem i Poznań poznaję”.

Czytaj więcej…

Klasa III h na warsztatach kulinarnych w Family Cafe

Najlepiej smakuje, gdy sami gotujemy
czyli
klasa III h na warsztatach kulinarnych w Family Cafe.

W przedostatni dzień roku szkolnego wybraliśmy się na warsztaty kulinarne do Family Cafe. Nasz cel to wykonanie (i oczywiście zjedzenie) minipizzerinek.

Pierwszą rzeczą, jaka nam się spodobała był – jak to niektórzy z nas określili – „cukierkowy” różowo-turkusowy wystrój kawiarni. Zaraz potem zostaliśmy zaproszeni do specjalnie przygotowanej dla nas sali na piętrze i rozpoczęliśmy nasze kuchenne działanie.

Czytaj więcej…

1a w Muzeum Narodowym

W czwartek 14 czerwca wybraliśmy się do Muzeum Narodowego na zajęcia wprowadzające w świat sztuki.

Pierwszym etapem było poznanie przestrzeni muzealnej, następnie przeszliśmy do poszukiwań obrazów z cytryną, które jak się okazało przedstawiają martwą naturę, potem podziwialiśmy krajobrazy Clauda Moneta…

Czytaj więcej…

Wycieczka klasy 1b i 1c do Szreniawy

W czwartek 14 czerwca pierwszaki z klasy 1b i 1c odwiedziły Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno–Spożywczego w Szreniawie. Podczas pobytu w muzeum dzieci wzięły udział w lekcji pod tytułem „Zwierzęta gospodarskie”, wysłuchały ciekawych opowieści przewodnika o wołach, krowach, świniach, koniach i owcach, odwiedziły wiejskie zwierzęta w ich zagrodach.

Czytaj więcej…

Klasa 3b w Muzeum Narodowym

Klasa III b jako klasa dociekliwych wybrała się 12 czerwca do Muzeum Narodowego. Tam uczestniczyliśmy w lekcji poświęconej tematyce koloru w malarstwie. Poznawaliśmy właściwości barw, ich pochodzenie i klasyfikację. Dowiedzieliśmy się jakie to są barwy podstawowe, jakie pochodne, a jakie neutralne.

Oczywiście całą wiedzę nabywaliśmy obserwując obrazy znanych artystów Wojciecha Fangora, Stanisława Fijałkowskiego, Stefana Gierowskiego.

Czytaj więcej…

Z wizytą w Ćwierćlandii

Z wizytą w Ćwierćlandii
czyli
Dzień Mamy i pożegnanie roku szkolnego w klasie III H

 

To ostatni nasz dzień w tej klasie,
to ostatni raz,
gdy jesteśmy tu razem,
pożegnania nadszedł czas.
Żegnaj nam, trzecia klaso,
w oku kręci nam się łza,
gdy widzimy w koło wszystkich,
którzy tak kochali nas…

Już czas, już czas,
się pożegnać,
czwarta klasa woła nas.
Tak nam trudno się rozstawać,
chcielibyśmy cofnąć czas,
lecz musimy pożegnać was…

Czytaj więcej…

Klasa 2b w podróży po Afryce

6 czerwca dzieci z klasy 2b udały się w podróż po kontynencie afrykańskim. Stało się to za sprawą babci Helenki Rogozińskiej – pani Katarzyny Rogozińskiej, która odbywa podróże po Afryce w ramach wolontariatu. Opowiedziała nam i pokazała zdjęcia z podróży do RPA, Mozambiku i Tanzanii.

Pani Katarzyna jest nauczycielką i uczy afrykańskie dzieci języka angielskiego. Na jakiś czas nasza sala zmieniła się nie do poznania…

Czytaj więcej…

Wycieczka 2b na Ostrów Tumski

W piątek, 25 maja pojechaliśmy w miejsce skąd wszystko się zaczęło. To właśnie tu, na Ostrowie Tumskim można znaleźć ślady początków naszego miasta i naszego państwa.

Pan Jarek, nasz przewodnik opowiedział nam jak wyglądał pierwszy gród, który zapoczątkował nasze miasto, skąd wzięła się nazwa Ostrów Tumski i co ona oznacza. Poznaliśmy legendy związane z tym miejscem oraz utrwaliliśmy legendę o Lechu, Czechu i Rusie.

Czytaj więcej…

Wycieczka klas IIId i IIIh do Biskupina

My – Słowianie z klasy III d i III h
czyli
poznajemy biskupińską osadę.

W piękny, słoneczny dzień majowy wyjechaliśmy na długą, pełną atrakcji dwunastogodzinną wycieczkę prasłowiańskim szlakiem.

Na początku, gdy dotarliśmy do Biskupina, zapoznaliśmy się z historią łucznictwa. Bogatsi o teorię spróbowaliśmy swoich sił w strzelaniu z łuku i kuszy do celu. I to, co wydawało nam się z pozoru proste, okazało się nie tak łatwym zadaniem, ale ostatecznie posiedliśmy nową umiejętność i zdaliśmy na „szóstkę”.

Czytaj więcej…