Ogólnopolski projekt eTwinning: Spacer dla zdrowia

Projekt eTwinning: Spacer dla zdrowia

W maju klasa 6a zakończyła projekt eTwinning Spacer dla zdrowia. Podczas kilkumiesięcznej współpracy z zaprzyjaźnionymi szkołami z różnych regionów Polski, uczniowie systematycznie wykonywali zadania projektowe. Udało się nam stworzyć między innymi logo projektu, wspólną książkę kucharską, filmiki, kolaże i wiersze na temat zdrowia fizycznego i psychicznego.

Czytaj więcej…

Dzień Dziecka w klasie 2c

Dzień Dziecka w 2c

Ten wyjątkowy dzień w roku klasa 2c spędziła na wycieczce w Starym Zoo w Poznaniu. Na miejscu czekała na nas gra terenowa, która wymagała od uczniów dociekliwości, spostrzegawczości, wiedzy oraz orientacji w terenie. Mimo niewielkich trudności, dzięki dobrej współpracy udało nam się z powodzeniem zakończyć grę.

Czytaj więcej…

Zwiedzanie stadionu Lecha Poznań przez klasę 2d

W dniu 20 maja klasa 2d wybrała się na wycieczkę, aby poznać zakamarki stadionu przy ulicy Bułgarskiej, gdzie trenują nasi mistrzowie Polski. Trasa zwiedzania obejmowała: salę konferencyjną, strefę 0, szatnię gości, poziom murawy z ławkami rezerwowych, strefę gastronomiczną, lożę prezydencką, gdzie podczas piłkarskich spotkań zasiadają najważniejsze osoby, a także trybunę prasową, na której w trakcie meczów pracują dziennikarze nie tylko z Polski, ale również zza granicy. Mogliśmy też wcielić się w rolę dziennikarzy w sali konferencyjnej.

Najwięcej emocji przyniosło jednak dzieciom spotkanie oko w oko z niektórymi zawodnikami z klubu Lecha.

To była bardzo udana wycieczka.

wychowawczyni
Agata Borowska

Uczniowie z klasy 1a i 1b z wizytą w Chacie u Kowola

Uczniowie z klasy 1a i 1b z wizytą w Chacie u Kowola

W piątek 20 maja wybraliśmy się autokarem i busem w podróż do Kluczewa w Przemęckim Parku Krajobrazowym.
Do zorganizowania tej wyprawy w nieznane zachęciła nas możliwość doświadczenia niezwykłych, sielskich i odmiennych od miejskiej codzienności chwil na łonie przyrody. Pogoda dopisała i po godz. 9.00 dotarliśmy do gospodarstwa agroturystycznego wujka Krzysia. Czekał już na nas i po zjedzeniu drugiego śniadania rozpoczęliśmy przygodę, która na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Czytaj więcej…

Klasa 1 c w Ogrodzie Botanicznym

13 maja nasza klasa wybrała się na kolejną wycieczkę. Tym razem odwiedziliśmy poznański Ogród Botaniczny, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach pt. „Z konewką i grabiami, zostań Małym Ogrodnikiem”.

Nasze zajęcia rozpoczęły się od posadzenia petunii. Każde dziecko otrzymało doniczkę, którą podpisało swoim imieniem i oznaczyło wybraną naklejką.

Czytaj więcej…