Dzień Chemika na Wydziale Chemii UAM

7 czerwca 2019r., z okazji 150-tej rocznicy powstania układu okresowego pierwiastków chemicznych, uczniowie klasy 7b uczestniczyli w wydarzeniu popularyzatorskim Dzień Chemika – „Miasteczko Mendelejewa”.

Dzień wypełniony wykładami, warsztatami i grami edukacyjnymi w atrakcyjny sposób pozwolił zapoznać się z tematyką pierwiastków chemicznych. Przy rozwiązywaniu zagadek pomocą uczniom służyli Maria Skłodowska-Curie i Dymitrij Mendelejew.

Tekst i zdjęcia: Monika Piasecka

Warsztaty tańca irlandzkiego

Dzięki współpracy z Fundacją Kultury Irlandzkiej nasi uczniowie z klas 5d oraz 4f mogli uczestniczyć warsztatach tańca irlandzkiego. Zajęcia prowadzone były przez jedną z najlepszych tancerek tańca irlandzkiego. W trakcie zajęć uczniowie ćwiczyli tańce, wsłuchiwali się muzykę irlandzką oraz poznali sztukę stepowania.

Czytaj więcej i zobacz zdjęcia

Taneczne sukcesy Nadii z klasy 6B

Uzdolniona tanecznie Nadia Bryczkowska brała udział w warsztatach tanecznych organizowanych przez Open Dance Workshop Tour z Warszawy we współpracy ze znanym tancerzem, finalistą 9-tej edycji You Can Dance Michałem Majkelem Kalcowskim.

Nadia została wybrana przez niego jako jedna z 14 osób z całej Polski do wzięcia udziału w klipie tanecznym promującym młode talenty taneczne, który został nagrany w Warszawie.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Nadii!

Agnieszka Szajek

Do czego potrzebna jest nam matematyka? – podsumowanie projektu w 3a

W roku szkolnym 2018/2019 klasa 3a brała udział w projekcie „Matematyka z klasą”. Przez cały rok szkolny realizowaliśmy cykl różnorodnych lekcji matematyki, aby przekonać się o tym, iż matematyka jako królowa nauk jest zarówno bardzo atrakcyjna, jak i niezwykle przydatna  w życiu codziennym. Poznaliśmy zastosowanie matematyki w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii czy logistyce. Motywem przewodnim cyklu lekcji matematycznych był zawsze sport i film wprowadzający nas w tematykę zajęć.

Czytaj więcej…

Klasa 2b i 2c w Traperskiej Osadzie

4 czerwca klasy 2b i 2c wybrały się na wycieczkę do Traperskiej Osady w Bolechówku. Program naszej wyprawy był niezwykle bogaty. Na początku szukaliśmy tropów dzikich zwierząt żyjących w Puszczy Zielonka. Następnie odwiedziliśmy zagrody ze zwierzętami, które mieszkają w Osadzie. Były to: strusie, konie, kozy, emu oraz psy rasy syberian husky. Szczególnie wzruszył nas los pięknej danielki, która straciła nogę za sprawą kłusowników zakładających w lasach wnyki.

Czytaj więcej…

Obserwacja daltońskich działań w klasie 2a

Uczniowie klasy 2a już trzeci rok pracują według koncepcji Helen Parkhurst – Planem Daltońskim. Rozwijają swoją samodzielność, odpowiedzialność oraz umiejętność współpracy i refleksji dzięki planowaniu pracy na każdy dzień tygodnia, samodzielnemu sprawdzaniu zadań, uczeniu się przez pomoc innym, codziennej współpracy w parze czy grupie daltońskiej.

W maju mieliśmy okazję pokazać jak wygląda nasz dzień w szkole studentom III roku pedagogiki z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Czytaj więcej…

Pasje uczniów Siódemki – karate Shotokan Magdy

Karate jest pozalekcyjną pasją Magdy Zeidler z klasy 4-tej G. Kontynuuje w ten sposób tradycje rodzinne. Karate trenowali jej dziadek i ciocia – Mistrzyni Berlina.

Magda trenuje karate Shotokan w klubie Dynamic Akademia Karate. Uczęszcza na treningi od 2 i pół roku w Mosinie, gdzie mieszka. Właśnie przygotowuje się do egzaminów na pomarańczowy pas (7 kyu).

Czytaj więcej…

Wiosenne konkursy “Echa Siódemki” rozstrzygnięte!

Z przyjemnością informuję, że w konkursie plastycznym na pracę o tematyce wiosennej dla klas pierwszych nagrodę otrzymuje Antoni Moskal z klasy 1-szej a, za wspaniałe, pełne wiosennej radości dzieło ze zwierzętami w roli głównej.

Natomiast spośród uczestników konkursu na wiosenną bajkę dla klas trzecich, najbardziej zachwyciła jury opowieść o japońskiej wiośnie autorstwa Marysi Wiercioch z klasy 3-ciej b, która zajmuje 1-wsze miejsce.

Gratuluję serdecznie i do usłyszenia w nowym roku szkolnym i życzę cudownych wakacji!

Beata Żyto

Uczniowie z klasy Ib i Ic z wizytą w Kluczewie

W piątek 17 maja wybraliśmy się autokarem w podróż do Kluczewa w Przemęckim Parku Krajobrazowym.
Do zorganizowania tej wyprawy w nieznane zachęciła nas możliwość doświadczenia niezwykłych, sielskich i odmiennych od miejskiej codzienności chwil na łonie przyrody. Pogoda, pomimo niesprzyjającej sprzed kilku dni aury, dopisała i o godzinie 9:30 dotarliśmy do gospodarstwa agroturystycznego wujka Krzysia. Czekał już na nas i po zjedzeniu drugiego śniadania rozpoczęliśmy przygodę, która na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Czytaj więcej…

II Świetlicowy Turniej Warcabowy

W dniach od 25 do 28 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole Drugi Świetlicowy Turniej Warcabowy dla klas 1 – 3.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Do turnieju przystąpiło 44 graczy. Celem turnieju było: kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i swojej pasji, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowanie się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.

Zobacz listę zwycięzców i więcej zdjęć…