Kreatywne nauczanie zdalne – NOŚ MASECZKĘ!

Jeżeli ktoś myśli, że nauczanie zdalne może być nudne, to się myli. Udowodnili to rodzice Milana z klasy 1d.
A jak?
To od początku. Jednym z tematów zajęć, który poruszałam z dzieciakami podczas nauczania zdalnego był „Teatrzyk kukiełkowy”. Niestety nie mogliśmy wybrać się całą klasą na przedstawienie np. do Teatru Muzycznego, więc postanowiliśmy pobawić się inaczej.
Zadaniem dzieci było zrobić dowolną kukiełkę z dostępnych dzieciom materiałów.
Tak też się stało. Powstały piękne kukiełki, a wraz nimi, u niektórych dzieci, mini przedstawienia.
Rodzice Milana poszli jednak krok dalej i wykorzystując zrobione kukiełki, nagrali film z tak bardzo aktualnym przesłaniem.
Gratuluję pomysłu i dziękuję za poświęcony czas.
A oto efekt!*

wychowawczyni 1d – Agata Borowska

*) materiał wideo pochodzi ze źródeł zewnętrznych i niezależnych od SP7 i został wykorzystany za zgodą twórców.

Akcja Mikołajki 2020 w klasie 8a

Cudownych Rodziców ma SP 7!

O tym wiemy od dawna, a dziś mamy kolejny na to dowód. Rodzice klasy 8 a z okazji Mikołajek, w tajemnicy przed młodzieżą (co nie jest wcale takie łatwe) przygotowali pomysłowe niespodzianki i umówili się do odbioru na terenie naszej szkoły.
Tak, tak, Moi Drodzy, te zdjęcia zrobione zostały na boisku szkolnym, a nie w parku narodowym. I pod tymi choinkami nastąpiło przekazanie prezentów, niebanalnych, bo każdy otrzymał kubek ze swoim imieniem i logo SP 7. Jak widać pełna konspiracja, wszyscy zamaskowani, a jeden rodzic zamówił na tą okoliczność śnieg.
Jeśli dodać do tego, że uczniowie mieli chęć na spotkanie Mikołajkowe online w niedzielę o 10 rano to znaczy, że niespodzianka Rodzicom się udała na medal! 🙂
Szczególne podziękowanie dla Pani Irenki Draszkiewicz za udzielenie głosu św. Mikołajowi!

Jolanta Podgórna

Pasowanie na uczniów Siódemki w klasach 1a, 1c i 1d

Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. 29 października 2020 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość przyjęcia do braci uczniowskiej Pierwszoklasistów z klasy 1a, 1c i 1d.

Podczas uroczystości, która z powodu pandemii każda z klas miała w swojej sali, Pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Dzieci, wykonały również sporo zadań, które pokazały, że gotowi są by zostać uczniami.

Czytaj więcej i zobacz zdjęcia…

Niezwykłe spotkania z książką w klasie 1a

W ostatnim tygodniu października poznawaliśmy świat książek. Dowiedzieliśmy się, jak zmieniały się książki na przestrzeni wieków. Mogliśmy przynieść do szkoły nasze ukochane lektury. Pani wyjaśniła nam, w jaki sposób powstają książki.

Otrzymaliśmy list od Skrzata Molika, który mieszka w szkolnej bibliotece i przygotował dla nas upominek. Aby go dostać, musieliśmy odszukać i wykonać różne zadania…

Czytaj więcej i zobacz zdjęcia

Pasowanie na Ucznia Siódemki w klasie 1b

14 października 2020 roku uczniowie klasy 1b przeżyli Pasowanie na Ucznia Siódemki. Mieli sporo zadań do wykonania przed wstąpieniem w szeregi Siódemkowej braci.

Najpierw musieli zaśpiewać piosenkę. Później recytowali samodzielnie wybrany i przygotowany wiersz. Wszyscy bardzo się starali jak najpiękniej wykonać tę recytację. Udało się i to zadanie! Na końcu przyszła kolej na pracę umysłową, na którą złożyło się rozwiązywanie zagadek dotyczących profesji pracowników naszej Szkoły.

Czytaj więcej…

Co artysta miał na myśli? – zajęcia plastyczne w klasach czwartych

Co artysta miał na myśli?

Na jednej z pierwszych lekcji plastyki szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Czym jest dzieło sztuki? Czy sztuka musi się podobać? Czy sztuka może być przedstawiająca czy może być abstrakcyjna?

Uczniom klas czwartych zostało przedstawionych pięć dzieł sztuki, które są uznawane za „najdziwniejsze” lub zostały namalowane przez najbardziej rozpoznawalnych artystów.

Czytaj więcej…