Dzień w Ogrodzie Zoologicznym klasy 1b

Ostatni czwartek roku szkolnego 2020/2021 my – uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią i opiekunami, postanowiliśmy spędzić na obserwacji zwierząt w starym zoo w Poznaniu. Wielu zwierząt tam już nie ma, wyprowadziły się w godne warunki, ale jeszcze sporo ciekawych można spotkać. Były antylopy, osły, kuce, lisy, żółwie i inne. Pracownicy zoo starają się stworzyć im jak najlepsze warunki, dlatego niektóre wybiegi były zamknięte i tworzone na nowo. Oglądaliśmy liczną grupę ryb i zmiennocieplnych żyjących w specjalnym pawilonie. Mieliśmy przerwę na śniadanie i harce na ogrodowym placu zabaw. Przed zakończeniem wycieczki kupiliśmy sobie pamiątki – do tego przydały nam się umiejętności nabyte w szkole – obliczenia pieniężne!
Klasowe wyjście uważamy za bardzo udane. Zadowoleni i radośni wróciliśmy do domów.

Wychowawczyni Adriana Maćkowiak

Śniadanie na trawie w klasie 1c

Klasa 1 c doskonale wie, jak korzystać z pięknej pogody. W ramach integracji klasowej przygotowała piknik na terenie naszej szkoły, który jest idealny do wielu aktywności.
Uczniowie wraz z wychowawcą wspólnie zjedli na świeżym powietrzu zdrowe drugie śniadanie oraz ulubione przekąski. Dzięki piknikowi uczniowie mogli spokojnie posilić się siedząc wspólnie na kocach w cieniu drzew i ochłonąć po długim roku nauki. Wszyscy miło spędzili czas na wspólnych rozmowach, zabawach i chrupaniu zdrowych przekąsek, przygotowując się do rozpoczęcia wakacji.

wychowawca
– Ewa Wronka

XXI Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3

XXI Konkurs RecytatorskiW połowie maja po raz dwudziesty pierwszy odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas 1–3. Tegoroczny konkurs przebiegał inaczej niż dotychczasowe. Ze względu na reżim sanitarny przesłuchania wierszy przygotowanych przez recytatorów odbyły się 13 maja, w holu szkoły. Natomiast wyniki konkursu zostały ogłoszone 24 maja.

W konkursie szkolnym wzięło udział 22 uczniów.

Zobacz galerię zdjęć i listę laureatów…

Ptaki, psiaki i kociaki – rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego

„Ptaki, psiaki i kociaki-kochamy wszystkie zwierzaki!”
czyli Szkolny Konkurs Plastyczny rozstrzygnięty ☺

W Szkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Ptaki, psiaki i kociaki-kochamy wszystkie zwierzaki!”, wzięły udział dzieci z klas I, II i III naszej Siódemki.
Dziś nadszedł długo oczekiwany termin rozstrzygnięcia i opublikowania wyników. Młodzi artyści chętnie podjęli się wykonania rysunku ulubionego zwierzęcia. I ku zaskoczeniu, nie tylko domowe pupile stały się tematem prac, ale zostały sportretowane też zwierzęta egzotyczne, jak na przykład żyrafy, słonie, lwy, żółwie, papugi na nawet zebra, kameleon i koliber ☺.

Czytaj więcej i zobacz galerię prac…

Mali patrioci – klasa 1c

Majowe święta – to dni, o których należy pamiętać! Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. Czy tak naprawdę wiemy dlaczego świętujemy?

Na to właśnie pytanie odpowiedzi szukali uczniowie klasy 1c, którzy ostatnie dni zdalnej edukacji poświęcili na zapoznanie się z tymi świętami. Celem ich upamiętnienia dzieci w sposób kreatywny i twórczy oddali cześć polskim barwom narodowym.

My jesteśmy gotowi do obchodów świąt majowych. A Wy?

uczniowie klasy 1c
z wychowawcą Ewą Wronką

W wiosennym sadzie klasy 2b

W ostatnim czasie klasa 2b podczas zajęć zdalnych udała się na „wirtualną” wycieczkę do wiosennego ogrodu, na pole i do sadu. Najbardziej spodobał nam się wiosenny, kwitnący sad. Zachwyciły nas drzewa, obsypane białym i różowym kwieciem. Poczuliśmy zapach kwiatów, a nawet usłyszeliśmy brzęczenie pszczół, a to wszystko za sprawą wyobraźni po obejrzeniu filmu, prezentacji oraz pięknych zdjęć. Dowiedzieliśmy się także, jak to się dzieje, że z kwiatu powstają tak pyszne owoce. Wiemy, że ogromna w tym zasługa pracowitych pszczół. Tak nam się spodobały kwitnące gałęzie jabłoni, śliw i grusz, że postanowiliśmy kawałek sadu przenieść do domu i każdy z nas wykonał kwitnącą gałązkę, która ozdabia nasz pokój i przypomina o zajęciach online.

Uczniowie klasy 2b z wychowawczynią
Danuta Szymanowska

Zumba Kids w klasie 3b

Dzień jak co dzień w III B
czyli
odpoczynek od siedzenia z Zumba Kids 🙂

Moja klasa 3 B
ciągle w kółko tańczyć chce!
Świetnie sobie co dzień radzi,
gdyż poćwiczyć nie zawadzi.

Doskonalą więc układy –
by być mistrzem – nie da rady
bez powtórek i uporu,
czasem i małego sporu.

Bo kto chce osiągać cele,
pracy musi włożyć wiele…

Czytaj więcej…

Żaba nad rzeką i hipopotam w chmurze (klasa 1d)

Podczas nauki zdalnej również można bawić się ortografią, co udowodniła klasa 1d. Poznaliśmy już prawie wszystkie litery (w tym dwuznaki), nie było więc problemu z napisaniem wyrazów zawierających te trudność. Każdy z nas jednak wie, że lepiej zapamiętujemy, gdy rysujemy.

Jedna z naszych prac plastycznych została wykonana metodą origami, do drugiej użyliśmy kredek.

A oto efekty naszej pracy.

wychowawczyni 1d
Agata Borowska