Sto lat na stulecie Niepodległości Polski

„Sto lat!” na stulecie Niepodległości Polski
czyli
ruszyły Erazmowe zmagania.

W październiku rozpoczęliśmy realizację zadań z projektu zdobywania statuetki Złotego Erazma. Ten rok jest wyjątkowy, bo nie każdy ma okazję przeżywać jakże okrągłą i doniosłą rocznicę 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę. I stąd nasze całoroczne świętowanie.

Uczniowie klas 1, 2 i 3 zaangażowali się w kolejną akcję pt. „100 dobrych uczynków na 100 lat Niepodległości”. Postanowili podarować innym coś z siebie, kierując się sercem i odruchem dobra. Skrupulatnie „zanotowali” na kratkach w formie pisemnej lub rysunkowej swoje dobre uczynki i nakleili je na biało-czerwoną mapę Polski. Jest ich tak dużo, że aż brakuje miejsca!

Czytaj więcej…

Bohaterowie mitologii greckiej w klasach piątych!

Uczniowie klas piątych uczestniczyli w zajęciach o greckiej mitologii. Wcielili się w postacie wybranych bogów greckich. W szkole zawitali między innymi: Zeus, Hades, Ares, Atena, Hera, Demeter, Posejdon i inni. Opowiadali o swoim życiu i mitologicznej rodzinie.

Czytaj więcej…

Echo Siódemki – nr 1 – Jesień 2018

Zapraszamy uczniów Siódemki, a szczególnie uczniów klas od pierwszej do trzeciej, do zapoznania się z najnowszym numerem szkolnej gazetki “Echo Siódemki”.

A w numerze: sporo informacji o jesieni i zjawiskach atmosferycznych jej towarzyszących, kartka z kalendarza, trochę jesiennych przepisów kulinarnych, informacje o konkursach, a to wszystko opatrzone jesienną poezją.

Gazetka dostępna jest w menu: Uczniu, warto wiedzieć – Gazetki szkolne – Echo Siódemki.

Redaktorami gazetki są:  Beata Żyto i Małgorzata Ślatała.

Klasa 3a w Majsterkowie

Dnia 18 października klasa 3a wybrała się na warsztaty poświęcone obróbce drewna do Castoramy.

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od malowania doniczek farbami akrylowymi w różnych kolorach. Każde z dzieci zostało zaopatrzone przedtem w firmowy fartuszek.
Doniczki schły, a my w tym czasie zabraliśmy się za cięcie wiórowej deski.

Czytaj więcej…

Dzień Papieski 2018

Jak tradycja nakazuje 12 października obchodziliśmy DZIEŃ PAPIESKI. Uczniowie ozdobili się naklejkami z wizerunkiem świętego Jana Pawła II, które w obfitości otrzymaliśmy z Caritasu. Kolejną tradycją były papieskie kremówki, których sprzedaż rośnie z roku na rok i stawia szczególne wyzwanie rozprowadzającym je uczniom. Tym razem dokonali tego wyczynu uczniowie klasy VIII a, którzy sprzedali 1.000 kremówek.

Czytaj więcej…

Klasy drugie poznają klasy pierwsze

 W ubiegłym tygodniu miały miejsce spotkania klas pierwszych z równoległymi klasami drugimi. Ich celem było poznanie się uczniów i wspólna zabawa. Po wzajemnej prezentacji pierwszoklasiści wzięli udział w zaproponowanych przez starszych kolegów zabawach. Było dużo śmiechu i radości. Na zakończenie każdy pierwszak otrzymał w prezencie kolorowego motyla ze słodką niespodzianką. To była kolejna udana inicjatywa Małego Samorządu Uczniowskiego.

Aneta Skorupińska,
Izabela Jarosz

Klasa 2c w Ogrodzie Dendrologicznym

1 października wybraliśmy się na wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Uczestniczyliśmy w warsztatach pt. „Po prostu LAS, czyli Leśna Akademia Symfoniczna”.

Pani przewodnik opowiedziała nam wiele ciekawostek na temat zwyczajów ptaków.

Czytaj więcej…

O tym, jak wygląd determinuje nasz wybór – klasa 3a

Zabawa z przysłowiami? Dlaczego nie! Właśnie tak spędzała czas klasa 3a w piątkowy ranek 12 października.

Zadaniem dzieci było za pomocą scenki rodzajowej przedstawić treść różnych przysłów. Były to między innymi: „Żeby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała”, „Pieniądze szczęścia nie dają”, czy „Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść”.

Ostatnie z przysłów „Nie oceniaj książki po okładce” było przyczynkiem do dyskusji na temat tego jak oceniamy ludzi czy zwierzęta przez pryzmat ich wyglądu.

Czytaj więcej…

Jesienne warsztaty 2b

8 października nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego w Poznaniu. Wzięliśmy udział w warsztatach pt. „Po prostu LAS, czyli Leśna Akademia Symfoniczna”.

W trakcie spaceru po ogrodzie uczyliśmy się rozpoznawać różne gatunki drzew i krzewów. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat różnych ptaków.

Czytaj więcej…

Międzynarodowy Dzień Muzyki w klasach I-III

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Muzyki biorąc aktywny udział w odbiorze prezentacji multimedialnej. Prezentacja składała się z dwóch części.

Pierwsza część to szukanie odpowiedzi na pytanie: Jaka może być muzyka?

Część druga prezentacji to: muzyką malowane – były to prace plastyczne dzieci wykonane na lekcjach do dowolnie wybranej muzyki.

Czytaj więcej…