Uczniowie z klasy Ib i Ic z wizytą w Kluczewie

W piątek 17 maja wybraliśmy się autokarem w podróż do Kluczewa w Przemęckim Parku Krajobrazowym.
Do zorganizowania tej wyprawy w nieznane zachęciła nas możliwość doświadczenia niezwykłych, sielskich i odmiennych od miejskiej codzienności chwil na łonie przyrody. Pogoda, pomimo niesprzyjającej sprzed kilku dni aury, dopisała i o godzinie 9:30 dotarliśmy do gospodarstwa agroturystycznego wujka Krzysia. Czekał już na nas i po zjedzeniu drugiego śniadania rozpoczęliśmy przygodę, która na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Czytaj więcej…

II Świetlicowy Turniej Warcabowy

W dniach od 25 do 28 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole Drugi Świetlicowy Turniej Warcabowy dla klas 1 – 3.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Do turnieju przystąpiło 44 graczy. Celem turnieju było: kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i swojej pasji, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowanie się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.

Zobacz listę zwycięzców i więcej zdjęć…

Klasowy Konkurs Plastyczny 2b rozstrzygnięty!

Z okazji Dnia Ziemi chętni uczniowie klasy 2b wzięli udział w klasowym konkursie plastycznym. Zadanie uczestników polegało na wykonaniu pracy z materiałów, które zostały przeznaczone do wyrzucenia. Powstały bardzo interesujące dzieła. Ich autorzy zadziwili pozostałych uczniów oraz wychowawczynię pomysłowością a także estetyką wykonania.

Czytaj więcej…

Klasa 2c w Castoramie

3 kwietnia udaliśmy się do Castoramy na warsztaty zatytułowane Majsterkowo. Samodzielnie zbijaliśmy, malowaliśmy i ozdabialiśmy drewniane skrzynki na skarby. Wielu z nas odkryło w sobie talent do majsterkowania. Na koniec otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i bierki.

Zobacz więcej zdjęć…

Akcja otwartego serca dla zwierząt w klasie 5f

Wielu uczniów klasy 5f obchodziło swoje urodziny w pierwszym kwartale 2019 roku. Szanowni Jubilaci, uczniowie naszej „Siódemki” okazali się osobami o Wielkich, Otwartych Sercach.

Zamiast prezentów zorganizowali zbiórkę pieniędzy przeznaczonych na bardzo szczytny cel: Pomoc zwierzętom. Wspólnie zdecydowaliśmy, że zakupimy potrzebne akcesoria dla bezdomnych zwierząt ze schroniska.

Czytaj więcej…

Klasy 1d i 2c w Teatrze Wielkim

18 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Teatru Wielkiego. Wzięliśmy udział w warsztatach pt. „Roztańczony świat”. Artyści teatru zaprezentowali nam tańce z różnych stron świata: Rosji, Austrii, Hiszpanii i Chin. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda strój baletnicy oraz czym różni się paczka klasyczna od romantycznej. Pani pokazała nam puenty i baletki, czyli obuwie używane przez tancerzy.
Później zwiedzaliśmy kulisy teatru, scenę i widownię. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat pracy w operze. To była udana wycieczka.

Mirosława Łopatka i Izabela Jarosz

Echo Siódemki nr 3 2018/2019 – Wiosna

Zapraszamy uczniów Siódemki, a w szczególności uczniów najmłodszych klas, do zapoznania się z wiosennym numerem szkolnej gazetki “Echo Siódemki”.

W tym numerze: wiosenne ciekawostki z całego świata, kartka z kalendarza, trochę przepisów i poezji, a wszystko uzupełniają przepiękne wiosenne fotografie.

Zobacz już teraz…

Międzynarodowy projekt eTwinning – pierwsze listy już dotarły

Z wielką radością otwieraliśmy kopertę nadaną z Czech właśnie do nas – klasy 5 b/c realizującej projekt międzynarodowy “Today a reader, tomorrow a reader”.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne listy i zakładki do książek, które powinny dotrzeć do naszej szkoły od zagranicznych partnerów projektu.

Czytaj więcej…

Warsztaty dla przedszkolaków przygotowane przez 5d

Klasa 5 d przygotowała warsztaty dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z Przedszkola nr 13 w Poznaniu.

Dzieci wysłuchały uważnie „Legendy o rogalach świętomarcińskich”. Później w małych grupach mogły pochwalić się swoimi zdolnościami plastycznymi. Całe spotkanie zakończyła wspólna zabawa.

Agnieszka Tomaszczyk

Klasa 5d Poznaje Poznań

Dnia 23 lutego odbyła się wycieczka uczestników koła „Poznaj Poznań”. Tym razem odwiedziliśmy Muzeum Sztuk Użytkowych, gdzie mogliśmy podziwiać wiele ciekawych eksponatów i zmierzyć się z różnymi zadaniami. Mogliśmy także podziwiać panoramę miasta z wieży widokowej Zamku Przemysła.

Agnieszka Tomaszczyk