Grudniowa niespodzianka 2d – życzenia 2021

Grudzień to czas wypełniony magią oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.  To kolory, smaki, zapachy, wspomnienia, które zbieramy i pamiętamy przez całe życie. 

W tym czasie rozmawiamy o naszych rodzinach, przygotowaniach do świąt, o tradycjach. Grudzień to też czas składanie sobie życzeń, obdarowywania się prezentami. A jaki prezent można zrobić dziadkom i rodzicom, żeby wywołać na ich twarzy uśmiech?

Czas niestety nie sprzyja spotkaniom w większym gronie, ale to wcale nie oznacza, że nie mamy o sobie pamiętać. 

Dzieciaki z klasy 2d postanowiły zrobić prezent dla swoich najbliższych i w wielkiej tajemnicy przygotowały przedstawienie świąteczne w formie on-line. Nie będę rozpisywać się szczegółowo, po prostu zapraszam wraz z klasą 2d do obejrzenia filmu. 

A propos, dziękujemy tacie Wojtka, za super filmik.

Wychowawczyni 2d wraz z uczniami
Agata Borowska

 

Geometria na wesoło w 5D

W tygodniu poprzedzającym okres świąteczny, uczniowie klasy 5D podczas lekcji matematyki przygotowywali kartkę z geometryczną choinką. Wykorzystywali wiadomości i umiejętności z geometrii, dotyczące figur płaskich.

Czynności do wykonania było wiele:
najpierw należało wymierzyć i narysować figury, potem wyciąć je i dokładnie zgiąć w odpowiednich miejscach. A na samym końcu prawidłowo ułożyć i przykleić elementy na kartkę.

Po takich trudach przyszedł czas na przyjemność, czyli ozdobienie kartki i choinki.

Efekt pracy można podziwiać na zdjęciach. Brawo 5D.

Dorota Mickiewicz

Klasa 1b w Bałwankowie

Zima – klasa 1b

I doczekaliśmy się! Wcześniej, niż zwykle! Dawno nie było tak pięknej, białej zimy, jak w grudniu! Postanowiliśmy wykorzystać wszechobecny śnieżny puch i wybrać się do Bałwankowa. Ale zaraz, zaraz… Gdzie jest to miejsce? Odpowiedź okazała się zadziwiająco prosta: wszędzie tam, gdzie można spotkać śnieżne bałwany! Czyli również na naszym boisku!

Czytaj więcej i zobacz zdjęcia…

Klasa 1c w teatrze

3 grudnia nasza klasa wybrała się z wizytą do Teatru Animacji na przedstawienie pt. Bombka z gwiazdką. Spektakl zaczął się nietypowo, gdyż aktorzy pojawili się na scenie od strony widowni targając kufry i ciężkie walizy. Bohaterami przedstawienia byli podróżni, którzy spotkali się przypadkowo w pociągu w Wigilię Bożego Narodzenia. Każdy z nich miał własną historię, ale wszyscy marzyli o tym samym, aby dotrzeć do celu. Tymczasem w Wigilię, nawet w zwykłych miejscach dzieją się niezwykłe rzeczy…
Po spektaklu, który wszystkim ogromnie się podobał, wzięliśmy udział w spotkaniu z aktorem Teatru Animacji. Dowiedzieliśmy się jak powstaje taki spektakl teatralny i kto bierze udział w jego przygotowaniu. Zwiedziliśmy galerię lalek, byliśmy na scenie i w przechowalni rekwizytów oraz dekoracji – lamusie.
Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej pierwszej klasowej wycieczki.

Pierwszaki z 1c i wychowawczyni Aneta Skorupińska

Dzień Pluszowego Misia w 1c

25 listopada klasa 1 c odwiedziła szkolną bibliotekę i wzięła udział w warsztatach przygotowanych z okazji Dnia Pluszowego Misia. Tym razem pierwszakom towarzyszyły ich ukochane miękkie pluszaki. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację i poznali historię niezwykłej maskotki. Dzieci miały okazję obejrzeć swoich ulubionych misiowych bohaterów książek i filmów. Okazało się, że uczniowie doskonale znają misiowe postaci takie jak: Kubuś Puchatek, Coralgol, Miś Paddington, Uszatek, czy Gumisie i nie mają żadnego kłopotu z ich rozpoznaniem. Tę część spotkania zakończył wspólny pląs i piosenka.
Druga część warsztatów miała charakter plastyczny. Pod okiem pani Izy, każde dziecko wykonało techniką origami zakładkę do książki w formie misia pandy.
Zajęcia, na które zostaliśmy zaproszeni były bardzo ciekawe i sprawiły nam dużo radości. Dziękujemy:)

Klasa 1c z wychowawczynią
Aneta Skorupińska

Andrzejki w klasie 2a

Jesteście ciekawi, co Was czeka w przyszłości? Andrzejki to znakomita okazja, by się tego dowiedzieć.
29 listopada przyszliśmy do szkoły przebrani za wróżki i czarodziejów. Otrzymaliśmy list, w którym znajdowały się wskazówki, jak dotrzeć do Komnaty Tajemnic. Żeby wejść do środka, musieliśmy wypowiedzieć magiczne zaklęcie. W sali panował niezwykły nastrój. Nasze panie zamieniły się we wróżki i przygotowały dla nas rozmaite wróżby. Nie zabrakło również tańców i przepysznych pączków. To był bardzo udany dzień.

Izabela Jarosz i klasa 2a

Dzień Postaci z Bajek oraz Dzień Pluszowego Misia w 3b

Bajki i Misie w 3b

25 listopada dzieci z klasy 3b świętowały Dzień Postaci z Bajek oraz Dzień Pluszowego Misia. Większość z nas przygotowała na ten dzień strój ulubionej bajkowej postaci albo przyniosła swojego ukochanego misia. Często były to misie, które towarzyszą nam od wczesnego dzieciństwa, a jedna z dziewczynek przyniosła misia swojej babci.

Czytaj więcej i zobacz zdjęcia

Pasje uczniów Siódemki – wspinaczka Marty z klasy 2a

Klasa 2a na tropie talentów

W tym roku szkolnym postanowiliśmy zostać tropicielami talentów. Przy okazji zdobywania odznak sprawności odkrywamy swoje zainteresowania oraz poszerzamy wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin. Marta postanowiła zdobyć sprawność „Miłośniczki sportu”. Jedno z zadań polegało na zaprezentowaniu ulubionej dyscypliny sportu. Zachęcamy do obejrzenia filmu o wspinaczce, który Marta przygotowała wspólnie z rodzicami.

Izabela Jarosz i klasa 2a

Warsztaty z doradztwa zawodowego w kl. 1b

Warsztaty kl. 1b

Pamiętacie? Niedawno pisaliśmy, że zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego, kiedy wzięliśmy udział w konkursie plastycznym
pt. „Gdy dorosnę, zostanę zawodowcem”, zorganizowanym przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.

I dziś doczekaliśmy się nagrody, a w zasadzie kilku. Odwiedziła nas pani Małgosia z CWRKDiZ, dzięki której utrwaliliśmy wiedzę na temat znanych i popularnych zawodów, ale również poznaliśmy wiele nieznanych nam lub zapomnianych profesji. I to wszystko przez zabawę!

Czytaj więcej…