Klasa 1b z wizytą w zajezdni na Franowie

15 listopada uczniowie klasy 1b pojechali na wycieczkę do zajezdni na poznańskim Franowie. Zajezdnia ta jest największą i najnowocześniejszą zajezdnią tramwajową w Polsce. Na miejscu dowiedzieliśmy się, że jest także jedną z najnowocześniejszych w Europie. Zanim dotarliśmy do zajezdni przejechaliśmy przez całe miasto tramwajem i specjalnym tunelem na Franowie. Na miejscu pan kierownik wraz z panem motorniczym zaprosili nas do tramwaju, którym zwiedzaliśmy teren zajezdni.

Czytaj więcej…

Sportowe sukcesy Kuby Pawlika z klasy 4a

W dniach 27-29.09.2019 Jakub Pawlik, zawodnik KKS Lech Poznań a jednocześnie uczeń klasy 4A naszej szkoły wystąpił wraz ze swym zespołem w turnieju GFA International U10 Tournament w Kopenhadze. W zawodach wystąpiło 48 zespołów z całej Europy w tym takie ekipy jak Manchester City, Borussia Dortmund czy Juventus Turyn. W tym doborowym gronie, zespół Lecha Poznań złożony z graczy urodzonych w roku 2010 został sklasyfikowany na miejscu 5-8. Kubie gratulujemy, życzymy powodzenia oraz dalszego sportowego rozwoju i kolejnych sukcesów na zielonej murawie.
Cała klasa wraz z wychowawcą kibicuje Kubie w jego sportowych zmaganiach!

Zdjęcia z archiwum prywatnego.

Dorota Pawlik-Klensporf (mama Kuby)
Agnieszka Szajek (wychowawca)

Światowy Dzień Żywności – warsztaty w klasie 4a

Dzięki uprzejmości mamy Kuby z klasy 4a, Pani Dorocie Klensporf-Pawlik mieliśmy okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach w ramach akcji Światowego Dnia Żywności. Podczas prowadzonych zajęć uczniowie poznali skalę problemu marnowania żywności, jego skutki oraz możliwości zapobiegania np. poprzez stosowanie zasady “first in, first out”.

Czytaj więcej…

Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie – warsztaty w klasie 4a

Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie – kampania społeczna z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski.

Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w projekcie eTwinning: “Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” w ramach współpracy z Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 1 im. L.Braille’a w Bydgoszczy.

Podczas autorskich warsztatów Pani Agnieszki Szajek w klasie 4a uczniowie odgadywali znaczenie przysłów i aforyzmów związanych z oczami i wzrokiem…

Czytaj więcej…

Pierwsze sportowe sukcesy Julki Kruszyńskiej z klasy 2b

Zdjęcia z archiwum prywatnego

3 listopada odbył się 6-ty Marceliński Bieg Jesienny, w którym wzięło udział 350 osób. Można było pokonać dowolnie wybrany dystans: 5, 10 lub 15 km. Wśród uczestników znalazła się Julka Kruszyńska z klasy II B i udało jej się przebiec 5 km w imponującym czasie 34 minut! To tak naprawdę jej pierwsze kroki w tej dyscyplinie sportowej. Jak udało mi się dowiedzieć, rozpoczęła przygodę z biegami dopiero miesiąc temu.
Wspaniałym towarzyszem i wsparciem jest dla Julii jej tato Michał, który razem z nią uczestniczył w biegu.

Czytaj więcej i zobacz zdjęcia…

Klasa 2d z wizytą w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego

Uczniowie klasy 2d odwiedzili Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca ratowników medycznych, zobaczyły wnętrze karetki wyposażonej w sprzęt medyczny niezbędny do ratowania życia i zdrowia ludzkiego.
Cenne były zwłaszcza ćwiczenia z fantomami, w trakcie których dzieci uczyły się, w jaki sposób rozpoznać osobę nieprzytomną, powiadomić pogotowie ratunkowe, prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową uciskając klatkę piersiową.

Zobacz więcej zdjęć…

Spotkanie integracyjne uczniów klasy 7a

Najbardziej cieszą nas inicjatywy samych uczniów, dlatego z radością przedstawiam Państwu SPOTKANIE INTEGRACYJNE zorganizowane przez uczniów klasy 7A, którego są autorami i wykonawcami. Napisali samodzielnie scenariusz, zaprosili na prelekcję pedagoga panią Katarzynę Ryfę oraz prowadzili gry i zabawy zespołowe.

Pani Katarzyna Ryfa przeprowadziła warsztaty “O sobie samym z innymi czyli, o integracji słów kilka”, sprawiła, że poczuliśmy się mocniejszym zespołem.

Czytaj więcej…

Mali majsterkowicze z klasy 3b

31 października nasza klasa wzięła udział w warsztatach „Majsterkowo” w Castoramie w Komornikach. Celem naszych zajęć było wykonanie karmników dla ptaków. Zajęcia rozpoczęły się od dobrania w pary. Pierwsze zadanie polegało na zawiązaniu sobie nawzajem fartuchów. Na kolejnych etapach pomoc koleżeńska także była niezbędna i bardzo cenna. Niektórzy z nas po raz pierwszy posługiwali się młotkiem i nigdy wcześniej nie wbijali gwoździ.

Czytaj więcej…

Klasa 3c z wizytą w schronisku dla zwierząt

23 października pojechaliśmy do schroniska dla zwierząt, które mieści się przy ulicy Bukowskiej w Poznaniu. Głównym celem naszej wizyty było przekazanie darów dla zwierzaków. Dowiedzieliśmy się, jak działa schronisko, czym zajmują się jego pracownicy i kto może zostać wolontariuszem. Pani opowiedziała nam, jak postąpić, gdy znajdziemy bezdomne zwierzę. Poznaliśmy również niektórych podopiecznych schroniska. Ta wycieczka była inna niż wszystkie, towarzyszyły nam bardzo silne emocje.

Izabela Jarosz i klasa 3c

Najłatwiejsze ciasto w świecie z klasą IIb

„Najłatwiejsze ciasto w świecie”
czyli
kulinarne wyzwanie w klasie 2B.

zdjęcie: magiakasi.blogspot.com

Złota jesień w pełni, a jej dary z sadu, ogrodu i lasu urzekają, zachwycają i inspirują. Nie pozostaliśmy obojętni wobec jesiennych smaków i kolorów.
Ucząc się „smakowitej” piosenki pt. „Najłatwiejsze ciasto w świecie” wpadliśmy na pomysł rzucenia wyzwania naszym kulinarnym zdolnościom. Ponieważ słowa utworu są zarówno prostym przepisem na ciasto, przygotowaliśmy na nasz Słodki Piątek pachnące wypieki ze śliwkami w roli głównej (w pozostałe dni unikamy słodyczy z dbałości o nasze zdrowie).

Czytaj więcej…