W wiosennym sadzie klasy 2b

W ostatnim czasie klasa 2b podczas zajęć zdalnych udała się na „wirtualną” wycieczkę do wiosennego ogrodu, na pole i do sadu. Najbardziej spodobał nam się wiosenny, kwitnący sad. Zachwyciły nas drzewa, obsypane białym i różowym kwieciem. Poczuliśmy zapach kwiatów, a nawet usłyszeliśmy brzęczenie pszczół, a to wszystko za sprawą wyobraźni po obejrzeniu filmu, prezentacji oraz pięknych zdjęć. Dowiedzieliśmy się także, jak to się dzieje, że z kwiatu powstają tak pyszne owoce. Wiemy, że ogromna w tym zasługa pracowitych pszczół. Tak nam się spodobały kwitnące gałęzie jabłoni, śliw i grusz, że postanowiliśmy kawałek sadu przenieść do domu i każdy z nas wykonał kwitnącą gałązkę, która ozdabia nasz pokój i przypomina o zajęciach online.

Uczniowie klasy 2b z wychowawczynią
Danuta Szymanowska

Zumba Kids w klasie 3b

Dzień jak co dzień w III B
czyli
odpoczynek od siedzenia z Zumba Kids 🙂

Moja klasa 3 B
ciągle w kółko tańczyć chce!
Świetnie sobie co dzień radzi,
gdyż poćwiczyć nie zawadzi.

Doskonalą więc układy –
by być mistrzem – nie da rady
bez powtórek i uporu,
czasem i małego sporu.

Bo kto chce osiągać cele,
pracy musi włożyć wiele…

Czytaj więcej…

Żaba nad rzeką i hipopotam w chmurze (klasa 1d)

Podczas nauki zdalnej również można bawić się ortografią, co udowodniła klasa 1d. Poznaliśmy już prawie wszystkie litery (w tym dwuznaki), nie było więc problemu z napisaniem wyrazów zawierających te trudność. Każdy z nas jednak wie, że lepiej zapamiętujemy, gdy rysujemy.

Jedna z naszych prac plastycznych została wykonana metodą origami, do drugiej użyliśmy kredek.

A oto efekty naszej pracy.

wychowawczyni 1d
Agata Borowska

Międzynarodowy Dzień Talentów – Wystawa “Zdolni”

Kochani Siódemkowicze!

Galeria prac uczniów klas od 1 do 3.
Galeria prac uczniów klas od 1 do 3.

Jak Wam od dawna wiadomo, w holu drugiego piętra znajduje się Galeria Talentów, która skupia uzdolnionych uczniów z klas I-III.
W związku z tym, że Pierwszy Dzień Wiosny to zarazem Międzynarodowy Dzień Talentów, na drzwiach sal powstała wystawa, prezentująca sylwetki naszych utalentowanych Siódemkowiczów z klas młodszych.

Czytaj więcej…

Sukcesy Leny 😊

Z ogromną radością pragniemy poinformować Państwa, że nasza uczennica – Lena Pilarek została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Portret rodzinny- portret bliskiej mi osoby”, zorganizowanego przez Klub Kultury Chełmn.

Do konkursu zgłosiło się 689 młodych artystów, a praca Leny wyróżniona została w kategorii wiekowej 11-13 lat.

Leno, gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów!

Monika Kasprowicz

Mały Samorząd Uczniowski – wielkie pomysły

23 lutego odbyło się spotkanie Małego Samorządu Uczniowskiego, podczas którego uczniowie pod okiem opiekunów podsumowali podjęte w pierwszym semestrze działania oraz pieczołowicie przygotowali się do zadań zaplanowanych na kolejny semestr. Spotkanie przyniosło wiele ciekawych pomysłów, przedstawiciele klas otrzymali do wykonania misję, której efektem będą wiosenne nasadzenia na terenie naszej szkoły.

Opiekunowie MSU:
Magdalena Krupecka, Magdalena Seifert, Ewa Wronka

Dzień eksperymentów w 1c

Co można zrobić z sody, octu i barwnika? Dlaczego świeczka pod szklanką gaśnie?
Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć uczniowie klasy 1C podczas dnia eksperymentów. Pierwszaki z dużą radością zabrały się do wykonywania doświadczeń według instrukcji nauczyciela. Jedne je zachwycały, a inne budziły zdziwienie. Dzieci wykonując zadania miały mnóstwo świetnej zabawy…

Czytaj więcej…