Maraton pieśni patriotycznych – 100 Lat Niepodległości

Tym razem maraton nie był wysiłkiem dla nóg, ale dla gardeł. Aby uczcić 100 lecie Niepodległości wszystkie klasy w Naszej Siódemce po kolei śpiewały wylosowaną pieśń patriotyczną. A że klas dużo, gardła prężne, to przez trzy dni rozbrzmiewały po szkole: „Szara Piechota”, „Pierwsza kadrowa”, „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani” i inne. Wspólne świętowanie tak się spodobało, że klasy siódme zostały nawet dłużej, aby pośpiewać razem. I z maratonu zrobiło się patriotyczne … karaoke. Była też jedna klasa ósma, konkretnie klasa 8a, która postanowiła „My, Pierwsza Brygada” zaśpiewać nie tylko przed rówieśnikami, ale także przed innymi klasami. Klasy czwarte, piąte i szóste były wzorowo przygotowane, strój, kotyliony, teksty na pamięć, czasem z podziałem na głosy. Najmłodsi, stworzyli niezwykłą atmosferę przy kręgu. Ależ było wzruszająco….

Poniżej zdjęcia dokumentujące koncert, a dzięki pracy Amelii – uczennicy klasy 8d – możemy obejrzeć i wysłuchać wykonań z klas siódmych i ósmych.

Wioletta Pilarczyk