Kuratorium Oświaty – Konferencja Dzieci i młodzież w sieci…

Konferencja: Dzieci i młodzież w sieci. Funkcjonowanie i przeciwdziałanie zagrożeniom.

Szanowni Państwo,

w związku z powołaniem przez Wojewodę Wielkopolskiego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, Wielkopolski Kurator Oświaty zaprasza do uczestnictwa w konferencji pt. “Dzieci i młodzież w  sieci. Funkcjonowanie i przeciwdziałanie zagrożeniom.” Wydarzenie odbywa się w Dniu Bezpiecznego Internetu, którego ideą jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W konferencji weźmie udział przedstawiciel Ministerstwa Cyfryzacji RP.  Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział w spotkaniu.
Zgłoszenia udziału należy potwierdzić poprzez formularz elektroniczny będzie dostępny od 23 stycznia 2020 roku.

Więcej informacji na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Gospodarzem konferencji jest Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Dzień Otwarty Notariatu

Szanowni Państwo,

w związku z docierającymi do Szkoły informacjami o potrzebie pogłębiania wiedzy dotyczącej szeroko rozumianego bezpieczeństwa, informujemy, że 30 listopada odbędzie się Dzień Otwarty Notariatu. Tego dnia notariusze będą udzielać ważnych i przydatnych porad prawnych, dzięki którym można będzie lepiej zabezpieczyć swój majątek. W szczególności będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat: testamentów i spadków, umów sprzedaży, darowizn, najmu i dzierżawy, umów deweloperskich i przedwstępnych, a także umów majątkowych w małżeństwie i wielu innych czynnościach notarialnych.

Na bezpłatne spotkania notariusze zapraszają 30 listopada w godzinach 10:00-16:00 w CH Posnania, ul. Pleszewska 1.

Szczegóły znajdziecie Państwo w ulotce (tutaj).

Dyrekcja SP7

List z polskiej szkoły w Baranowiczach na Białorusi

„Szanowna Pani Dyrektor!
W imieniu Polaków z Baranowicz, członków Domu Polskiego, dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom z Poznania za 20 lat przyjaźni.
Zrobiliście dla naszej placówki nieskończenie wiele dobrego, pomagaliście nam przetrwać w trudnych czasach, kiedy istnienie Domu Polskiego w Baranowiczach i Społecznej Szkoły Polskiej było pod znakiem zapytania, podtrzymywaliście nas na duchu i materialnie.
Dziękujemy za ciepłe i serdeczne przyjęcia w Poznaniu, prawdziwie polską gościnność, ale przede wszystkim za organizację pobytów w Ojczyźnie.”

Tak w liście do Pani Dyrektor Anetty Dropińskiej-Pawlickiej napisała Pani Eleonora Jarmolicz – Dyrektor Społecznej Szkoły Polskiej w Baranowiczach na Białorusi.
Siódemka każdego roku wspólnie z innymi placówkami z Poznania współorganizuje wakacyjne pobyty dzieci z Białorusi w Poznaniu. Dzięki Państwa hojności i wsparciu zbiórek dla szkoły w Baranowiczach możemy przekazywać także materialne wsparcie dla tej polskiej placówki na dawnych kresach.

Warto przypomnieć, że raz w roku przedstawiciele naszej Szkoły odwiedzają przyjaciół w Baranowiczach.

List i podziękowania złożone na ręce Pani Dyrektor to także efekt współpracy środowiska Siódemki – uczniów, rodziców i grona pedagogicznego.

Dziękujemy Państwu za wspieranie tej pięknej inicjatywy.

Przeczytaj cały list

Oświadczenie

Szanowni Państwo,

w październiku został wyłoniony Samorząd Uczniowski. Jedną z pierwszych inicjatyw jaką podjęła młodzież, było zorganizowanie Dnia Spódnicy. Uczniowie zaproponowali, aby w wybranym przez nich dniu chętne osoby przyłączyły się do akcji.

Jej celem miała być dobra zabawa, integracja środowiska szkolnego, rozwijanie kreatywności, odpoczynek od mundurków szkolnych – podobnie jak wiele innych akcji przeprowadzonych z poczuciem humoru w naszej Szkole.

Niestety, pojawił się głos, który przypisał tej spontanicznej, młodzieżowej akcji treści ideologiczne, czemu stanowczo się sprzeciwiamy. W przekazach medialnych pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji o akcji, które wywołały atak na Szkołę i jej pracowników. Jest to w naszej opinii niesprawiedliwe i krzywdzące.

Nie chcąc, aby insynuacje dorosłych negatywnie wpłynęły na dzieci i młodzież, którym najprawdopodobniej trudno będzie zrozumieć powody zamieszania wywołane wokół zaproponowanej akcji, wspólnie z Radą Rodziców podejmujemy decyzję o rezygnacji z pomysłu zorganizowania Dnia Spódnicy.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu

Informacja MEN i GIS na temat zagrożeń związanych ze stosowaniem e-papierosów

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tak zwane elektroniczne papierosy – e-papierosy. Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne.

Zapoznaj się z pełną treścią informacji przygotowanej przez MEN i GIS.

 

Znak Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności dla Siódemki

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Erazma z Rotterdamu
otrzymała Znak Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności
w zakresie wolontariatu (organizacja goszcząca)

Europejski Korpus Solidarności jest nową inicjatywą Unii Europejskiej. Jest to program, który umożliwia młodym ludziom udział w projektach z zakresu wolontariatu lub rozwoju zawodowego w całej Europie.
Otrzymany Znak Jakości umożliwi nam zaproszenie do naszej szkoły wolontariuszy z zagranicy, którzy razem z nami będą uczestniczyć w życiu szkoły.

Czytaj więcej…

Oferta zajęć dodatkowych w Siódemce

Szanowni Państwo,

już od tego tygodnia w Siódemce rozpoczęły się zajęcia dodatkowe dla naszych uczniów, prowadzone w dogodnych dla nich godzinach – po lekcjach. Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania śpiewając w zespole wokalnym, ucząc się chwytów na gitarze, gotując podczas kulinarnych warsztatów, czytając w bibliotece, tańcząc i bawiąc się oraz poznając tajniki kodowania. Dodatkowo nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali szeroką gamę zajęć sportowych, gimnastyki korekcyjnej i fizjoterapii.

Pełna oferta kółek zainteresowań dostępna jest w menu: Uczniu, warto wiedzieć – Kółka zainteresowań 2019/2020.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego rozwijania zainteresowań.

Grono nauczycieli organizujących zajęcia.

Informacja z ZTM o ulgach dla uczniów

Od 1 sierpnia 2019 r. mogą bezpłatnie podróżować  liniami organizowanymi przez ZTM uczniowie podstawówek nie tylko z Poznania, ale również mieszkający w innych gminach objętych porozumieniem międzygminnym.

Uprawnienie obowiązuje we wszystkich strefach taryfowych ZTM (A+B+C+D) – na podstawie legitymacji szkolnej lub karty PEKA z zapisanym uprawnieniem.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie ZTM oraz w załączonych plikach: