Projekt Orkiestry Osiedlowej organizowany przez Fundację Malta

Grupa animacyjna organizowana przez Fundację Malta zaprasza do udziału w projekcie dedykowanym Osiedlu Mikołaja Kopernika, jego mieszkańcom i mieszkankom, którego celem jest współtworzenie Orkiestry Osiedlowej.

Przewidzianych zostało pięć cotygodniowych warsztatów.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 13 maja o godzinie 17-tej w Szkole Podstawowej nr 7 w Poznaniu.

Do wspólnego muzykowania zapraszamy wszystkie osoby grające na instrumentach oraz te, które chciałyby popracować głosem i rozwinąć swoje umiejętności wokalne.

Inauguracja Poznańskich Dni Rodziny 2019

W ramach inauguracji Poznańskich Dni Rodziny w sobotę 11 maja,  odbędzie się piknik rodzinny na Łęgach Dębińskich. Impreza rozpocznie się o godzinie 14-tej.

W programie przewidziano między innymi pokazy teatralne, muzyczne i akrobatyczne na scenie głównej, strefy aktywności dla całych rodzin – zajęcia sportowe, plastyczne, edukacyjne, pokazy ratownictwa medycznego i straży pożarnej oraz strefę gastronomii.

Gwiazdą wydarzenia będzie MICHAŁ SZPAK, który wraz z zespołem zagra koncert.

Szczegółowy program całych obchodów Poznańskich Dni Rodziny dostępny jest na stronie internetowej www.poznan.pl/poznanskiednirodziny

Wiadomości z miasta – Strajk nauczycieli – najważniejsze informacje!

Trwają rozmowy nauczycieli z rządem. Jeśli nie zostanie wypracowane porozumienie, w poniedziałek, 8 kwietnia w wielu szkołach i przedszkolach rozpocznie się strajk. Miasto Poznań od kilku tygodni przygotowuje się na taką ewentualność, chcąc – w ramach możliwości – wspomóc rodziców w zapewnieniu opieki nad dziećmi.

Na 251 poznańskich szkół i przedszkoli za strajkiem opowiedziało się około 80 procent. Oznacza to, że w większości placówek oświatowych duża część nauczycieli odmówi prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych. O tym, jaką formę i skalę przybierze protest będziemy wiedzieć tak naprawdę dopiero w poniedziałek.

(źródło: poznan.pl)

Czytaj więcej na poznan.pl

Wiadomości z miasta – Co zrobić z dzieckiem w czasie strajku?

Poznańskie instytucje na czas strajku przygotowały alternatywną ofertę zajęć dla uczniów. Niektóre z nich, jak np. osiedlowe domy kultury, zapewniają pełną opiekę. Są też propozycje, np. zajęcia na miejskich obiektach sportowych, skierowane do dzieci z opiekunami lub młodzieży, które takiej opieki nie potrzebują.

Zgodnie z prawem, w przypadku gdy szkoła lub przedszkole jest zamknięte (także w związku ze strajkiem) rodzic dziecka do lat 8 może wziąć na ten czas wolne w pracy oraz ubiegać się o zasiłek opiekuńczy.

(źródło: poznan.pl)

Czytaj więcej na poznan.pl

Projekt eTwinning “Play and Learn”

Rozpoczynamy nowy projekt eTwinning! Tym razem podjęliśmy współpracę ze Szkołą Podstawową ICO w Tomaszowie Lubelskim. Projekt “Play and Learn” ma na celu stworzenie bazy gier planszowych i gier on-line. Uczniowie będą tworzyć różne gry przede wszystkim w języku angielskim korzystając z nowoczesnych narzędzi TIK. Dzięki stworzonej bazie gier uczniowie poprzez zabawę, będą mogli powtarzać zagadnienia realizowane na zajęciach, poznawać nowe pojęcia, a przede wszystkim dobrze się bawić. Podstawowym elementem projektu “Play and Learn” jest pobudzanie w uczniach kreatywności i zachęcanie ich do aktywnych form uczenia się. Gry te będą mogły być wykorzystywane zarówno na zajęciach w szkole, jak i w środowisku domowym.

Agnieszka Szajek

Grypa czy przeziębienie? Informacja GIS w Poznaniu.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu, w związku z trwającym sezonem grypowym, zwraca się z prośbą o popularyzowanie informacji dotyczących profilaktyki zachorowań na grypę. W tym celu została przygotowana specjalna ulotka: “Grypa czy przeziębienie”, prezentowana obok.

Kliknij w nią, żeby powiększyć.

Siódemka w Edukacyjnej Sieci Antysmogowej ESA

Edukacyjna Sieć Antysmogowa ESA to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.


Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość. Nasza szkoła, podobnie jak wiele innych szkół w całej Polsce została wyposażona w miernik oznaczający jakość powietrza. Dane zbierane przez wszystkie mierniki są udostępniane przez Internet oraz prezentowane na wyświetlaczu w holu szkoły.

Na stronie internetowej Siódemki w menu górnym w prawym rogu znajduje się logo projektu ESA. Po kliknięciu w nie w nowym oknie wyświetlą się aktualne informacje dotyczące stanu powietrza pobierane z naszego czujnika. Dodatkowo w podmenu będzie można zobaczyć pełną informację oraz przejrzeć dane archiwalne.

Czytaj więcej o projekcie…

Przyłącz się do akcji „Opatrunek na ratunek”

Przyłącz się do akcji „Opatrunek na ratunek”
Fundacji „Redemptoris Missio”.

Zbieramy wszystkie materiały opatrunkowe:

  • nowe, nieużywane i z długim terminem ważności (minimum pół roku)

Bardzo potrzebne są:

  • gaza i kompresy z gazy,
  • gaza opatrunkowa w rolce,
  • plastry z opatrunkiem jałowym,
  • bandaże elastyczne,
  • przylepce,
  • proszek Dermatol,
  • drobne sprzęty i urządzenia medyczne: termometry bezrtęciowe albo elektroniczne, ciśnieniomierze, baterie do tych sprzętów.

Przyniesione rzeczy prosimy wkładać do opisanego kartonu, który znajduje się w holu Szkoły.
Zbiórka potrwa do 11 marca.

Organizatorzy akcji w Siódemce: klasa 5a

Szafki szkolne dla uczniów

W czasie ferii na parterze  oraz w szatniach zostały zainstalowane nowe szafki dla uczniów. Każda szafka została oznaczona numerem na naklejce. W najbliższych dniach uczniowie otrzymają klucze do swoich szafek zgodnie z zamówieniami.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem korzystania z szafek.

Ścieżka dostępu: Menu główne – Poznaj naszą szkołę – Prawo – Regulamin korzystania z szafek