Poznań w żałobie

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, Jacek Jaśkowiak zarządził trzydniową żałobę na terenie Poznania.

Od wtorku, 15 stycznia, do czwartku, 17 stycznia wszystkie flagi Miasta Poznania zostaną opuszczone do połowy masztu. Autobusy i tramwaje, które w tych dniach będą kursować po Poznaniu, będą miały flagę miasta (lub flagę państwową) przepasaną żałobnym kirem.

We wtorek poznaniakom została udostępniona księga kondolencyjna. Wpisów można dokonywać w siedzibie Urzędu Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim 17, a także online – kliknij tutaj.

Paweł Adamowicz był prezydentem Gdańska od 1998 roku. W niedzielę, 13 stycznia, podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaatakował go nożownik. Mimo wysiłków lekarzy w poniedziałek, 14 stycznia, zmarł w szpitalu.

Żródło: Strona Urzędu Miasta Poznania – poznan.pl

Informacja Kuratorium Oświaty dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Na prośbę poznańskiego Kuratorium Oświaty, przekazujemy poniższą informację.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2019/2020.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie Rodzicom uczniów klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum materiałów informacyjnych dotyczących rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2019/2020 przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Znajdują się w nich zasady naboru do klas pierwszych. Naszym wspólnym celem jest upowszechnianie wiedzy na temat rekrutacji.

W związku z naturalnymi i zrozumiałymi pytaniami ze strony Rodziców oraz Uczniów, przypominamy, że do ich dyspozycji pozostają dyrektorzy szkół oraz wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Pytania można kierować na adresy mailowe: 

rekrutacja@men.gov.pl  oraz  rekrutacja@ko.poznan.pl.

 

Zobacz też: Ulotka PDF,   Materiały na stronie MEN.

Zwycięzcy konkursu “Mistrz czytania ze zrozumieniem”

10 grudnia 2018 roku odbył się w naszej szkole Konkurs czytania ze zrozumieniem w kategorii klas piątych i szóstych.

21 grudnia 2018 roku nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród.

Sprawdź listę laureatów…

Próbny egzamin ósmoklasisty – korekty w organizacji

Szanowni Państwo,

poniżej przesyłam szczegółowe informacje dotyczące organizacji próbnego egzaminu ósmoklasisty.

Uprzejmie informujemy, że uczniowie klas ósmych piszą egzamin próbny organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w dniach: 18, 19, 20 grudnia 2018 roku (wtorek, środa i czwartek).

W tych dniach obowiązuje uczniów strój galowy.

Zobacz szczegółowy rozkład zajęć w tych dniach.

O Siódemce w mediach

Niedawno gościliśmy w naszej szkole dziennikarzy ze stacji telewizyjnej TVP3, którzy przygotowywali program e-dukacja przyszłości.

Nasz udział w nagraniu był wynikiem między innymi przystąpienia Siódemki do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Dostęp do szybkiego Internetu jest wymagany przy realizacji jednej z kluczowych kompetencji – kompetencji informatycznej i wykorzystywany zostaje każdego dnia podczas różnorodnych zajęć.

Czytaj więcej i zobacz program…

Certyfikat: Szkoła Przyjazna Osobom Niewidomym 2018

Z przyjemnością i dumą zawiadamiamy, że Nasza Szkoła została nagrodzona certyfikatem “Szkoła Przyjazna Osobom Niewidomym 2018“.

Poniżej oficjalna informacja, jaką otrzymaliśmy od organizatora kampanii „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”, organizowanej już po raz piąty.


Szanowni Państwo,

Dobiegła końca kampania społeczna ,,Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” 2018. Składamy serdeczne podziękowanie za Państwa udział i wszelkie działania na rzecz osób z dysfunkcją wzroku. Państwa zaangażowanie i praca na rzecz edukacji w tym zakresie pomoże nie tylko naszym uczniom, ale wszystkim ludziom z problemami wzrokowymi aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym oraz kulturalnym w środowisku lokalnym.

Z wyrazami szacunku,

Organizatorzy Kampanii Społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”

Zenona Góra i Dorota Triebwasser.

Kiermasz Świąteczny w Siódemce

Rada Rodziców oraz Społeczność Siódemki zapraszają na coroczny Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się 7 grudnia 2018 roku od godziny 17-tej w holu szkoły.

Będzie radośnie, świątecznie i pysznie, a uczestników czekają różne atrakcje.

Zapraszamy.

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Na prośbę Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego, udostępniamy Państwu list skierowany do rodziców.

Warszawa, 8 listopada 2018 roku.

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie, 

w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad dwustu lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90-tych XX wieku, utrzymującej się na poziomie 95-98%.

Czytaj dalej…

Podziękowanie za wsparcie zbiórki Caritas

Czasem nie wiem, jak Państwu dziękować, tak jestem poruszona Waszą ofiarnością. Pisałam, że jest to akcja delikatna, tym bardziej dziękuję za udział i hojność.
Rozpakowując dary w Caritasie, byliśmy zaskoczeni wysoką jakością kołder, koców i śpiworów.
Aby inni mogli spać godnie i wygodnie, dostarczyliśmy:
13 koców, 11 kołder, 8 śpiworów, 3 poduszki.

Dziękując z całego serca, życzę Wszystkim Ofiarodawcom spokojnych, pięknych snów.

PS A ja dostarczyłam tylko jedno zdjęcie, na którym jest jasny dowód, że pakowaliśmy dary do wieczora i dzielnie pomagały nam w tym nasze uczennice.

Jolanta Podgórna

100 rocznica Powstania Wielkopolskiego

Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele
i wszyscy, którzy mają na to ochotę…

Zapraszamy do wzięcia udziału w świetlicowym projekcie związanym z obchodami 100-lecia Powstania Wielkopolskiego. 


Jeśli posiadasz w domu pamiątki z tego wyjątkowego wydarzenia – sfotografuj je i przynieś do świetlicy. Opowiedz nam historię tej pamiątki lub tylko określ do kogo należała…

Chcielibyśmy stworzyć fotograficzną księgę powstańczych pamiątek…

Czytaj więcej o projekcie…