Rekrutacja do Siódemki – komunikat Dyrektora SP7

Szanowni Państwo,
zapraszamy do Siódemki!

Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące rekrutacji do Szkoły Podstawowej nr 7 na rok szkolny 2020/2021.

W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły, które nie podlegają procesowi rekrutacji. Nie zwalnia to jednak Rodziców z konieczności zapisania dziecka do Szkoły. Proszę wypełnić zgłoszenie i w terminie rekrutacji przesłać je do Szkoły za pośrednictwem poczty elektronicznej  sek@sp7poz.pl lub tradycyjnej.

Gdyby nie było takiej możliwości – utworzyliśmy bezpieczne miejsce w Szkole, w którym mogą Państwo pobrać kartę zgłoszenia i/lub wypełnioną zostawić w wyznaczonym miejscu.

Zwracam również uwagę na nowe obwody, które w dniu 31 marca 2020 roku przyjęła Rada Miasta Poznania. Informację o nowym obwodzie Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu znajdą Państwo w zakładce Rekrutacja oraz w menu Poznaj naszą szkołę > Obwód Siodemki do klas pierwszych 2020/2021 na stronie internetowej Szkoły Moja Siódemka.

Dzieci, które mieszkają poza obwodem Siódemki, a które chcą zostać naszymi Uczniami – podlegają procesowi rekrutacji. Wszystkie potrzebne dokumenty można pobrać ze strony internetowej Moja Siódemka z zakładki Rekrutacja.

Czytaj więcej…

Nauczanie zdalne w Siódemce – komunikat

Szanowni Państwo,

w związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

od 30 marca ulega zmianie dotychczasowy system organizacji realizacji zadań oświatowych szkoły.

 1. Klasy od 1 do 6 będą realizować podstawę wg harmonogramu zajęć z wykorzystaniem kart pracy publikowanych na stronie szkoły w zakładce “Siódemka on-line” pod adresem – https://sp7poz.nazwa.pl/nowa/online/. Zadania nie będą już przesyłane przez mobi-dziennik, w związku z problemami z  jego wydajnością i przeciążeniem sieci. Harmonogram może zostać zmieniony (zobacz harmonogram).
 2. Klasy 7 i 8 będą realizować zajęcia z wykorzystaniem narzędzia Google Classroom. Uczniowie otrzymali konta dostępowe w domenie mojasiodemka.pl 

Prosimy Państwa o wsparcie dzieci w uzyskaniu dostępu do publikowanych na stronie szkoły kart nauczania, które są materiałem obowiązkowym.

Porady zespołu psychologów szkolnych

Szanowni Rodzice,

zachęcamy, by w aktualnej sytuacji, rozmawiać z dziećmi o towarzyszącym im emocjom. Już samo nazwanie tego, co czujemy, sprawia, że czujemy pewną ulgę.

Dzieci i młodzież to świetni obserwatorzy. Ukrywanie faktów nie ma sensu. Starajmy się opowiedzieć o bieżących wydarzeniach, biorąc pod uwagę wiek i wrażliwość dziecka. Nasz spokój i rozsądek udzieli się pozostałym członkom rodziny.

Ze swej strony przedstawiamy nasze propozycje, które mogą dopomóc…

Czytaj więcej…

Pomoc dla uczniów podczas podejmowania decyzji o wyborze szkoły

Szanowni Państwo,

na stronie internetowej Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży pojawiła się nowa zakładka – Uczniowski Niezbędnik. Znajduje się w niej materiały, które mogą się okazać pomocne dla uczniów podczas podejmowania decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Zachęcamy do zapoznania się z tymi informacjami – link.

 

Komunikat dotyczący Międzyszkolnego i Szkolnego Konkursu Ortograficznego

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych  w szkołach Organizator XIX Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego podjął decyzję o jego odwołaniu.

Informacja podana za stroną organizatora: http://www.sp18.poznan.pl/aktualnosci/komunikaty.html


W związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych w szkołach pragniemy poinformować, że Szkolny Konkurs Ortograficzny zostanie przesunięty. O jego nowym terminie powiadomimy po ustabilizowaniu się sytuacji w procesie kształcenia.

Koordynatorzy szkolni: Emilia Kusak – Jankowska, Anna Głowala

Nabór do klas siódmych dwujęzycznych

Szanowni Państwo,

poniżej informacje dotyczące naboru do klas siódmych dwujęzycznych.

Najważniejsze terminy:

 • 23-27 marca 2020 r. – składanie wniosków o przyjęcie do klasy VII dwujęzycznej szkoły podstawowej;
 • 31 marca 2020 r. – przeprowadzenie sprawdzianu predyspozycji językowych; UWAGA TERMIN prawdopodobnie ulegnie zmianie z uwagi na zawieszenie zajęć w szkołach!!!
 • pozostałe terminy w Informatorze dla rodziców (poniżej)

Więcej informacji w Informatorze dla Rodziców – czytaj więcej.

Wniosek zapisania dziecka do oddziału dwujęzycznego dostępny będzie pod adresem http://nabor.pcss.pl/poznan/szkolapodstawowa

Poniżej wniosek i oświadczenia w formacie PDF:

 

Informacje dla osób podróżujących

Szanowni Państwo,
poniżej kilka przydatnych linków do stron dotyczących podróżowania w czasie panowania koronawirusa:

  • Informacje dla podróżujących – zobacz;
  • Infolinia dla Polaków przebywających za granicą – zobacz;
  • Jak wrócić do Polski samolotem? – zobacz;

Na stronie GIS w zakładce aktualności dostępne są komunikaty dla podróżujących, co kilka dni pojawia się nowy komunikat, dlatego zachęcamy do śledzenia strony”

  • GIS – aktualności – zobacz.

Propozycje materiałów MEN dla uczniów

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej znajdują się interesujące materiały edukacyjne. Zachęcamy wszystkich do korzystania z tych zasobów pod adresem: https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje

Jednocześnie informujemy, że nie zmieniamy zasad pracy w “Siódemce on-line”. Nadsyłane przez nauczycieli zadania traktujemy priorytetowo – wykonujemy je w pierwszej kolejności.

 

List Prezydenta Miasta Poznania do Rodziców Dzieci uczęszczających do szkół

Szanowni Rodzice,

W okresie wzmożonych zachorowań na wirus z Wuhan CONVID-19, jako prezydent Miasta Poznania, zdecydowałem o podjęciu radykalnych środków mających na ograniczenie rozwoju epidemii. Rekomendowałem, by od 11 marca zamknięte zostały wszystkie instytucje miejskie, które na co dzień stanowią dla Państwa przestrzeń życia, nauki i pracy. W ślad za Poznaniem takie decyzje zostały podjęte na szczeblu krajowym.

Czytaj pełną treść listu