List Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego

Szanowni Państwo,

w ślad za pismem Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego przekazuję list skierowany do Rodziców i Opiekunów, mający na celu zwrócenie szczególnej uwagi na zasady bezpiecznego korzystania ze smartfonów, tablet ów i komputerów zarówno przez dzieci, jak i młodzież. Uprzejmie proszę o rozpowszechnienie jego treści, aby promować zasady zdrowego stylu życia i tym samym zminimalizować zagrożenia związane z nadmiernym stosowaniem urządzeń elektronicznych w przestrzeni życiowej.

TREŚĆ LISTU

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu

Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza

Szanowni Państwo,

W ramach Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki, we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie powstała Internetowa Platforma Specjalistyczno- Doradcza. Ma ona stanowić źródło wiedzy teoretycznej i przykładów praktycznych, przydatnych przy redukcji negatywnych skutków sytuacji problemowych oraz gwarantuje nieograniczony w czasie i miejscu dostęp do konsultacji i materiałów dydaktycznych oraz badawczych.

Platforma skierowana jest między innymi do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, nauczycieli i rodziców.

Zachęcamy do jej odwiedzenia – https://pwpp.uksw.edu.pl/

Komunikat Kuratorium Oświaty w Poznaniu

NNW dla dzieci i młodzieży 2021/2022

Szanowni Państwo,

zbliża się coroczny okres zawierania umów ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży uczęszczających do placówek edukacyjnych i wychowawczych na terenie Miasta Poznań. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną w tym roku oferty oraz ulotki dotyczące ubezpieczenia NNW przekazujemy tylko w wersji elektronicznej (nie będą dostępne jak w latach ubiegłych w Wydziale Oświaty Miasta Poznania).

W trosce o zapewnienie najlepszej ochrony dzieciom i młodzieży, a także w celu sprostania oczekiwaniom rodziców i opiekunów prawnych, jak co roku chcemy przedstawić Państwu ofertę ubezpieczenia Uniqa, którą znajdziecie Państwo pod linkiem www.ubezpieczdziecko.pl

Artur Lewandowicz
Urząd Miasta Poznania
Wydział Oświaty

Zajęcia dodatkowe 2021/2022

w roku szkolnym 2021/2022

Zapisy na kółka odbywać się będą przez dziennik elektroniczny u nauczyciela prowadzącego zajęcia lub bezpośrednio na pierwszych grupowych zajęciach. Ilość miejsc w grupie jest ograniczona, dlatego o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

SPIS ZAJĘĆ

aktualizacja z 26.09.2021
(spis zajęć będzie aktualizowany i jest dostępny
z menu: Uczniu, Warto wiedzieć)

Odbiór strojów szkolnych

Szanowni Państwo,

sprzedaż jednolitych strojów szkolnych odbędzie się w dniach 4-5 września:

• 4 września (sobota) w godzinach 10:00 – 17:00 – stroje zamówione,
  • 5 września (niedziela) w godzinach 10:00 – 16:00 – stroje niezamówione.

Ze względu na zmianę organizacji pracy Szkoły w trakcie pandemii COVID-19, prosimy o odebranie strojów w ww. dniach.

Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego
w dniu 1 września 2021

Klasy I – godz. 11:30 – zbiórka na boisku szkolnym:
Kl.1a – s.201; Kl.1b – s.203; Kl.1c – s.202

Klasy II, III – godz.8:00 – zbiórka na małym boisku:
Kl.2a – s. 9; Kl.2b – s.203; Kl.2c – s.202; Kl.2d – 204
Kl.3a – s.211; Kl.3b – s. 210; Kl.3c – s.12; Kl.3d – s.205

KLASY IV, V, VI godz. 9:00 – zbiórka na dużym boisku:
Kl.4a – s.12; Kl.4b – s.111; Kl.4c – s.211; Kl.4d – s.10;
Kl.5a – s.210; Kl.5b – s.11; Kl.5c – s.209; Kl.5d – s.5;
Kl.6a – s.208; Kl.6b – s.108

KLASY VII, VIII godz. 10:00 – zbiórka na dużym boisku:
Kl. 7a – s.208; kl. 7b – 110; kl. 7c s.102; 7d – s.209; 7e s.104; 7f – s.4;
Kl.8a – s.111; 8b s.103; kl.8c –s.101; kl.8d s.3; kl.8e –s 11; kl.8f – s.5

Wyprawka do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022

Drodzy Rodzice Pierwszoklasistów!

wyprawka szkolna

Przedstawiamy propozycję wyprawki do klasy pierwszej. Zawiera ona podstawowe elementy wyposażenia ucznia. O pozostałych elementach wyprawki każda wychowawczyni poinformuje Państwa na pierwszym zebraniu.

PROPOZYCJA WYPRAWKI DO KLASY PIERWSZEJ:

1. Piórnik
  2. Kredki ołówkowe – około 12 kolorów
  3. Temperówka
  4. Gumka do mazania
  5. 2 ołówki
  6. Nożyczki
  7. Klej w sztyfcie – 2 sztuki
  8. Linijka – 20 cm
  9. Zeszyty 16 kartkowe – w kratkę 2 sztuki, w wąskie kolorowe linie 2 sztuki
  10. Sztywna teczka na gumkę A4
  11. Strój sportowy (obuwie sportowe, krótkie spodenki, bluzka z krótkim rękawem)
  12. Strój galowy (biała bluzka/koszula, granatowe lub czarne spodnie/spódniczka)
  13. Mundurek szkolny (błękitna koszula polo + granatowa bluza)

Prosimy o podpisanie wszystkich przyborów dziecka, jak również mundurka.

Dziękujemy.
Wychowawczynie klas pierwszych.

⚠ Odbiór zaświadczeń z Egzaminu Ósmoklasisty

Szanowni Absolwenci,

9 lipca 2021 roku w piątek w godzinach 9:00-11:00 należy odebrać zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Zaświadczenie jest Wam potrzebne do dostarczenia do wybranej przez Was szkoły. Zaświadczenie możecie odebrać osobiście lub może je odebrać rodzic.

Prosimy o dotrzymanie terminu oraz zabranie własnego pióra/długopisu w celu pokwitowania odbioru.
Prosimy o przyjście w maseczkach i o zachowanie dystansu społecznego.

Lista uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziału dwujęzycznego

Informacja o zakwalifikowaniu nie jest jednoznaczna z przyjęciem do oddziału dwujęzycznego. Rodzice osób zakwalifikowanych są zobowiązani do złożenia potwierdzenia woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia w dniach 1 – 2 lipca 2021r.
Brak oświadczenia jest równoznaczne z rezygnacją z dalszego procesu rekrutacji.

Lista uczniów zakwalifikowanych

Lista uczniów niezakwalifikowanych