Informacje dla rodziców i uczniów klas ósmych 

Zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych r.sz. 2021/2022

Drodzy Absolwenci 8-letnich Szkół Podstawowych

Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania prezentuje:
ZASADY REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Każdy uczeń ma prawo wyboru nie więcej niż 6 szkół oraz dowolnej liczby oddziałów w tych szkołach!
Nabór do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021/2022 odbędzie się wspólnie z Powiatem Poznańskim.
Oznacza to, że kandydat zainteresowany szkołami z Poznania oraz Powiatu Poznańskiego wskazuje je na JEDNYM WNIOSKU !!!

Ze względu na stan epidemii wnioski można składać:

  1. Przez SYSTEM NABÓR – (szczegółowa instrukcja znajduje się w zakładce DOKUMENTY);
  2. Listem poleconym (liczy się data wpływu do szkoły);
  3. Dostarczając do skrzynki podawczej w szkole pierwszego wyboru
    WAŻNE: Należy wybrać TYLKO JEDEN sposób składania wniosku!!!

Więcej informacji znajdziecie w poniższych dokumentach:

Zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021/2022

Adresy przydatne w wyborze szkoły w roku szkolnym 2021/2022

Informacje przygotowała Anna Jędrzejak

Absolwenci Siódemki

W Siódemce dbamy całym sercem nie tylko o uczniów, którzy właśnie uczęszczają do naszej szkoły. Interesujemy się losem naszych byłych uczniów, regularnie zapraszamy ich do Siódemki i są tu zawsze mile widziani.
Zachęcamy do obejrzenia prezentacji poświęconej naszym Absolwentom – to garść informacji, wspomnień i refleksji uczniów, którzy pożegnali się już z Siódemką. To zdjęcia ze spotkań, gdy z radością do nas wracali ….

ZOBACZ PREZENTACJĘ

Nagłówek artykułu - absolwenci Siódemki.

Małgorzata Stankowska

Egzamin, egzamin i… po egzaminie ?

Przemówienie, „Quo vadis”, zadanie z miejscami w wagonie czy angielskie ostrzeżenie przed kąpielą w rzece – takie i wiele innych zadań postawiła przed uczniami Centralna Komisja Egzaminacyjna w ramach Egzaminu Ósmoklasisty. A ten w tym roku odbywał się w wyjątkowych warunkach w związku z koronawirusem i reżimem sanitarnym, w dodatku w mocno opóźnionym terminie.

Czytaj więcej i zobacz zdjęcia…

Egzamin ósmoklasisty – list Pani Dyrektor do uczniów i rodziców

Moi Drodzy,

przed Wami bardzo ważny egzamin. W przededniu tego wydarzenia, ściskamy Was mocno z wiarą w Wasze możliwości – niepewnym dodajemy odwagi, zbyt pewnym – dawkę pokory, przepracowanym – dozę odpoczynku, a leniuszków zachęcamy do wytężonej pracy choćby na kilka godzin przed otwarciem arkusza. To ważny egzamin, ale tylko egzamin, dobrze, gdybyście o tym pamiętali – nikt nie ma prawa oceniać Waszego charakteru przez jego pryzmat!

Z doświadczenia Waszych starszych kolegów – absolwentów Siódemki wiemy, że nawet najlepszy wynik egzaminu nie jest biletem do wszystkich życiowych sukcesów, a porażka nie oznacza  końca świata. Dajcie z siebie wszystko bez porównywania się z innymi. Cieszymy się na spotkanie z Wami jutro w Siódemce. 

Szanowni Państwo – Rodzice Ósmoklasistów,

bardzo prosimy, aby  z rodzicielską starannością, zadbali Państwo o dobry sen, odpowiednią dietę, wygodny i egzaminacyjny strój, punktualne dotarcie na egzamin i dodatkowy czas na wysłuchanie historii z każdego dnia. Niech te kolejne trzy dni będą dla naszych Ósmoklasistów i Państwa prawdziwym świętem dojrzałości, któremu nie przeszkodzi złośliwy budzik, poplamiona koszula, zagubiona legitymacja lub nieprzespana ze stresu noc. Trzymamy kciuki za Uczniów i Państwa.

W imieniu wszystkich Nauczycieli

Anetta Dropińska – Pawlicka
Dyrektor Szkoły

Nowe zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

Uprzejmie informujemy, iż Minister Edukacji Narodowej w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty wprowadził następujące zmiany dotyczące postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021:

  • Nowe terminy postępowania rekrutacyjnego.
  • Dodatkowe miejsce opublikowania wyników postępowania rekrutacyjnego.
  • Nowy termin potwierdzenia okoliczności wskazanych w oświadczeniach dołączonych do wniosku o przyjęcie do szkoły.
  • Nowe terminy trybu odwoławczego.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz w załączonym dokumencie PDF.

 

 

Zmiany w terminach Egzaminu Ósmoklasisty

  Harmonogram egzaminu ósmoklasisty – aktualności

Od dnia 9 kwietnia 2020r. obowiązuje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, które określa, iż wszystkie placówki utrzymują ograniczenia w funkcjonowaniu do niedzieli 26 kwietnia. Do tego czasu – tak jak dotychczas – szkoły mają obowiązek prowadzić nauczanie zdalne.

Wobec braku możliwości określenia, do jakiego momentu będzie konieczne ograniczenie funkcjonowania szkół, w dniu 10 kwietnia Minister Edukacji Narodowej wydał rozporządzenie, w którym zezwala dyrektorowi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej na wprowadzenie w tym roku szkolnym zmian w harmonogramie przeprowadzenia egzaminów ósmoklasisty.

Czytaj więcej…

Pomoc dla uczniów podczas podejmowania decyzji o wyborze szkoły

Szanowni Państwo,

na stronie internetowej Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży pojawiła się nowa zakładka – Uczniowski Niezbędnik. Znajduje się w niej materiały, które mogą się okazać pomocne dla uczniów podczas podejmowania decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Zachęcamy do zapoznania się z tymi informacjami – link.

 

PI-stacja – webinary powtórkowe dla ósmoklasistów

Z myślą o uczniach, którzy w najbliższych tygodniach będą realizować program nauczania poza szkołą, zespół Pi-stacji zaplanował webinary powtórkowe dla ósmoklasistów i maturzystów, które tak jak wszystkie zasoby projektu będą udostępnione za darmo – kliknij “Czytaj więcej” u dołu wpisu żeby poznać szczegółowy harmonogram.

Aby wziąć w nich udział, nie trzeba się rejestrować. Wystarczy punktualnie zjawić się na kanale YouTube.com/c/PistacjaMatematyka klikając na link wskazany przy wybranym terminie.

Czytaj więcej…