INFORMACJE DLA KLAS PIERWSZYCH

Relacje z całorocznych działań klas są publikowane w zakładce “Z życia mojej klasy“.

Zdrowe “Śniadanie daje moc” w klasach pierwszych

W pierwszym tygodniu listopada klasy pierwsze przeprowadziły w ramach projektu “Śniadanie daje moc” lekcję na temat zdrowego odżywiania. W praktyce dowiedzieli się jak należy przygotowywać zdrowe, pożywne posiłki zachowując przy tym podstawy higieny i bezpieczeństwa.

Uczniowie wykonali własnoręcznie kanapki oraz owocowe przekąski. Do zadania włączyli się również Rodzice piekąc z samego rana świeży chleb.

Czytaj więcej…

Śniadanie daje moc – w klasach 1b i 1c

Wiem, że zdrowo jem
czyli
„Śniadanie daje moc” w klasach 1-ej b i 1-ej c.

W czwartek 15 listopada czekała na nas – uczniów klasy 1-ej b i 1-ej c nie lada niespodzianka! Wiedzeni smakowitym zapachem zdrowych produktów dotarliśmy do swoich sal, gdzie naszym oczom ukazały się suto zastawione stoły. Co na nic było?

Czytaj więcej…

Pasowanie na czytelników

30 października 2018 roku odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Panie bibliotekarki poprosiły o pomoc skrzaty biblioteczne, które przygotowały dla dzieci bajkowe zagadki.

Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością baśni Hansa Christiana Andersena, Charlesa Perrault oraz braci Grimm.

Uczniowie obiecali dbać o książki, które będą wypożyczać ze szkolnej biblioteki i złożyli przysięgę…

Czytaj więcej…

Uroczyste Pasowanie na Ucznia Siódemki

Już za chwilę pasowanie, z radością czekamy na nie…”
czyli
Uroczyste Pasowanie na Ucznia
Szkoły Podstawowej nr 7

W zimne, wietrzne popołudnie, 26 września atmosfera w naszej szkole wcale nie odzwierciedlała jesiennej pogody. Co ją tak bardzo ociepliło? Niezwykłe wydarzenie: Uroczyste Pasowanie na Ucznia Siódemki, na które czekał od początku roku szkolnego każdy uczeń klasy pierwszej.

Wszystkie dzieci, odświętnie ubrane, weszły marszowym krokiem do holu, gdzie czekały na nich tłumy zebranych gości, rozpoczynając od Pań Dyrektor i Pani Przewodniczącej Rady Rodziców, przez wychowawców po najbliższych. W imieniu starszych uczniów naszej szkoły powitała wszystkich dwójka wybornych konferansjerów – Natalia z klasy 3a i Wojtek z klasy 3b.

Czytaj więcej…