INFORMACJE DLA KLAS PIERWSZYCH

Relacje z całorocznych działań klas są publikowane w zakładce “Z życia mojej klasy“.

W zdrowym ciele zdrowy duch! – klasa 1b

Pewnego dnia uczniowie klasy 1B, przy okazji poznawania nowej litery, rozpoczęli rozmowę na temat zdrowego trybu życia. Zaczęło się niewinnie, od rozpatrywania korzyści z posiadania psa. Rozmowa o opiece nad tymi przesympatycznymi, przyjacielskimi zwierzętami przeobraziła się w rozmowę o spacerach, zabawach na powietrzu. Później poruszyliśmy temat zdrowego odżywiania, jako bazę dla siły i witalności człowieka…

Czytaj więcej…

Pasowanie na uczniów Siódemki w klasach 1a, 1c i 1d

Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. 29 października 2020 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość przyjęcia do braci uczniowskiej Pierwszoklasistów z klasy 1a, 1c i 1d.

Podczas uroczystości, która z powodu pandemii każda z klas miała w swojej sali, Pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Dzieci, wykonały również sporo zadań, które pokazały, że gotowi są by zostać uczniami.

Czytaj więcej i zobacz zdjęcia…

Zdrowe “Śniadanie daje moc” w klasach pierwszych

W pierwszym tygodniu listopada klasy pierwsze przeprowadziły w ramach projektu “Śniadanie daje moc” lekcję na temat zdrowego odżywiania. W praktyce dowiedzieli się jak należy przygotowywać zdrowe, pożywne posiłki zachowując przy tym podstawy higieny i bezpieczeństwa.

Uczniowie wykonali własnoręcznie kanapki oraz owocowe przekąski. Do zadania włączyli się również Rodzice piekąc z samego rana świeży chleb.

Czytaj więcej…

Śniadanie daje moc – w klasach 1b i 1c

Wiem, że zdrowo jem
czyli
„Śniadanie daje moc” w klasach 1-ej b i 1-ej c.

W czwartek 15 listopada czekała na nas – uczniów klasy 1-ej b i 1-ej c nie lada niespodzianka! Wiedzeni smakowitym zapachem zdrowych produktów dotarliśmy do swoich sal, gdzie naszym oczom ukazały się suto zastawione stoły. Co na nic było?

Czytaj więcej…

Pasowanie na czytelników

30 października 2018 roku odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Panie bibliotekarki poprosiły o pomoc skrzaty biblioteczne, które przygotowały dla dzieci bajkowe zagadki.

Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością baśni Hansa Christiana Andersena, Charlesa Perrault oraz braci Grimm.

Uczniowie obiecali dbać o książki, które będą wypożyczać ze szkolnej biblioteki i złożyli przysięgę…

Czytaj więcej…