Dzień Łamigłówki – styczniowe zmagania erazmowe

Tuż przed feriami postanowiliśmy nieco zmienić profil zwykłych zajęć lekcyjnych i zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Łamigłówek. Oprócz świetnej zabawy realizowaliśmy w ten sposób kolejne zadanie erazmowe. Uczniowie poszczególnych klas przygotowywali dla swoich koleżanek i kolegów przeróżne gry, łamigłówki, zadania logiczne i wszelkie działania, wymagające zaangażowania naszych zdolności i umiejętności. Pomysłowość naszych uczniów okazała się bez granic!

Czytaj więcej…

Myśl logicznie, licz praktycznie – zmagania erazmowe w klasach 1-3

„Myśl logicznie, licz praktycznie – Siódemkowe wędrówki matematyczne”
czyli
Erazmowe zmagania czas zacząć!

Od października rozpoczęliśmy zabawę z matematyką, która w tym roku jest naszą myślą przewodnią podczas Erazmowych zmagań i związanych z nimi zadań.

Na pierwszy ogień poszły figury geometryczne. Temat jakiś taki znany, prosty, a jednak. Okazało się, że spotkanie uczniów z klas 1 do 3 z wylosowanym kształtem wymaga kreatywności.

Czytaj więcej…

Sztafeta Niepodległościowa klas 1-3

Gdy historia i teraźniejszość idą w jednej parze
czyli
Sztafeta Niepodległościowa klas 1 – 3.

Czy można połączyć przeszłość sprzed stu lat z dziś? Czy patriotyzm i aktywność fizyczna mogą mieć ze sobą coś wspólnego? Na obydwa pytania jest tylko jedna, twierdząca odpowiedź: zdecydowanie TAK! Przekonaliśmy się o tym w grudniu, gdy wzięliśmy udział w świetnie przygotowanej przez panią Kasię Grabowską Sztafecie Niepodległościowej – naszym kolejnym Erazmowym zadaniu.

Czytaj więcej…

Bohaterowie tamtych dni czyli Erazmy 2018/2019

Bohaterowie tamtych dni
czyli
Erazmy 2018/2019 w kolejnej odsłonie.

Listopadowa nostalgia udzieliła się wszystkim uczniom klas 1 – 3, realizującym kolejne Erazmowe zadania. Dlaczego? Bo w tym miesiącu wspominaliśmy bohaterów – tych wielkich, nazwanych i tych anonimowych, bezimiennych, którzy swoją postawą i gorącym sercem, które stawia miłość do Ojczyzny ponad wszystko, przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości 100 lat temu.

Czytaj więcej…

Sto lat na stulecie Niepodległości Polski

„Sto lat!” na stulecie Niepodległości Polski
czyli
ruszyły Erazmowe zmagania.

W październiku rozpoczęliśmy realizację zadań z projektu zdobywania statuetki Złotego Erazma. Ten rok jest wyjątkowy, bo nie każdy ma okazję przeżywać jakże okrągłą i doniosłą rocznicę 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę. I stąd nasze całoroczne świętowanie.

Uczniowie klas 1, 2 i 3 zaangażowali się w kolejną akcję pt. „100 dobrych uczynków na 100 lat Niepodległości”. Postanowili podarować innym coś z siebie, kierując się sercem i odruchem dobra. Skrupulatnie „zanotowali” na kratkach w formie pisemnej lub rysunkowej swoje dobre uczynki i nakleili je na biało-czerwoną mapę Polski. Jest ich tak dużo, że aż brakuje miejsca!

Czytaj więcej…

Święto Szkoły w Siódemce

W tym roku nasza Szkoła obchodziła swoje święto już 30 maja. Uczniowie klas 4-7 przybyli odświętnie ubrani na uroczysty apel, podczas którego laureatom konkursów przedmiotowych wręczono nagrody i dyplomy. W tym dniu swoje nagrody odebrali także nauczyciele. Wszyscy wysłuchali wystąpienia pani Dyrektor. Podniosłym momentem uroczystości było wpisanie się najlepszych uczniów klas szóstych do Księgi Patrona.

Czytaj pełną relację…

 

Święto Szkoły 2018 – w skrócie

Tradycyjnie w Siódemce w ostatnich dniach maja obchodzimy Święto Szkoły. Jest to czas między innymi podsumowań całorocznych zmagań klas o Statuetkę Złotego Erazma. W rywalizacji biorą udział klasy od pierwszej do szóstej i na każdym poziomie wiekowym przyznawana jest jedna taka statuetka. W tym roku tematem przewodnim zmagań było hasło „Kultura to nie matura – tak i nietakt szkolny”.

Takie spotkanie jest też okazją do przyznania uczniom nagród indywidualnych za szczególne osiągnięcia w czasie mijającego roku szkolnego, oraz docenienia pracy nauczycieli.

Gratulujemy zwycięzcom i nagrodzonym!

Już wkrótce pełna relacja z tego Siódemkowego wydarzenia, a tym czasem zapraszamy do obejrzenia video-relacji z części artystycznej, oraz zdjęć z uroczystości.

Foto klasy 1-3           Foto klasy 4-7

Finał zmagań o Złotego Erazma w klasach IV-VI

Tematem przewodnim tegorocznych zmagań o statuetkę Złotego Erazma była szeroko pojęta kultura, a hasło brzmiało „Kultura to nie matura – tak i nietakt szkolny”.

Jak przebiegały dni projektowe w klasach 4-6?

Podczas zmagań o statuetkę Złotego Erazma uczniowie, znajdujący się w grupie humanistów, musieli połączyć swoją umiejętność tworzenia tekstu lirycznego (piosenki) ze zdolnościami muzycznymi.

Szeroko pojęta kultura zachowania, czyli po angielsku tzw. „Good manners”, była także przedmiotem zmagań grup anglojęzycznych. W klasach 4-6 uczniowie skupili się na rozwiązywaniu zadań sprawdzając poziom swoich umiejętności z zakresu czytania ze zrozumieniem, znajomości słownictwa dotyczącym kultury i dobrych manier czy konstruowania dialogu.

Ścisłe umysły rywalizowały w rozwiązywaniu skomplikowanych zadań matematycznych. Uczniowie układali domino, szukali drogi do skarbu, rozwiązywaliśmy krzyżówki i wykreślanki. Klasy szóste przygotowały przyjęcie urodzinowe oraz organizowały rodzinną wycieczkę.

Zobacz pełną relację i więcej zdjęć…

Złote Erazmy 2017/2018 – wielki finał klas 1-3

W drugim tygodniu maja zakończyliśmy tegoroczne zmagania o statuetkę Złotego Erazma. W ostatniej rozgrywce wzięliśmy udział w szeregu konkursach. Sprawdziliśmy swoje możliwości i umiejętności na wielu płaszczyznach.

Najpierw przedstawiciele naszych klas przystąpili do potyczek z wiedzy o kulturze i savoir-vivre. Ścisłe umysły rywalizowały w rozwiązywaniu skomplikowanych zadań matematycznych. Lingwiści bawili się językiem angielskim. Przyszli informatycy i programiści pochylili się nad netykietą, układali na czas puzzle oraz prezentowali swoje zdolności graficzne, sprawnie wykonując rysunki w programie PAINT. Nie zabrakło też zadań dla całego zastępu plastyków…

Czytaj więcej…

Erazmowy Turniej Dam i Rycerzy w klasach 1-3

Erazmowy Turniej Dam i Rycerzy
czyli
damą i dżentelmenem być.

Czy to sprawa wiosny, czy jakiś czarów, że na korytarzach naszej szkoły można było spotkać tak wiele dam i średniowiecznych rycerzy? A może jakiś wehikuł czasu przeniósł nas o 1000 lat wstecz? Nie! Te przepiękne, historyczne kreacje prezentowane przez naszych uczniów do efekt ostatnich zmagań erazmowych przed wielkim konkursowym finałem.

W kwietniu cofnęliśmy się do średniowiecznych czasów nie przez przypadek, ale by lepiej zrozumieć obowiązujące dziś każdego dżentelmena zasady.

Zobacz więcej…