Absolwenci 2015

Pod koniec roku szkolnego grupa szóstoklasistów odpowiedziała na zaproszenie do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu literackiego „SŁUCHAMY WAS – wspomnień absolwentów „Siódemki”. Napisaliście wiele interesujących prac, które jak zawsze są bezcennym źródłem informacji, o tym jak czujecie się w szkole, jak ją zapamiętujecie…

W tym roku jeden z uczniów napisał wspomnienie o naszej szkole w ciekawej, nowatorskiej formie – powstał„Zbiór fraszek o Siódemce.” Gratulujemy pomysłu i talentu. Inne prace były również bardzo ciekawe, pełne miłych zdań o szkole, nauczycielach, kolegach. Można z nich wyczytać, że w „Siódemce”… a zresztą przeczytajcie sami.

Zbiór fraszek o „Siódemce”

Fraszka pierwsza
We fraszce pierwszej nastrój opiszę,
więc mimo, że dwa złote wiszę,
wiele miłych chwil tu wymienię,
naznaczonych przyjacielskim znamieniem.

Fraszka druga
Druga fraszka o lekcjach będzie,
miłych nauczycieli jest tu pełno wszędzie,
wszelkich odmian, pierwiastków nauczą
(i „wcale” na nas przy tym nie huczą).

Fraszka trzecia
Trzecią z kolei o przerwach napiszę,
dobre słowa o wszystkich słyszę,
chociaż emocji tam ilości niezliczone,
po lekcjach zawsze upragnione.

Fraszka czwarta
Quarta poema jest o językach,
mówiących po polsku (i odwrotnie) Anglikach,
słowników w szkole nigdy nie zabraknie,
dla każdego, co obcych dialektów łaknie.

Fraszka piąta
Piąta fraszka spisana będzie
o drodze co do baśni wiedzie,
którą biblioteka jest nasza szkolna,
bawiąca bajkami, w spisie lektur namolna.

Fraszka szósta
Szóstą można o stołówce napisać,
milion potraw trzeba by wypisać,
pięć dni w tygodniu kucharki gotują,
a uczniom zawsze obiady smakują.

Fraszka siódma
Prawie końcowa uczniów opisuje
i mimo, że wielu coś zawsze zmaluje,
to Siódemkowicze są ludzie porządni,
wiedzy, ruchu i przyjaźni żądni.

Fraszka epilogowa
W tej ostatniej fraszce niestety,
mógłbym wypisać same bzdety,
ale raczej tego nie zrobię,
tylko na ucho wam coś powiem,
otóż „Siódemka” to szkoła najlepsza
i myślę, że na liście propozycji zawsze będzie pierwsza.

Wit


Gdybym mogła uchwycić na fotografii wszystkie chwile, w których byłam dumną z siebie, ze swojej klasy, ze szkoły osobą, byłoby ich bardzo dużo. Dziewczynka, która pewnie zapomniałaby jak brzmi jej głos, gdyby nie szeptanie z grzeczności „dzień dobry” lub „dziękuję” zaczęła się odzywać, nie bała się pytać, miała własne zdanie. Przestała seplenić i aż niemożliwe, by w kolejnym półroczu wygrała konkurs recytatorski. Zaprzyjaźniła się z wieloma osobami. Nie do pomyślenia, że wszystko wydarzyło się w sześć lat. Ale nie jakieś tam sześć lat , tylko sześć lat w Siódemce. To właśnie ta szkoła dała jej tyle możliwości. Nie mogę zapomnieć tych sześciu lat, nie mogę zapomnieć nauczycieli i uczniów. Jedna liczba, a tyle wspomnień. Otwieram zeszyt i piszę „7”.

Zosia


W piątej klasie razem z dziewczynami zajęłyśmy 3 miejsce w turnieju MKS Ligii w Piłce Ręcznej. Byłyśmy z siebie bardzo dumne, ponieważ było to pierwsze zwycięstwo gwarantujące nam podium. Owszem, czułyśmy tez niedosyt i chęć walki o lepsze miejsce …
W szóstej klasie naszym największym osiągnięciem było zajęcie 2 miejsca w Mistrzostwach Poznania. Zrealizowałyśmy swój plan
i byłyśmy bardzo szczęśliwe …

Karolina


 

Jest 15 czerwca 2015 roku. Za 11 dni opuszczam mury Szkoły Podstawowej nr 7 im. Erazma z Rotterdamu. Szkołę w której zawsze czułam się bezpiecznie. Myślę, że inni uczniowie również czuję tą przyjazną atmosferę. ( … ) W „Siódemce” spotkałam wspaniałych przyjaciół, z którymi będę utrzymywać kontakty w dalszym czasie. Odkryłam, ze jestem dobra z matmy i z anglika, a praca zespołowa nie sprawia mi trudności.
Sądzę, że każdy potrafił się tu znaleźć. Odnaleźć coś, co go interesuje
i rozwijać nowe umiejętności.
Z tej szkoły wyniosłam wiele prawd:
• Żeby osiągnąć sukces trzeba dużo pracować
• Nigdy nie rezygnuj ze swoich marzeń
• Zawsze miej swoje zdanie
• Licz się ze swoimi słowami
• Nie jesteś sam – nie dajesz rady, zawsze jest ktoś, kto tobie pomoże

Dzięki „Siódemce” zyskałam samodzielność, odpowiedzialność, stanowczość, rozwagę, odwagę i wiedzę. Wiem, że w gimnazjum, do którego idę z dumą będę mówić, że jestem z „Siódemki” …

Julia

 

Poznałem tu wiele ciekawych osób. Mogłem liczyć na ich pomoc, niezależnie od tego czy był to wychowawca, nauczyciel czy kolega z klasy. O nauczycielach mogę powiedzieć też, że byli bardzo mili i uprzejmi. Pani Dyrektor starała się nam doradzać w naszych życiowych wyborach – dziękuję jej za to. Nie zapomnę Pani Wicedyrektor, która była naszym nauczycielem przyrody. Długo będę pamiętał atmosferę na prowadzonych przez nią lekcjach. Chciałbym podziękować też trenerowi za dużo cierpliwości
i zrozumienia dla naszych wybryków.

Tomek


Drodzy Absolwenci!

Drugie spotkanie dla ABSOLWENTÓW SIÓDEMKI za nami i znów cieszymy się, że tak wielu z Was przyszło odwiedzić szkołę, by ciepło wspominać spędzone tu chwile. Było Was ponad 30 – głównie z Gimnazjum Katolickiego, z Gimnazjum nr 58, nr 56 i nr 54. Mówiliście o naszej Siódemce wiele miłych słów i widać było, że przyszliście tu z radością. Podobnie jak w zeszłym roku powitała Was Pani Dyrektor, a potem staraliście się wykazać wiedzą o szkole rozwiązując przygotowany specjalnie dla Was quiz.

Najlepiej na wszystkie pytania odpowiedziała i najwięcej punktów zdobyła KORNELIA RAUBO. Gratulujemy serdecznie i zapraszamy po odbiór nagrody do szkolnej biblioteki . A oto co pisaliście o „Siódemce” w ostatnim pytaniu quizu:

NASZA SIÓDEMKA TO JEST SZKOŁA :

wyjątkowa i wspaniała
do której zawsze będę wracać
superowa
za którą tęsknię
która łączy ludzi i do której się z chęcią chodzi, a w szóstej klasie ze łzami opuszcza się te mury
której nie sposób nie pokochać i zawsze będzie się do niej wracać
do której warto uczęszczać. Zawsze jest tu miła atmosfera.
z która wiąże moje najwspanialsze wspomnienia
która spełnia marzenia, w której można rozwijać swoje pasje
piękna i radosna
kształcąca wyrafinowanych uczniów
w której każdy dobrze się czuł
cudowna, niezapomniana
najlepsza w całym Poznaniu
sukcesu
wesoła, pełna życia , cudowna
przyjazna, ciepła, zapadająca w pamięć

Wiele ciekawych informacji padło też w luźnej rozmowie, przy ciasteczkach i soku. Mówiliście jak ważna jest w szkole miła atmosfera i przyjaźnie, które tu zawieracie, jak bardzo lubiliście szkolne wyjazdy, różne imprezy sportowe, dyskoteki , a nawet spotkania na dużej przerwie przy mleku.

Potem mieliście okazję rozejść się po szkole, by odnaleźć i odwiedzić ulubionych nauczycieli albo spojrzeć przez chwilę na swoją salę, na swoją ławkę … Na zakończenie zrobiliśmy jeszcze na schodach szkoły pamiątkowe zdjęcie, a właściwie zdjęcia, bo wychodziliście grupami ponieważ niektórzy z Was długo nie mogli rozstać się ze swoją szkołą : )

Pamiętajcie Drodzy Absolwenci, że zawsze, ilekroć zatęsknicie, możecie odwiedzać „Siódemkę”, zawsze możecie tu wracać !!!


books2

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu