Dni projektowe 2016

Każdy punkt na wagę złota, a konkretnie Złotego Erazma! Tematem tegorocznej edycji jest 1050 Rocznica Chrztu Polski.
Wszystkie klasy zwiedziły Ostrów Tumski, skrupulatnie rozwiązując wycieczkowe zadania: uczniowie poznawali historie tego miejsca, pracowali z mapą, zdobywali informacje na temat Mostu Jordana, robili zdjęcia. W czasie dni projektowych pracowali w tematycznych zespołach: przyrodnicy uzdolnieni plastycznie rysowali Katedrę, wykonywali plakaty o Ostrowie Tumskim. Grupa polonistyczno-historyczna wzięła udział w grze terenowej wokół szkoły. uczniowie sprawni fizycznie musieli też potrudzić się nad matematycznymi łamigłówkami, a uzdolnieni muzycznie musieli wykazać się dobrą znajomością języka angielskiego!

Przed nami już tylko Konkurs Przyrodniczy i Dzień Matematyczny.
Wręczenie Złotych Erazmów – 1 czerwca w dniu Święta Szkoły.