Wycieczka klasy 1c do Alpakowego Przylesia

W poniedzia艂ek 9 czerwca klasa 1c uda艂a si臋 na wycieczk臋 do klimatycznej zagrody – Alpakowego Przylesia w Trzebawiu. Miejsce jest idealne dla mi艂o艣nik贸w zwierz膮t, poniewa偶 stwarza odpowiednie warunki do bezpo艣redniego kontaktu ze zwierz臋tami. Nasze serca skrad艂y przesympatyczne alpaki. Z zaanga偶owaniem i trosk膮 karmili艣my, g艂askali艣my i tulili艣my alpaki. Naszym rozmowom i obserwacjom poczyna艅 zwierz膮t nie by艂o ko艅ca. Opr贸cz alpak, kt贸re maj膮 dobroczynny wp艂yw na zdrowie ludzi, mogli艣my cieszy膰 si臋 tak偶e towarzystwem k贸z i kr贸lik贸w, kt贸re r贸wnie偶 domaga艂y si臋 naszej uwagi i… marchewek.

Jednak nie tylko zwierz臋ta okaza艂y si臋 atrakcj膮 naszego wyjazdu – opr贸cz obcowania z przyrod膮 znale藕li艣my czas na swobodn膮 zabaw臋 na placu zabaw i lody. Nawet pogoda, kt贸ra tego dnia by艂a nieco kapry艣na, nie zniech臋ci艂a nas do tego, aby sw贸j pobyt zwie艅czy膰 wsp贸lnym ogniskiem i pieczeniem kie艂basek. Po posi艂ku w plenerze przyszed艂 czas na po偶egnanie ze zwierz臋tami, z kt贸rymi zd膮偶yli艣my si臋 ju偶 polubi膰. Zadowoleni z dobrze sp臋dzonego czasu, zrelaksowani blisko艣ci膮 natury i cisz膮, a przede wszystkim zachwyceni zwierz臋tami udali艣my si臋 w drog臋 powrotn膮 do Poznania. I tak oto nasza pierwsza wycieczka autokarowa jest ju偶 dla nas przesz艂o艣ci膮, kt贸r膮 b臋dziemy mi艂o wspomina膰. Przed nami nowe, przysz艂e wyjazdy, na kt贸re czekamy z niecierpliwo艣ci膮.

Joanna Parkheichuk

Szko艂a Podstawowa numer 7 w Poznaniu