Dzień Absolwenta 2024

Jak my lubimy takie dni, gdy naszą szkołę wypełniają uczniowie, którzy już do niej przychodzić nie muszą. A jeśli jeszcze do tego przychodzą tak licznie (około stu osób), to radość nasza nie ma granic.

Tak było 9 maja 2024, gdy hol szkolny wypełnili po brzegi nasi drodzy absolwenci. Gościem specjalnym był absolwent z 2014 roku, Bartek Balawender, obecnie trener w Well Fitness, który w 2023 roku wziął udział w Mistrzostwach Polski w Trójboju siłowym. To musiało zrobić wrażenie na uczestnikach, a dodatkowo ujawniło sportową pasję absolwentów. Mamy jasny dowód, że nasza Siódemka spełnia zadania szkoły sportowej.

Gospodarze, czyli młodzież z klas 8, przygotowali dla naszych Gości quiz – kahoot – z wiedzy o szkole oraz zajęli się obsługą spotkania, za co bardzo dziękujemy.

Trudno streścić, co działo się potem, gdy absolwenci rozeszli się po klasach, aby spotkać się ze swoimi nauczycielami. Niektórzy zostali na lekcjach, inni podjęli się ich prowadzenia, przez dzielenie się wiedzą o szkołach ponadpodstawowych. Do wzruszeń przyznawali się zarówno nauczyciele, jak i absolwenci. Było też wiele osobistych rozmów, za które szczególnie dziękujemy.

Słowa podziękowania kieruję do całej Społeczności SP 7, bo wszyscy wzięli udział w szerokim otwarciu szkolnego Domu na przybycie Drogich Gości.

Drodzy Absolwenci! Siódemka jest zawsze Wasza. Sprawiliście nam niecodzienną radość swoim przybyciem, takie dni, dzięki Wam, stają się prawdziwym świętem.

W imieniu Społeczności SP 7
Joanna Draszkiewicz i Jolanta Podgórna

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu