Gala Zakończenia V Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Miło nam poinformować, że 17 czerwca 2024 r., odbyła się w Warszawie, w Pałacu Staszica, uroczysta gala zakończenia V Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Przypomnę, że nasz uczeń Wojciech Krystkowiak z klasy 7b w tym roku został laureatem tego wymagającego konkursu. Uczeń naszej szkoły zajął 17. miejsce w Polsce. W wydarzeniu uczestniczyli laureaci tegorocznych zawodów wraz z najbliższą rodziną, swoimi nauczycielami oraz członkami Komitetu Olimpiady. Zebrani wysłuchali wystąpienia przewodniczącego Komitetu Olimpiady profesora Tomasza Chachulskiego z Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk oraz listu pani minister edukacji Barbary Nowackiej. Najciekawszym wystąpieniem była niewątpliwie interpretacja utworu Adama Mickiewicza pt. „Pies i wilk”, którą zaprezentował aktor Teatru Narodowego i profesor Akademii Teatralnej, Jarosław Gajewski. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz torby wypełnione książkami.

Wojtku, jeszcze raz serdecznie gratulujemy tak wspaniałego wyniku.

Marzena Kurek