Historia naszych Kresów – Wileńszczyzna

„Historia naszych Kresów – Wileńszczyzna”
LITWA 2024

Dnia 22.05.24 kilkoro uczniów klas siódmych naszej szkoły wyruszyło na tygodniową wycieczkę na Litwę, a dokładniej – do Wilna – stolicy naszych sąsiadów z północnego wschodu. Na samym początku zostaliśmy serdecznie ugoszczeni przez kadrę polskiego gimnazjum w Wilnie, gdzie udało nam się również uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w języku polskim. Podczas wyjazdu mieliśmy szansę m.in. wysłuchać cudownego koncertu ludowego zespołu pieśni i tańca – Wilenka, obejrzeć przepiękne kościoły, zwiedzić stare miasto, odwiedzić bardzo ważne cmentarze nie tylko dla historii Litwy, ale też Polski, czy też spróbować tamtejszego jedzenia na kolacji w Trokach. Spędziliśmy również jeden dzień nad litewskim Morzem Bałtyckim, a na sam koniec zawitaliśmy na jeszcze w Augustowie, skąd 29.05.24 wróciliśmy bezpiecznie do Poznania. Z pewnością był to niezapomniany wyjazd dla wszystkich uczestników wycieczki.

Uczestniczka wycieczki – Tosia Batura kl.7b

Katarzyna Brzezińska