Warsztaty „Cuchnąca historia”

W ostatnim czasie w naszej bibliotece odbyły się warsztaty pt. „Cuchnąca historia”.
W spotkaniach wzięło udział aż 14 klas. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak na przestrzeni wieków ludzie dbali o higienę.

Odwiedziliśmy między innymi starożytne cywilizacje (Egipt, Grecję i Rzym), spacerowaliśmy brudnymi ulicami średniowiecznych miast oraz udaliśmy się do Francji za czasów Ludwika XIV. Zobaczyliśmy również, jak wyglądały i działały pierwsze toalety oraz prysznice. Dodatkowo wszystkie chętne osoby mogły zabrać ze sobą wyjaśnienie związków frazeologicznych związanych z brudem. Pod koniec warsztatów uczniowie przenieśli się do bibliotecznego laboratorium, aby samodzielnie stworzyć kule do kąpieli.

Kamil Klinowski