Międzyszkolny Konkurs Twórczości Józefa Ratajczaka – edycja 2023

Józef Ratajczak – wybitny poznański poeta już kolejny rok zaprasza uczniów poznańskich szkół do lektury swoich wierszy.
W piątek 17 marca 2023 roku w bibliotece szkolnej odbył się V Międzyszkolny Konkurs Twórczości Józefa Ratajczaka. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie kilku szkół: SP 7, SP 10, SP 32, SP 52, SP 63 oraz SP Olimpijczyk. Spośród 18 recytatorów z klas IV-VIII jury, w składzie p. Elżbieta Krygowska-Butlewska, p. Magdalena Łagodzińska, p. Magdalena Olejniczak i p. Magdalena Drzewiecka, wyłoniło laureatów i wyróżnionych recytatorów.

Oto lista laureatów:

1. Piotr Jagna Kuczer z SP 7
  2. Zuzanna Spychała z SP 10
  3. Szymon Braciak z SP 7
  4. Kinga Nowak z SP 10
  5. Tymon Bęben z SP 52

Wyróżnienia otrzymali:
– Hubert Michalak z SP 62
– Maksymilian Modzelewski z SP 7

Laureatom i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy! Wiemy, że daliście z siebie wszystko, mamy nadzieję, że praca nad interpretacją tekstów wzbogaci Waszą polszczyznę i uwrażliwi na poetyckie słowo.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za dostarczenie wielu pięknych chwil i życzymy powodzenia w przyszłym roku. Już teraz zapraszamy do lektury wierszy i prozy Józefa Ratajczaka.

Alicja Mikołajczak
Marzena Kurek