Klasa 3a podróżuje w czasie

Na przełomie lutego i marca nasza klasa przeniosła się w bardzo odległe czasy. Poznawaliśmy kulturę i zwyczaje mieszkańców starożytnego Egiptu, Grecji i Rzymu. Podczas wizyty w Muzeum Archeologicznym dowiedzieliśmy się, w jaki sposób Egipcjanie mumifikowali zwłoki. Wykonaliśmy lapbooki przedstawiające życie codzienne w Egipcie około 5000 lat temu. Czytaliśmy mity, czyli opowieści o bogach, w których wierzyli mieszkańcy starożytnych cywilizacji. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądały greckie teatry i skąd pochodzi zwyczaj organizowania igrzysk olimpijskich. Podczas warsztatów bibliotecznych zatytułowanych „Cuchnąca historia” pan Kamil opowiedział nam, w jaki sposób mieszkańcy Egiptu, Grecji i Rzymu dbali o higienę. Udaliśmy się na spacer po starożytnym Rzymie, by podziwiać niezwykłe budowle, z których wiele przerwało do dzisiaj. 9 marca naszą szkołę odwiedzili bogowie. Nie zabrakło między innymi: Zeusa, Posejdona, Hefajstosa, Apolla, Artemidy i Afrodyty. Bogowie wzięli udział w uczcie i mogli skosztować nektaru oraz ambrozji, które dają nieśmiertelność i wieczną młodość. To była niezwykła lekcja historii.

Izabela Jarosz