Szkolenie dla Młodych Astronautów

W dniach 8-12 maja uczniowie z klas I-III realizowali szkolny projekt „Kosmos”. Z tej okazji wzięli udział w szkoleniu dla Młodych Astronautów. Podczas zajęć w terenie dzieci zdobywały wiedzę na temat kosmosu. Poznały sylwetki słynnych astronomów i astronautów, między innymi patronów naszego osiedla (Galileusza, Izaaka Newtona, Mikołaja Kopernika czy Jana Keplera). Nauczyły się rozpoznawać różne gwiazdozbiory. Dowiedziały się, jak ułożone są planety w Układzie Słonecznym i ile czasu zajmuje obrót każdej z nich wokół własnej osi. Uczestnicy szkolenia musieli się również wykazać sprawnością fizyczną niezbędną podczas misji kosmicznych oraz znajomością różnych pojęć związanych z kosmosem. Poznali też elementy stroju astronauty. Wszyscy, którzy pomyślnie przeszli szkolenie, otrzymali Legitymacje Młodych Astronautów.

Kamil Klinowski