Nasze uczennice na Finale WOŚP

Jadzia i Emilka jako wolontariuszki wzięły udział w 31. Finale WOŚP. Pomagały w prowadzeniu warsztatów biochemicznych zorganizowanych przez Katedrę Biochemii i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wydarzenie miało miejsce w dniu 29 stycznia na Międzynarodowych Targach Poznańskich i przyciągnęło tłumy mieszkańców Poznania i okolic. Na naszym stanowisku można było m.in. wyizolować DNA z cebuli, dowiedzieć się czym jest zegar jodowy i jak zrobić kameleona w probówce, a w ciemni zobaczyć jak w świetle UV fluoryzują chlorofil z liści, porfiryny ze skorupek jaj i witamina B. Emilka pomagała w przeprowadzeniu eksperymentów chromatografii bibułowej barwników roślinnych, a Jadzia nadzorowała zbiórkę pieniędzy i pomagała w eksperymentach.

Jadzia i Emilka 🙂

wychowawca: Monika Kasprowicz