Kiermasz Świąteczny 2022 w Siódemce

Prace nad tegorocznym kiermaszem świątecznym rozpoczęły się już na początku października. Prezydium RR spotkało się wówczas aby omówić wstępny plan grudniowej imprezy. Choć towarzyszyło nam wiele obaw dotyczących sytuacji epidemiologicznej, postanowiliśmy spróbować i zorganizować kiermasz w piątek, 2 grudnia. Dlaczego w tym terminie? Chcieliśmy umożliwić odwiedzającym zakup mikołajkowych prezentów.

Na kiermasz zgłosiło się 29 klas oraz Samorząd Uczniowski. Ze strony grona pedagogicznego opieki nad całością podjęła się kierowniczka świetlicy, pani Magdalena Olejniczak. Spotkanie robocze odbyło się 18.11. Przedstawiciele klas z dużym entuzjazmem przygotowywali się do organizacji kiermaszu.

W pierwszy grudniowy piątek prace na parterze szkoły rozpoczęły się przed godziną 16. Rodzice z dzielnie rozkładali stoliki, które szybko zmieniły się w prawdziwe cuda – przyozdobione, rozświetlone, magiczne stoiska. Zanim wybiła godzina 17 pojawili się pierwszy zwiedzający. Frekwencja przekroczyła wszelkie oczekiwania. Nie da się ukryć, że zapanował radosny i gwarny chaos. Przy portierni zespół szkolny pod kierownictwem pani Doroty Cejby zaprosił do śpiewania kolęd, w holu pachniało wypiekami, w korytarzach popcornem. Loteryjki, natryskowe tatuaże, świąteczne zdjęcia, domowe przetwory, kolorowe kartki, skarpetki, czy cudowne ozdoby… nie da się wyliczyć atrakcji, które można było wybrać podczas imprezy. Niemal wszystkie oferowane produkty wykonane zostały przez dzieci i ich rodziców, a nawet dziadków. Godne podziwu było zaangażowanie całych rodzin w przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia.

Dwie godziny minęły błyskawicznie i ani się obejrzeliśmy, a młodzież z 8b rozpoczęła sprzątanie stołów. Dziękujemy!

Do zobaczenia za rok!
Aleksandra Regdos