Karawana do marzeń

Rok 2022 został ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Wandy Rutkiewicz. Z tej okazji biblioteka szkolna zaproponowała uczniom klas II-VIII udział w warsztatach o tej niezwykłej himalaistce. Uczestnicy spotkań poznali historię Himalajów i Karakorum, zasady górskich wspinaczek oraz dowiedzieli się, jakie zagrożenia można napotkać w wysokich górach. Starsi uczniowie chętnie podjęli dyskusję na temat tego, ile można poświęcić i zaryzykować realizując najskrytsze marzenia. W całej szkole na drzwiach sal pojawiły się myśli Wandy Rutkiewicz, które miały skłonić do refleksji.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie zakupu książek o tematyce górskiej, które pomogły w przeprowadzeniu warsztatów oraz będą służyły uczniom naszej szkoły. Dziękujemy również Julii Wasielewskiej oraz jej rodzicom za wypożyczenie sprzętu wspinaczkowego.

Izabela Jarosz
Emilia Kusak – Jankowska